Hry pro Android zdarma

S rostoucím rozlišením displeje a hardwarovým výkonem obecně se staly mobilní telefony velmi zajímavou alternativou pro “hraní na cestách”, své o tom jistě ví Nintendo a Sony, výrobci mobilních zařízení jako Playstation Portable nebo Nintendo DS určených primárně pro hraní her, které jsou stále více vytlačovány do propadliště herních dějin.

Díky své otevřenosti se stala platforma Android doslova magnetem pro profesionální týmy, programátory na volné noze i talentované amatéry, kteří se předhánějí ve vývoji her a hříček, které mají za cíl okouzlit milióny potenciálních fanoušků a udělat z výrobce přes noc boháče. Android Market [https://market.android.com] má v nabídce statisíce herních titulů, jsou mezi nimi jak opravdové legendy, které známe z nejrůznějších herních systémů [Sonic, Need for Speed, FIFA, Mortal Kombat], tak také novinky určené speciálně pro androidní telefony a tablety. Následující seznam vás provede záplavou titulů bez jakékoli ambice být objektivní nebo dokonce definitivní, slíbit vám můžeme pouze jediné – pokud si alespoň část z níže uvedených her stáhnete do svého mobilu či tabletu, strávíte nad nimi mnoho nezapomenutelných hodin a bez mrknutí oka zapomenete na jiná řešení pro mobilní pařbu.

Angry Birds [Rovio Mobile Ltd.]

Angry Birds je příběhem ke všemu odhodlaných ptáků, kterým zlá a navíc zelená prasata ukradla nevylíhnutá vejce. Snaha získat nenarozená mláďata zpět přerostla do otevřené války, ve které se ptačí rodiče transformovali do dělových koulí, které nesmiřitelně ničí pevnosti zelených prasat i s jejich obyvateli.

Angry Birds spatřili světlo světa na konci roku 2009 a od té doby se jich napříč platformami stáhlo před sto miliónů kopií. V současnosti existují již tři varianty hry – Angry Birds Original, Angry Birds Season a Angry Birds Rio. Varianta Season je sváteční verze hry, herní princip je stejný, ale obměnil se vzhled úrovní, který reaguje na aktuální americké svátky, vedle vánočních epizod, tak můžete bombardovat zelná prasata ve valentýnském, velikonočním nebo třeba halloweenském prostředí. Příběh Angry Birds Rio částečně vychází z animovaném filmu Rio společnosti Fox Digital Entertainment. Národ zuřivých opeřenců v této variantě zachraňuje unesené kolegy a potom vyráží na trestnou výpravu do džungle za neznámým únoscem.

Angry Birds se za rok od svého uvedení staly opravdovou legendou a protože jsou na Android Marketu zcela zdarma je to jednoduše must have pro profesionální hráče i obyčejné pařánky čekající ve frontě na banány.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Shoot Bubble Deluxe [City Games LLC]

Na stupíncích vítězů free sekce by rozhodně neměl chybět alespoň jeden zástupce z rozvětvené rodiny Tetrisoidů. Pokud zabrousíte na Android Market a porozhlédnete se v sekci „Hlavolamy a logické hry“, tak narazíte na bezpočet grafických i funkčních variant nestárnoucí klasiky, nicméně do našeho top listu jsme se rozhodli zařadit právě a jenom Shoot Bubble Delux.

Kdesi v hlubinách nejhlubšího vesmíru zkonstruovala neznámá inteligence kanón, jenž má zabránit totálnímu zanesení vesmíru záplavou barevných bublin, které se z neznámých důvodů rozhodli přemnožit. Za tímhle srdceryvným příběhem se ukrývá návyková klasika žánru shooting-bubble-buster-game, kdy se doplňováním bublin do náhodně generovaných obrazců snažíte vytvářet stejnobarevné řady, které explodují a uvolní tak nepatrnou hlubinu nejhlubšího vesmíru. Předností Shoot Bubble Delux je přítomnost puzzle i arcade mode, takže pokud vás přestane bavit dekonstrukce předem daných struktur, můžete si dopřát adrenalinovou jízdu, kdy řady nepřátelských bublin neustále přibývají a vy musíte mířit i přemýšlet stejně nekompromisně jako Clint Eastwood ve svých nejlepších letech.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Tank Hero [Clapfoot Inc]

Upřímně řečeno, najít v záplavě nově vydávaných herních titulů skutečně originální počin je jako hledat procesor na vrakovišti a pokud na originálně působící kousek nakonec skutečně narazíte, jedná se nejspíš o předělávku hry tak staré, že si ji prostě nepamatujete a přesně tohle je i případ Tank Hero.

Původní Tank Hero se jmenoval jednoduše Combat a vyšel před nějakými pětatřiceti lety na Atari 2600. V nové verzi se toho – naštěstí – příliš nezměnilo, stále máte za úkol pilotovat malý zelený tank a ničit na bitevním poli o velikosti jedné obrazovky všechny ostatní vozidla. Jednoduchá a přehledná grafika s decentním 3D nádechem, šest druhů střeliva, nadupaný soundtrack a především maximální hratelnost dělají z Tank Hero vhodného kandidáta pro nejeden válečný večer s vaším androidním kamarádem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Elemental [Vostu Ltd.]

Jedna z her, která se dostala snad do všeho žebříčků toho nejlepšího na platformě Android za rok 2011. Rozkošně graficky vyvedená variace na stále populární sudoku, kde jsou čísla nahrazená čtyřmi elementy, které skládáte na herní ploše tak, abyste vytvořili magický pátý element. Dalšími bonusy zcela zdarma jsou kníratý elegán z přelomu 19. a 20. století, který je vaším průvodcem a možnost sdílet své výsledky na OpenFeint.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AirAttack HD [Art in Games]

Za jednou z graficky nejoceňovanějších her roku 2011 stojí slovenské studio Art in Games. AirAttack HD si získal srdce statisíců fanoušků především geniální hratelností a nádhernou grafikou. Tenhle typický představitel žánru shoot-‚em-up – pilotujete osamělého mstitele zleva doprava nebo zdolu nahoru a ničíte všechno co se vám ochomýtne na monitoru – disponuje vším, co milovník “shumps” potřebuje ke štěstí, nádherná 3D grafika, spousta kanónů, plamenometů, raket a bomb, intuitivní ovládání a hudební podkres, který vám rozpumpuje krev v žilách. Lite verze AirAttack se označuje jako Part 1, nabízí všechny vymoženosti placené verze, ale jenom omezený počet kol. Každopádně stojí za vyzkoušení, jak kvalitní akční nářez se dá vyrobit za našimi humny.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Defender [DroidHen]

Další kousek, který vám evokuje atmosféru zatuchlých místností s arkádami, kde jsme v mládí propáčkovali nejednu pětikorunu a poslali do pekel stovky fantastických digitálních nepřátel. Tentokrát se vše točí kolem ochrany vašeho hradu, na který se valí hordy kreatur a vaší jedinou spásou je mocná kuš a hromada vtipných kouzel.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Words With Friends [Zynga]

Kde končí Scrabble, tam začínají Words With Friends. Pokud se nebojíte angličtiny a máte rádi slovíčkaření, tak jste konečně našli svého nejlepšího přítele. Words With Friends vám umožní strávit hodiny a hodiny nekonečným listováním ve vašem interním mozkovém slovníku. Navíc je možné zapojit do hry reálné kamarády přes Facebook nebo Twitter a během hraní s nimi pokecat přes interní chat. Slovníkáři všech zemí, spojte se!


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Drag Racing [Creative Mobile]

Nečekaně parádní kousek, který vás dostane přímo do víru drag závodění. Hromada vozů na výběr, možnosti dalšího tuningu, nejrůznější druhy závodů a především pekelně přesné řazení. Pokud zmíníme, že navíc můžete vyzvat na souboj i svoje kamarády s iOS, tak se bezpochyby přiřadíte k závratně rychle rostoucí komunitě závodníků.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Cordy [SilverTree Media]

Čekání na pořádnou androidní plošinovku se vyplatilo! Malý robůtek Cordy má před sebou velký úkol rozsvítit svůj svět a naštěstí v tom není sám, má totiž k dispozici více než 40 milionů nadšených pozemšťanů, kteří s ním v jeho originálním 3D světě běhají, skáčou, hážou, tlačí, ručkují a především zapojují zařízení zpátky do sítě. Tak co, necháte se Cordym nabít i vy?


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Bug Village [Glu Mobile]

Bug Village vás dostane ve dvou případech, pokud máte rádí nejrůznější varianty Sim City anebo jste si pořídili potomky a čas od času se jich potřebujete na pár hodin zbavit. Tahle roztomilá simulace Broučkova je vyvedená v nádherném 3D a spojuje v sobě to nejlepší z žánru. Pokud ve vás jenom náznakem tluče srdce architekta, omluvte se kamarádům a známým, stahněte si Bug Village a postavte si velké malé město.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Další nejlepší Android hry naleznete zde >> 

 

AndroidAplikace.cz