Navigace: Úvod » Aplikace » Mezi pralesem a první ligou už není rozdíl. Fotbalový svaz vydal k projektu Můj fotbal aplikaci, díky které mají amatéři stejný info servis jako profíci

Mezi pralesem a první ligou už není rozdíl. Fotbalový svaz vydal k projektu Můj fotbal aplikaci, díky které mají amatéři stejný info servis jako profíci

Mezi pralesem a první ligou už není rozdíl. Fotbalový svaz vydal k projektu Můj fotbal aplikaci, díky které mají amatéři stejný info servis jako profíci

Legendy českého fotbalu Pavel Nedvěd, Petr Čech i Pavel Vrba se sešli, aby doporučili novou aplikace fotbalového svazu veřejnosti. Generální partner nejvyšší soutěže Fortuna má také svou fotbalovou aplikaci, jenže je tu ten zásadní rozdíl, že aplikace Můj fotbal neinformuje pouze o první lize, ale úplně o všech soutěžích různých věkových kategorií až po IV. třídu.

Můj fotbal je kromě aplikace mimo jiné také název televizního pořadu a pak hlavně také celého projektu, který má za cíl popularizovat amatérský fotbal. Jak televizní pořad, kdy stanice ČT Sport vysílala zápasy „pralesních” lig úplně stejným způsobem, jako by se jednalo o utkání profesionální hráčů, tak aplikace nabízí servis, díky kterému můžou amatérští fotbalisté — někteří jsou možná vaši kamarádi, synové, vnuci a nebo jste to dokonce vy sami — mít alespoň v něčem stejný servis jako hráči, kteří se tímhle sportem živí.

Zápasy

Zápasy

Náhled zápasu

Náhled zápasu

Menu

Menu

Tahle celá věc je samozřejmě uskutečnitelná díky digitální revoluci, která v českém fotbale před pár lety nastala. Aplikace díky tomu může být spojena s informačním systémem, do kterého se přímo z areálů hřišť, ukládají zápisy zápasů se všemi potřebnými údaji.

Webové vs. mobilní aplikace FAČR

Do informačního systému FAČR můžete přistupovat přímo na stránkách informačního systému FAČR, popřípadě i na webu soutěží speciálně určeném pro veřejnost. Aplikace má oproti těmto řešením tu výhodu, že je pochopitelně daleko více uživatelsky přívětivá a ovládání je daleko pohodlnější, co se týče velikosti tlačítek a vhodné velikosti obrázků. Přesto téhle aplikaci lze vytknout, že se nedá vyhledat soutěž pomocí textového vyhledávání.

Nemůžu si pomoci, ale při přístupu přímo na web informačního systému sice není rozhraní tak „user friendly” — a obzvlášť ne pro zařízení s menšími displeji, ale daná soutěž lze stejně nalézt o něco rychleji díky tomu, že lze vyhledávat textově. Alespoň, že jsou soutěže seskupeny tak nějak logicky — podle krajů, okresů a poté seřazeny podle věkových kategorií.

Jednotlivé soutěže si také můžete přidat do oblíbených a pokud vás některá soutěž obzvláště zajímá, můžete si ji nastavit na hlavní obrazovku, aby se vám výsledky a tabulka zobrazovaly ihned po spuštění na místo české nejvyšší soutěže. Do oblíbených si můžete přidat také týmy a ty se vám pak budou zobrazovat v samostatné sekci Oblíbené.

Bez fatálních výpadků by to byla paráda

Kromě toho, že by bylo dobré, kdyby obsahovala aplikace lepší vyhledávání, jsou tady také další drobné úpravy, které by si aplikace zasloužila — například loga klubů. Horší je, že Můj fotbal má občas nepříjemné výpadky. Na konci dubna byla aplikace na celých 14 dní úplně mimo provoz a dle zkušenosti dlouhodobých uživatelů aplikace nejsou ojedinělé ani chvilkové výpadky konkrétních zápasů, kdy se například zápas odehraje odpoledne a večer ještě není výsledek k dispozici. Aktuálnost je bohužel něco, co od aplikace vyžadujeme hned po správnosti údajů, asi nejvíce.

Všechny zápasy mají sestavy, vstřelené góly, každý hráč má dokonce i svůj profil, kde se zobrazí základní informace o něm — věk, datum registrace a například historie klubů, ve kterých hrál. Pokud se tedy podaří výše zmíněné chyby vychytat, bude skvělé mít jako na podnose veškeré potřebné informace o profesionálním i amatérském fotbale. Vyhledával jsem si zápasy svých známých a je to skutečně skvělý pocit vidět je zobrazené v úplně totožném informačním servisu, jaký je zařízený pro ligové profíky typu Baroš, Stanciu, Hušbauer.

Pro:

  • Amatérské soutěže mají stejný info servis jako první liga
  • Jen těžko se bude dát konkurovat oficiální aplikaci, která je napojená přímo na IS FAČR

Proti:

  • Výpadky aplikace

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru