Navigace: Úvod » Aplikace » Dojděte až na vrchol! Další ze série aplikací Fitify se zaměřuje na cvičení s váhou vlastního těla

Dojděte až na vrchol! Další ze série aplikací Fitify se zaměřuje na cvičení s váhou vlastního těla

Dojděte až na vrchol! Další ze série aplikací Fitify se zaměřuje na cvičení s váhou vlastního těla

Aplikace s českým názvem „Cvičení na hubnutí a růst svalů česky!“, je další ze série aplikací od tvůrců Fitify Workouts s.r.o. je jedna z mnoha cvičících aplikací, které můžete najít na Google Play. Od početné částí konkurence se však liší nejen tím, že obsahuje kvalitní český překlad, ale také množstvím variant cvičení a skvěle zpracovaným vyhledáváním podle vašich požadavků. Tenhle přírůstek do rodiny Fitify je zaměřen na cvičení s váhou vlastního těla.

Počátky konceptu moderního cvičení, kterému se věnovali nejen sportovci a bojovníci, ale také obyčejní lidé za účelem toho „zůstat fit”, sahají až do starověkého Řecka. Významnou roli pro nastavení trendu v moderní civilizaci mělo ale 19. století a pokud může být někdo označován za praotce fitness, jeden ze žhavých kandidátů je tehdejší německý pedagog, vlastenec a zakladatel německého tělocvičného hnutí, Friedrich Ludwig Jahn.

Nejspíše by Jahn jakožto propagátor pohybu měl radost z toho, že dnes může lidi přimět ke cvičení malá tenká věc, kterou nosí v kapse. Fitify ale samozřejmě nepracuje na poznatcích Jahna, ale inspiruje se nejmodernějšími trendy ve světě fitness. Stejně jako mnoho podobných aplikací, umí tahle sama doporučit podle počátečního dotazníku typy cvičení, které se pro vás hodí. Zvolíte si tedy pohlaví, jaký je váš cíl cvičení (zda chcete hlavně zhubnout, zlepšit kondici nebo nabrat svalovou hmotu), v jaké jste zrovna kondici nyní, zadáte věk, výšku a váhu.

Chytré sestavování tréninků, ale opět ten demotivující robotický hlas

Nyní už se stačí pouze držet instrukcí. Aplikace pro vás připraví frontu pro vás vhodných cvičení plus frontu zotavení po cvičení určenou pro správnou regeneraci svalů, ohebnost těla a udržování správného běhu kardiovaskulární soustavy.

V jednotlivých cvičení aplikace funguje tradičním způsobem. Tady je trochu podraz, že ačkoliv slibuje aplikace češtinu, roboticky znějící hlas na vás mluví anglicky. Je také škoda, že ženský hlas zní zrovna takto uměle a není v něm špetka lidského elementu. Je to na každého volbě, ale někdo by si jistě při cvičení tímto stylem mohl přidat jako hlupák. Osobně například raději volím unikátně natočená cvičení, kde na vás mluví skutečný trenér, což daleko lépe simuluje jakéhosi virtuálního osobního trenéra.

Zdolávání virtuálních osmitisícovek

Aplikace se skládá ze 4 základních částí, mezi kterými můžete přepínat na dolním panelu. Na první obrazovce vidíte již zmíněnou frontu personálně přizpůsobených cvičení, na druhém panelu najdete jednotlivá cvičení, kterými si případně můžete doplnit či úplně nahradit svůj tréninkový plán, pokud by vám připravená cvičení nevyhovovala.

Pokud by vám třeba nebyl jasný konkrétní cvik, můžete je všechny vidět v další části, ve které je vlastně seznam úplně všech cviků, které jsou v obsažené v aplikaci. Pokud byste si chtěli sestavit vlastní cvičení, můžete se vrátit do výše zmíněného druhého panelu Samostatné, kde je kromě jednotlivých cvičeních také možnost sestavit cvičení úplně vlastní.

V poslední sekci můžete vidět svůj osobní profil, kde pokud chcete můžete přidat i svou fotografii. Co by vás mohlo motivovat, jsou kromě sice užitečných, ale přece jen poněkud suchých a nezáživných grafů, je získávání odznáčků, kde každý z nich patří vtipně k nějakému ze známých pohoří. Nejcennější odznáček je pak samozřejmě Mount Everest.

Pro:

 

  • Osobní přizpůsobení
  • Možnost sestavovat vlastní cvičení
  • Přehledné

Proti:

  • Nelidsky znějící hlas s instrukcemi
  • Někomu může vadit, že instrukce ke cvikům jsou anglicky. Nebylo by to nic až tak vážného, kdyby aplikace nehlásila už ve svém názvu, že umí česky

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru