Navigace: Úvod » Aplikace » Tahle aplikace zažene obavy ze zapomenutí užívání léků

Tahle aplikace zažene obavy ze zapomenutí užívání léků

Tahle aplikace zažene obavy ze zapomenutí užívání léků

Už jste někdy zapomněli léky? Mnoho lidí si může dovolit nad takovou věcí mávnout rukou, pak jsou ale lidé, které podobné představy budí vyděšené ze spaní. Léky jsou totiž pro ně životně důležitými a jediné vynechání se jim může stát osudným. Vývojáři MyTherapy sice stojí zatím pouze právě za touto aplikací, na první pohled to ale vypadá jako spolehlivý pomocník. Co na pohled detailnější?

Nebude to trvat tak dlouho a důchodci se stanou lidé, pro které bude používání chytrých zařízení naprosto běžnou činností. Důležité léky však samozřejmě nemusí brát pouze tato skupina obyvatelstva. I mladí lidé, kteří jsou své smartphony zvyklí využívat podstatně více, bohužel trpí některými nemocemi, které vyžadují pravidelný přísun léků do těla.

Kromě evidence toho, jaké medikamenty máte brát a kdy, aplikace Připomínky léků a jejich záznamník nabízí také možnost vést zdravotní deník, kde si můžete zaznamenávat aktuální váhu, popř. náladu a sledovat jejich výkyvy. Tyto ukazatele pak mohou výrazně pomoci i vašemu lékaři, který pomocí nich může upravit medikaci tak, aby vám lépe vyhovovala.

Hlídač nejen správného užívání léků

Po registraci do aplikace můžete přidat lék. Vyplníte jeho název a dále zadáte, zda se jednotky léku počítají v tabletkách, ampulích, mililitrech nebo miligramech. V další sekci si můžete zvolit, zda je možné lék brát jen občas a nepravidelně spontánně (v tomto případě aplikace správně usoudí, že nejsou nutné žádné podrobné informace o léku) a nebo je nutné lék brát pravidelně. Dále si můžete nastavit, zda budete brát lék jen určité období a také můžete nastavit frekvenci potřebného užívání léku.

V této jednotné sekci pak následuje další ústřední krok, ve kterém nastavíte čas toho, kdy máte léky užívat. V sekci Zásoba pak zadáte zbývající počet léku a nemusíte mít strach ani z toho, že dojde.

Aplikace však není ani zdaleka jen o lécích. Můžete do ní například přidávat i pravidelná měření (cukru, tlaku…), popřípadě můžete přidat nějakou zdraví prospěšnou aktivitu (fitness, chůze, fyzioterapie, běh a mnoho různých sportů, na které byste neměli zapomenout, pokud si chcete udržet dobrou kondici). Nedává moc smysl, že se vývojáři mermomocí snažili přidat veškeré různé možnosti a nenechali uživateli volnost prostě přidat svou vlastní aktivitu nebo alespoň nějakou univerzální kategorii Ostatní, je to ale jen drobnost v jinak povedené a spolehlivé aplikaci.

Zatím bez české databáze léků, ale s bezchybnou češtinou

V sekci Domů můžete vidět okamžitě vše nejdůležitější, Terapie nabízí ještě lepší přehled všech nutných akcí pro udržení zdraví. Deník nabízí mnoho podrobných možností a prostoru pro záznamy o našem zdravotním stavu.

Tým nabízí možnost přidat jiného uživatele aplikace, kdy mu musíte poslat kód a on přes něj dostane náhled k vašemu účtu. Můžete si ale také vytvořit profil vašeho lékaře a přidat si k němu důležité kontaktní údaje.

Když k tomu přičteme ještě i češtinu, která bude velice důležitá hlavně pro starší uživatele, máme spolehlivého pomocníka s naším zdravím. Mrzet nás snad může jen to, že zatím pro Českou republiku neexistuje tak jako pro některé jiné země databáze léků, která by usnadnila zadávání do aplikace a zobrazila více informací.

Pro:

  • Pomáhá se zdravím
  • Pracuje spolehlivě
  • Čeština

Proti:

  • Chybí databáze českých léků

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru