Navigace: Úvod » Hry pro Android » PROJECT:OFFROAD je chytlavé překonávání překážek off-roadem. Chybí tomu ale fyzika i lepší prostředí

PROJECT:OFFROAD je chytlavé překonávání překážek off-roadem. Chybí tomu ale fyzika i lepší prostředí

PROJECT:OFFROAD je chytlavé překonávání překážek off-roadem. Chybí tomu ale fyzika i lepší prostředí

Ať už potřebujete vypnout a nebo si zkrátit čas při čekání, hodí se nějaká pohodová, ale zároveň chytlavá a na soustředění zatížená hra. PROJECT:OFFROAD je hra založená na jednoduchém principu. Vyberete si auto a musíte se dostat z bodu A do bodu B. To samozřejmě nebude tak jednoduché. V cestě vám bude stát spousta překážek, které tvoří rampy, trámy nebo kameny.

Tedy kameny. Moc jako kameny ta bledě tyrkysová podivná hmota popravdě nevypadá, ale co jiného by to mohlo být… Pak tady je ještě druhý typ kamenů, který je černý s barevnými rohy. Neznamená to ale, že by byla aplikace jinak špatně graficky zpracovaná. Modely aut jsou vytvořeny velice pěkně a věrohodně. Zábrany kolem tratě také vypadají slušně. Avšak podklad, který je snad ještě nějakým původním podložím, který si aplikace odnesla z vývojářského programu, dost kazí celkový dojem.

Garáž

Ve hře jsou nejrůznější překážky

Jezdíte totiž v takovém dost deprimujícím virtuálním prostoru, který působí jako ztracen někde v Matrixu. Kdyby se objevily nějaké urbanistické a naturální reálie, které známé z běžného života, určitě by se jezdilo daleko lépe.

Frustrující i chytlavé

Po stránce hratelnosti to naštěstí je docela slušná hra. A hlavně doopravdy chytlavá. Sice vás poté ne jednou, zvláště když po několikáté uvíznete někde ve zvláštní poloze mezi kameny, přepadne pocit srovnatelný s tím, jakoby vás někdo hodinu šťouchal tyčí do zad a nutkavá touha rozbít mobil, když se ale nebudete zbytečně nervovat, je to docela pohodová hra, kterou (když se zadaří), přece jen lze hrát pro zklidnění nervů po dlouhém dni.

Je také zajímavé, jak hra testuje vaší vynalézavost. Do cíle je totiž mnoho cest, avšak jen některé jsou ty správné. Často je taky více možností, jak najet na rampu, pak jsou tu ale taky možnosti, kdy to občas vyjde a poté stačí jen kousíček nepozornosti nebo špatný cit v rukou, který vyústí v milimetrové posunutí a zase to nevyjde.

Divné fyzikální zákony a plynulost jako částečná kompenzace

Jediná nevýhoda v hratelnosti je ta, že auto na překážkách, zvláště na kamenech, nějak moc skáče. Zkrátka ne moc dobře zpracovaná fyzika. Auto, které by mělo vážit odhadem tak minimálně 3 tuny takhle podle fyzikálních zákonů skákat nemůže. Tedy leda, že by konstruktér měl příliš nebezpečný smysl pro humor a schválně by do systému odpružení namontoval nějaké extra silné pružiny a naopak úplně odmontoval tlumiče. Bohužel ignorování zákonů fyziky dělá ze hry občas nechtěně nepředvídatelné dobrodružství. Auto třeba stojí, vůbec nic neděláte a najednou z ničeho nic „hopsne”.

Abychom nezakončili recenzi na negativní vlně, povedlo se také to, že ačkoliv hra vůbec nelze stáhnout na zařízení se staršími verzemi Androidu, na těch novějších verzích Androidu funguje, na tak hezký model auta, velice plynule i na slabších zařízeních.

Pro:

  • Chytlavé
  • Plynulost hry i na slabších zařízeních
  • Velice pěkný model auta

Proti:

  • Nepříjemné prostředí tratě
  • Divné fyzikální zákony (auto na totálně napružených kolech)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru