Navigace: Úvod » Aplikace » Správce Hesel SafeInCloud chce vyhlásit válku zapomenutým heslům a generuje hesla neprolomitelná

Správce Hesel SafeInCloud chce vyhlásit válku zapomenutým heslům a generuje hesla neprolomitelná

Správce Hesel SafeInCloud chce vyhlásit válku zapomenutým heslům a generuje hesla neprolomitelná

Už jste někdy zapomněli heslo? Pokud se o nové technologie zajímáte natolik, že jste došli až na tuhle stránku, jsem si jistý, že odpovědí na tuto otázku je tiché a stydlivé ano. Správně vytrénovaný lidský mozek umí řešit pokročilé rovnice a tvořit nové úžasné věci, ale i mozkům těm nejnadanějších z nás občas selže paměť.

Mozek si neumí příliš dobře určit prioritu toho, co si má zapamatovat, a tak si pamatujeme některé úplně nepodstatné věci, které se staly, když nám bylo teprve 5, ale nejsme si schopni vybavit heslo, které jsme si včera nastavili pro internetové bankovnictví. Možná tak patříte mezi lidi, kteří si hesla značí. Někdo si je píše do rozepsaných e-mailů. Je jasné, že něco takového není zrovna bezpečné.

Generování bezpečných hesel

Generování hesel

Heslo

Heslo

Karty

Karty

Stejně tak, pokud si je někdo značí do kalendáře, nebo peněženky. Pokud nejste výrazně bohatí nebo vlivní, možná to není nic nebezpečného (pokud nejste tak hloupí, že si velkými písmeny nad to heslo nenapíšete: „HESLO DO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ”), není to ale pochopitelně ideální. Nikdy nevíte, co se může přihodit a kdo vás může zradit. Viděl jsem na vlastní oči i takové ztracené případy, kteří přinesli svůj počítač do servisu a na ploše měli v poznámkovém bloku vypsána všechna svá hesla do e-mailů a na různá internetová fóra.

Jak to funguje?

Pokud sami mezi takové patříte, chcete poradit podobným lidem a nebo potřebujete mít někde uloženo obzvláště složité a bezpečné heslo, které je těžké si zapamatovat, může vám být velice nápomocen Správce Hesel SafeInCloud.

Ve zkratce to funguje asi takto: Stačí zadat jestli chcete vytvořit nové heslo a vytvořit si k němu novou databázi a nebo nahrát už existující databázi. Když chcete zadat nové, můžete hned začít zadávat a pod polem se vám zobrazí indikátor, který ukazuje sílu hesla a dokonce — což je velice zajímavá věc — odhadovaný čas, který by hackerovi stačil k prolomení hesla. Jakmile bylo heslo zadáno pro kontrolu překlepů dvakrát, zobrazí se vám, zda nechcete synchronizovat aplikaci s cloudovým uložištěm, abyste měli všechna hesla zároveň i zálohovaná.

Jakmile se prokoušete tímto počátečním nastavením, můžete si ukládat jednotlivá hesla do tzv. karet. V těchto kartách pak nemusíte mít uložená zdaleka jen hesla, ale i jiné údaje — a tím se nemyslí zrovna uživatelské jméno. Pokud si totiž vedle přihlašovacích údajů do Facebooku potřebujete uložit také informace ohledně platební karty, můžete si vedle PINu uložit také datum expirace, abyste věděli, kdy by vám měla dorazit debetní karta nová.

Super silné heslo pod otiskem prstu

Pokud potřebujete mít někdy skutečně silné heslo, můžete si požádat o vygenerování. Aplikace umí totiž generovat taková hesla, které by trvalo prolomit celé roky nebo dokonce dekády. Problém jen tkví v tom, že zatímco pokud si nějaké extra bezpečné heslo se závorkami, speciálními znaky a nedávající žádný smysl zapamatujete, je takřka ve 100% bezpečí (snad by vás mohlo ohrozit jen mluvení ze spaní, prostořekost v opilosti a nebo mučení).

Jakmile je ale heslo uloženo v aplikaci, stejně je nakonec chráněno dalším heslem — nejspíše daleko slabším než je to super silné, vygenerované heslo. A kdyby někdo prolomil heslo aplikace, měl by hacker hotové Vánoce, kolik různých hesel i dalších informací by najednou měl. Tuhle zásadní kolizi filozofie, naštěstí aplikace řeší tím, že nabízí pro vybraná zařízení možnost odemykat databázi Správce Hesel SafeInCloud ověřením otisku prstu.

Pak je tu ještě jeden, daleko zásadnější problém. Aplikace je sice možná vymyšlena pěkně, ale v plné síle bude fungovat pouze 14 dní a poté po vás začne chtít za různé funkce peníze. Vývojáři ale na to v Google Play upozorňují, takže je to alespoň z obchodního hlediska fér. Měli byste mít však na paměti, že stahujete ve skutečnosti trial verzi.

Pro:

  • Lepší než psát hesla na cár papíru
  • Funguje jednoduše a aplikace je přehledná

Proti:

  • Pokud nemáte zařízení se snímáním otisku prstu, bylo by dobré se zamyslet, jestli náhodou samotná aplikace není bezpečnostním rizikem

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru