Navigace: Úvod » Aplikace » Díky aplikaci CPU Monitoring můžete mít lepší přehled o vnitru vašeho smartphonu

Díky aplikaci CPU Monitoring můžete mít lepší přehled o vnitru vašeho smartphonu

Díky aplikaci CPU Monitoring můžete mít lepší přehled o vnitru vašeho smartphonu

„Nejkrásnější a nejmocnější monitor CPU pro Android!” hlásí sebevědomě popis aplikace na Google Play vývojáře GLGJinga, specializujícího se na aplikace monitorující hardware i software telefonu. Pokud chcete mít dokonalý přehled nejen o výkonu procesorů ve vašem zařízení, CPU Monitor by vám měl dát balíček funkcí k tomu potřebných.

Proč podobné aplikace lidé vůbec využívají? První důvod je asi psychologický. Komunikace se zařízením je základním principem práce s počítači a pokud vám může vaše mobilní zařízení odhalit kus z toho nejcennějšího, co má, pak máme k té malé chytré věci, kterou nosíme v kapse, tak nějak větší důvěru. My lidé máme z neznámého přirozený strach a pokud máme možnost vidět, co se děje uvnitř našeho telefonu, kterému svěřujeme své nejcitlivější informace, cítíme se tak nějak více jistě a můžeme mít pocit, že máme všechno více pod kontrolou.

Frekvence CPU

Frekvence CPU

Informace o zařízení

Informace o zařízení

Nastavení

Nastavení

Pak je tu důvod čistě technický. Někdo dokáže najít v grafech potřebné informace k tomu, aby zjistil například zda jeho smartphone běží tak, jak běžet má. Pokud si nainstalujete aplikaci na nový mobil, můžete porovnat hodnoty grafů z doby, kdy bylo zařízení nové a doby nynější. Zjistíte tak například, zda je omezení rychlosti hardwarové a nedá se s tím tudíž nic dělat a nebo zda je omezení softwarové a je potřeba si udělat v mobilu trochu pořádek.

Proti teplu  nepříteli procesorů

Aplikace monitorujte teplotu a frekvenci reálného času procesoru. U teploty umí zobrazovat také její historii. Není asi třeba připomínat, že vyšší teplota působí nepříznivé na křemíkové části uvnitř procesoru telefonu a zpracování procesů se tudíž tímto vlivem zpomaluje. Znovu platí, že pokud budete u grafů přemýšlet, můžete jich využít takovým způsobem, abyste neukládali vaše zařízení do míst, kde mu může být příliš teplo.

Pokud si ale nejste jistí svými pozorovatelskými schopnostmi, můžete také nastavit alarm pro přehřátí a aplikace vás sama okamžitě upozorní, jakmile dojde procesor k vyšší teplotě.

Widget i vlastní stavový řádek

Kromě informací o CPU umí aplikace zobrazovat také pěkný přehled obecných informací o hardwaru a softwaru vašeho zařízení. Zobrazí se vám tak výrobce, typ, verze Androidu, velikost a rozlišení displeje a další. Až se vás tedy na tyto věci bude příště někdo ptát, nemusíte se ztrapňovat tím, že budete dlouze a marně pátrat v paměti. Stejně jako u samotného monitoringu CPU pak zde platí, že alespoň víte o svém zařízení více než kdybyste byli bez aplikace.

Je asi očekávatelné, že aplikace nabízí také widget, díky kterému můžete vše vidět okamžitě. Kromě toho je tady také možnost přeměnit stavový řádek ve speciální stavový řádek od CPU Monitoru a bude se vám zde tak zobrazovat okamžitě to, co si sami zvolíte v Nastavení aplikace.

Ve verzi pro můžete navíc také využívat různé šetřiče baterií a urychlovače procesoru. Otázka je, zda (jako ve všech případech) mají tyto funkce skutečně pozitivní vliv na běh zařízení.

Pro:

  • Zobrazení v horním stavovém řádku
  • Přehledné
  • Hodně funkcí i ve verzi zdarma

Proti:

  • Hodinová analýza teploty občas vůbec nefunguje ani po několika hodinách

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru