Navigace: Úvod » Aplikace » Chytrý kapesní skener Smart Doc Scanner umí z obrazu rozpoznat hrany dokumentů i text

Chytrý kapesní skener Smart Doc Scanner umí z obrazu rozpoznat hrany dokumentů i text

Chytrý kapesní skener Smart Doc Scanner umí z obrazu rozpoznat hrany dokumentů i text

Smart Doc Scanner je další z aplikací, které vám pomohou přetvořit fyzické dokumenty do digitální podoby. Jeho hlavními přednostmi by měla být intuitivnost a přímočaré, rychlé použití, které se snaží aplikace realizovat pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní, které obsahuje pouze ty ovládací prvky, které jsou pro uživatele maximálně potřebné. Aplikace umí sama detekovat hrany dokumentu (papíru) a není tudíž ani nutné (v případě, že vše funguje podle plánu) ručně usazovat body na okraje.

Pokud se jakékoliv aplikaci, které spadá do kategorie Produktivita, povede kombinovat jednoduchost a z ní vyplývající snadné a rychlé použití s přesností a funkčností všech nástrojů — tak, aby vše fungovalo tak, jak správně má, je to vždy výhra jak pro uživatele, tak pro tvůrce.

Detekce hran

Detekce hran

Možnosti

Možnosti

Úprava obrázku

Úprava obrázku

Smart Doc Scanner se jeví jako velice dobrý pomocník pro skenování nejrůznějších faktur, předpisových dokumentů, odborných článků ze studoven, dokumentů matrik, potvrzení a zkrátka čehokoliv, co byste si tak potřebovali ofotit a nejlépe bez nějakého přenášení a hledání nejbližšího skeneru.

Více než kapesní skener

Kromě samotného skenování a uchování obrázků v paměti dokumentu se pak budou jistě hodit také další funkce, které slouží k pokročilejšímu zpracování dokumentů. Nejužitečnější bude asi možnost převodu obrazu na digitální text pomocí obrazového rozpoznávání znaků technologií OCR a následné uložení dokumentu ve formátu .doc. Převedený text si pak můžete rovnou upravit a provést na něm i kontrolu pravopisu. Pokud však necháte naskenovaný obraz bez převodu na text, můžete si zvolit formáty JPEG, PNG, BMP, GIFF a WEBP.

Protože jistě chcete mít dokonalý přehled o tom, kam dokumenty vlastně ukládáte a nechcete je jen naslepo hledat ve Správci souborů, Smart Doc Scanner nabízí i možnost integrace buď s aplikací File Commander a nebo s cloudovými uložišti DropBox nebo Google Drive. Kromě toho je samozřejmě v aplikaci zabudována i možnost sdílení pomocí nejrůznějších aplikací a to ať už pomocí oficiálních aplikací sociálních sítí, komunikačních, přenosových (např. ES File Explorer, který umí posílat přes LAN, odesílání přes Bluetooth apod.), či e-mailových aplikací.

Výrazná aplikace i v silné konkurenci

O tom, jestli umí Smart Doc Scanner skutečně skenovat nejlépe na trhu, jak to tvrdí vývojáři v popisu na Google Drive, by dalo na samostatný článek a srovnávací test, podle dojmu ale Smart Doc Scanner působí skutečně velice spolehlivě a přesně. Dokonce se můžete snažit zahrát si s aplikací hru, jak jí nachytat a ztížit rozpoznávacímu algoritmu práci tím, že budete například dávat pod obraz více papírů, aplikace by se ale i v tomto případě měla chovat adekvátně.

Podobných aplikacích je mnoho, tahle se v konkurenci ostatních aplikací jako Adobe Scan, Scanbot, Text Scanner nebo CamScanner však rozhodně neztratí. Co by však některým mohlo — a zvláště v takto silné konkurenci vadit — je postrádání češtiny.

Pro:

  • Funguje rychle a přesně
  • I přes jednoduchost je zde mnoho dodatečných funkcí jako rozpoznávání textu
  • Spolehlivě sama rozeznává okraje

Proti:

  • Chybí čeština

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru