Navigace: Úvod » Aplikace » Videoshop udělá z vašeho chytrého telefonu kapesní střižnu videí

Videoshop udělá z vašeho chytrého telefonu kapesní střižnu videí

Videoshop udělá z vašeho chytrého telefonu kapesní střižnu videí

Pokud chcete upravovat fotografie a obrázky, máte na Google Play jako na podnose stovky kvalitně zpracovaných aplikací. Typ aplikace, který je tak podobný a tak rozdílný zároveň — aplikace pro úpravu videí je oproti tomu ve značné početní nevýhodě. Z té pak logicky plyne, že uživatel nemá takový výběr. Naštěstí to skvělé aplikace jako například PowerDirector nebo Quik vyvažují kvalitou svého zpracování. Jestli se k nim přidá i další video editor, Videoshop – Video Editor, to si přečtěte v této recenzi.

Americký Seattle je bezpochyby zajímavé město. V 80. a 90. letech zde převládala chudší třída a průmyslové, deštivé prostředí s bary plnými zmařených lidských životů, dalo vzniknout asi nejproslulejší věci, kterou si každý hned vedle tamní věže s tímto městem spojí — grungeová hudba a zrod kapel jako Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains, Candlebox a samozřejmě také přespolní Nirvany.

Editace videa

Editace videa

Titulky

Titulky

Úpravy

Úpravy

Charakter města se hodně změnil a z dělnického města se Seattle po příchodu nových technologických gigantů (Amazon, Facebook, Google) stalo vysokorychlostní moderní město. Vedle těchto velkých firem zaměřujících se většinou na oblasti IT, se ale snaží prosadit i firmy daleko menší a jedna prťavá firma Jajijujejo Inc. se rozhodla vyrazit do světa se svým editorem pro úpravu videí Videoshop.

Intuitivnost a jednoduchost by se mohly učit i profi video editory pro stolní počítače

Stejně jako mobilní aplikace pro úpravu fotografií většinou nedokážou nahradit software určený pro profesionální fotografy a grafické designéry, nedá se ani čekat, že by Videoshop chtěl konkurovat drahým stříhacím programům pro desktopové operační systémy, mezi které patří Sony Vegas nebo Adobe Premiere. Videoshop je ale velice šikovným nástrojem, který je kompaktní a poskytne přesně tu sadu nástrojů, kterou by člověk v mobilních zařízeních potřeboval.

Asi by nebylo ani potřeba zmiňovat, že se zde nachází nástroj pro stříhání videa, konkrétně tedy vyjmutí určité části nebo naopak spojení. Důležitější asi je, že funguje skvěle tak, aby se dalo video rozumným způsobem upravovat prsty. Více zajímavé je například, že součástí aplikace jsou i některé zvukové efekty připravené k okamžitému použití ve vašem soukromém video projektu. Velice snadno se dá také například zpomalit a zrychli obraz, měnit parametry obrazu podobným způsobem, jako tomu je u fotografií – lze měnit jas, kontrast, sytost apod.

Sociální sítě především

S dalších funkcí, které Videoshop má, je zde například přidávání titulků i s animacemi, přidávání obrazových filtrů nebo přechodů. Jelikož je jasné, že velká cílová skupina bude chtít použít aplikaci pro editaci videa pro sociální sítě, aplikace tedy podporuje nejen okamžité sdílení na nejrůznější platformy, ale například také vytváření tzv. stop motion typu videa, která je velice oblíbené na video síti Vine.

Vzhledem k tomu, jak je ovládání aplikace intuitivní, asi nemá cenu dlouze vysvětlovat, jak fungují jednotlivé nástroje. To je ale právě to, co je hlavní výhra aplikace — že se povedlo vytvořit takové uživatelské rozhraní, s nímž práce nezabírá zbytečně čas a všechno je okamžitě snadno pochopitelné. Samozřejmě, že pokud někdo poprvé přijde k upravování videa, bude se muset chvíli zorientovat. Znám ale skutečný případ člověka, který upravoval video poprvé v této aplikaci a rychlost, s jakou si aplikaci osvojil, byla famózní.

Dá se pochopit, že je aplikace náročnějšího charakteru a spíše lze říct, že ještě funguje dobře. Při délce videa nad 5 minut začnou mít trochu problém i lehce nadprůměrně výkonná zařízení, pořád je to ale plynulost slušná a delší videa bude na mobilu upravovat stejně asi málokdo. Hlavní nevýhodu aplikace je tak spíše vodoznak, který ve verzi zdarma aplikace přidá na pár vteřin.

Pro:

  • Intuitivní a snadné ovládání
  • Pro kratší klipy běží na standardně vybaveném zařízení hladce
  • Sada nástrojů, které odpovídají nárokům na to, pokud si chce upravit video na mobilu

Proti:

  • Cena za nadstandardní funkce šplhá do řádů stovek, našlo by se na Google Play určitě levnější řešení (či řešení úplně zdarma)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru