Navigace: Úvod » Aplikace » SMS Backup & Restore se spolehlivě postará o zálohování SMS a záznamů hovorů

SMS Backup & Restore se spolehlivě postará o zálohování SMS a záznamů hovorů

SMS Backup & Restore se spolehlivě postará o zálohování SMS a záznamů hovorů

Pokud se vám někdy stalo, že jste obdrželi v SMS nějaký důležitý údaj, potom se ale SMS smazala a vy jste se díky tomu dostahli do problému, nebo naopak se vám tahle nepříjemná situace ještě nikdy nestala, ale rozhodně nechcete, aby se vám někdy stala, je tu aplikace SMS Backup & Restore, která se postará o to, že vaše SMS budou v pořádku po vašem nešikovném zásahu i v případě, že se vám utopí mobil na dovolené v moři.

SMS Backup & Restore totiž umí zálohovat nejen na paměťovou kartu, ale i na cloudové uložiště — konkrétně na Dropbox nebo Google Drive. Aby byla aplikace ještě efektivnější vzhledem k počtu zachráněných dat, je skvělé, že umí zálohovat i úplně sama. Každý, kdo o zálohování něco ví, vám totiž řekne, že zálohovat stylem „kdy si vzpomenu,” je sice pořád daleko lepší než nezálohovat vůbec, zároveň je to ale ze způsobů zálohování ta vůbec nejhorší možnost.

Nastavení

Nastavení

Nastavení zálohování

Nastavení zálohování

Menu

Menu

V praxi tedy celý proces zálohování v této aplikaci vypadá tak, že nejprve zvolíte, že tedy chcete zálohovat a nikoliv zálohu nahrávat. V následující části lze měnit název zálohovaného souboru, stejně tak lze nastavit, zda chcete zálohovat výpisy volání (nebo můžete výpisy samozřejmě zálohovat i samostatně). Pokud chcete zálohovat jen některé konkrétní zprávy, budete přesměrováni do nového okna, které slouží právě k tomuto účelu.

Jak zálohování funguje

Nejlepší by bylo, kdyby se zde daly také SMS a hovory nějakým způsobem filtrovat. Lze si totiž velice dobře představit, že někdy budete potřebovat zálohovat pouze zprávy od konkrétního člověka. Je tedy docela dost překvapivé, že právě funkce filtrování zpráv podle kontaktů, zde chybí.

Až se tedy smíříte s tím, že v případě zálohování zpráv pro konkrétního člověka, budete muset zálohovat zprávu každou zvlášť (co jiného vám taky zbyde, že jo…), poté si nastavíte, zda chcete zálohovat online a nebo na místní uložiště. V prvním případě je nutné se přihlásit na Google nebo Dropbox účet, následně zadat, jak dlouho chcete zálohy uchovávat a do jaké konkrétní složky je chcete ukládat.

K dokonalosti u této funkce asi chybí, kdyby se přímo zobrazila hiearchie složek a nemuseli byste pátrat v paměti a nebo spíše opouštět okno do další aplikace, abyste zjistili, jak se za složka vlastně jmenuje a kde přesně na vašem disku vězí. Samozřejmě by to bylo mnohem těžší na implementaci, uživatelský komfort by to ale zvýšilo o 110%. Hlavně, že je tu alespoň tlačítko Test, které ověří, že jste zadali cestu ke složce správně.

Větší uživatelský komfort by byl skvělý, aplikace ale funguje přesně a spolehlivě

Třetí výtka by ještě mohla pramenit z postrádání možnosti exportu také do jiných formátů než do XML, jinak je ale nutné uznat, že aplikace běží parádně. Odeslané soubory jsou skutečně tam, kde mají být, při nahrávání souborů zpět nedochází k nějakým frustrujícím chybám, stejně tak aplikace nezapomíná zálohovat průběžně a díky tomu vyvolává dojem, že je na ní skutečně spolehnutí.

Jinak je nutné ještě zmínit, že v sekci Nastavení je toho skutečně mnoho a asi nemá cenu všechno zmiňovat, mohlo by vás ale zajímat defaultní umístění zálohování, stejně tak možnost ukládat emoji a speciální znaky nebo automatické odesílání záloh na email.

Pro:

  • Zdá se, že vše funguje přesně jako japonské železnice
  • Široké možnosti nastavení

Proti:

  • Nemožnost zálohovat jen SMS od určitých kontaktů

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru