Navigace: Úvod » Aplikace » DU Recorder nabízí snad úplně vše (a ještě více) okolo nahrávání obrazovky mobilu. Pomocí aplikace můžete i streamovat

DU Recorder nabízí snad úplně vše (a ještě více) okolo nahrávání obrazovky mobilu. Pomocí aplikace můžete i streamovat

DU Recorder nabízí snad úplně vše (a ještě více) okolo nahrávání obrazovky mobilu. Pomocí aplikace můžete i streamovat

Ať už chcete odstartovat svou druhou kariéru v roli YouTubera, který bude točit gameplaye mobilních aplikací, tutoriály k používání aplikací a nebo třeba prostě potřebujete nadřízenému či kamarádovi ukázat, jak si například správně zálohovat kontakty. DU Recorder může posloužit jako ten pravý nástroj.

DU Recorder v praxi funguje tak, že se vpravo (nicméně, si ho pak můžete přetáhnout) zobrazí malá oranžová ikona s kamerou (můžete jí ale i libovolně přesunout). Jakmile na ťuknete, zobrazí se vám všechny potřebné nástroje, které DU Recorder nabízí. Jakmile projdete povolením nahrávání zvuku, stisknete Spustit nyní a zobrazí se odpočítávání do zahájení nahrávání obrazovky.

Nástroje

Nástroje

Uložená videa

Uložená videa

Základní nástroje

Základní nástroje

Stejně jako jste aplikaci spustili, můžete jí i vypnout. Kromě oranžového nástrojového puntíku se ale podle očekávání zobrazuje ovládací panel DU Recorderu také na stavovém vysouvacím panelu. Zapínání a vypínání nahrávání však není ani zdaleka to jediné, co můžete v aplikaci provádět. Když si klepnete na ikonku kamery, před kterou je na obrázku postaven ruční klíč, můžete si zvolit dokonce třeba nástroj štětce, který samozřejmě výrazně pomůže při nahrávání nějakých výukových video lekcí.

Nahrávání a editor

Když po rozevření nástrojového půlkruhu klepnete na čtverce, můžete si rovnou prohlédnou nahraná videa. Skvělé je, že DU Recorder obsahuje také jednoduchý editor videí a lze tak rovnou upravit délku videa (oříznout) a nebo naopak vybrat prostřední k část k vyjmutí. A dokonce můžete i přidat hudbu, titulky, obrázky, přidat úvodní obrázek s textem a nebo oříznout nikoliv stopáž, ale celý obraz videa.

Vše je stejně jako nástroje nahrávání velice intuitivní a rychlé. Kvalita například zrovna těch úvodních obrázků textem tak nějak odpovídá tomu, že DU Recorder nabízí video editor spíše jakožto sekundární funkci k nahrávání obrazovky, pokud ale budete potřebovat okamžitě něco upravit a třeba vystřihnout závěr, ve kterém ťukáte na tlačítko pauzy, přijde vám tento video editor jistě vhod.

Perfektní i jako nástroj pro streamování

Pokud je v něčem DU Recorder unikátní a silný, pak je to v tom, jak je to na jednu stranu velice strohá a jednoduchá aplikace, pokud chcete aby taková byla a chcete jí skutečně používat jen rychle, když se v ní ale o trochu více šťouráte, otevřou se na jednou dveře do větších prostorů. Jako byste v malé komůrce našli tajné dveře do nějakého neznámého zabetonovaného chrámu. Tuto metonymii pochopíte, když se podíváte do sekce Nastavení a zjistíte, jaké všechny možnosti a vlastnosti aplikace vlastně nabízí.

Opravdovou lahůdkou je pak to, že aplikace nabízí dokonce i možnost streamování videí. Vzhledem k tomu, že DU Recorder není určen pouze pro nahrávání obrazovky, ale umí nahrávat přední i zadní kameru. Můžete tak DU Recording využít i v případě, že potřebujete natočit nějaký live stream nikoliv z obrazovky zařízení, ale použít kameru a natáčet venkovní svět.

Když k tomu přidáte i to, že aplikace myslí na potřebné detaily — jak zastavit nahrávání bez nežádoucího ťukání na tlačítko stop, které samozřejmě ve výsledném videu mít nechcete. Stačí prostě zatřást mobilem a aplikace správně detekuje, že je potřeba nahrávání zastavit. Podpora sdílení a zálohování video záznamů do nejrůznějších platforem je pak asi samozřejmostí. Někdo pak bude vděčný i za češtinu, kterou aplikace nabízí.

Pro:

  • Velké množství funkcí pro všechno, co souvisí s nahráváním obrazovky
  • Jednoduché, ale komplexní zároveň
  • Myslí i na detaily

Proti:

  • Nic

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru