Navigace: Úvod » Aplikace » S aplikací Kubírovačka dřevorubcem 21. století

S aplikací Kubírovačka dřevorubcem 21. století

S aplikací Kubírovačka dřevorubcem 21. století

Druhý hlavní účel, pro který jsou aplikace používány, je vedle všední zábavy také usnadnění každodenního života. To, že existují aplikace na vytváření nákupních seznamů, evidenci nutričních hodnot nebo plánování tras, jsme si už dávno zvykli. S tím, jak roste počet aplikací, ale přibývá také počet jejich zaměření a pomocí prostředků, které nabízejí chytrá zařízení lze řešit již téměř vše, na co si vzpomenete a týká se to i druhů lidské činnosti, které bychom si s moderními technologiemi nejspíše sami od sebe vůbec nespojili.

Po aplikaci zabývající se včelařstvím tak zde máme aplikaci vlastně vzdáleně příbuznou tomuto tématu. Kubírovačka od vývojářů Kobrasoft je aplikací, která umí spočítat objem z délky a průměru zadané kulatiny. Tento výsledek si pak lze okamžitě také přidat do seznamu, který můžete mít u sebe a hlavně vidíte také celkový součet všech kulatin dohromady.

Hlavní obrazovka

Hlavní obrazovka

Přehled kulatin

Přehled kulatin

Sumář

Sumář

Aplikace umí počítat také průměrnou hmotnost palivového dřeva — slangově suráků –, ze kterých vypočítá i průměrnou hmotnost. Abyste měli tyto výsledky kdekoliv k dispozici a zároveň abyste měli vše správně zálohováno, můžete si všechno odeslat na e-mail v CSV formátu.

Dřevorubci se smartphony

Kubírovačka tak nahradí nejen obyčejný papír a tužku, také ale různé klasické pomocníky jako například kubírovací tabulky. Kubírovačka se vším, co umí, tak vlastně není aplikací jen pro případy, pokud bydlíte v rodinném domě (popřípadě vlastníte víkendovou chatu), máte kotel na dřevo a potřebujete si zavčasu shromáždit dostatečné zásoby dřeva proto, ať přečkáte tuhou zimu. Aplikace je s tím co umí, rozhodně použitelná také pro profesionální pracovníky v lesnických oborech.

Aplikace má velice jednoduchý, ale pro tento účel přesně hodící se vzhled a dokáže pijí i s funkcemi, krby vás ani nenapadly. Kromě samotných automatických výpočtů tak umí aplikace také zobrazit například také nabídky pracovních příležitostí v lesnickém oboru.

Kubírovačka se tak i kvůli této funkci zdá vedle ochranných rukavic, helmy a pily jako další součást základní výbavy každého správného dřevorubce. Je to skoro až vtipné, když si to představíte. Lesnická povolání vyvolávají stereotypní představy silného chlapíka s pažemi vzpěrače, ale břichem pravidelného návštěvník restauračních zařízení. Jeho pořádně dlouhý vous, kterým byl obdařen už dávno předtím, než je začali velkoměští intelektuálové a poctivou dřinou umazaná tvář a pořádně ostrý jazyk, ne příliš vzdálený od toho hornického.

Poté si vytáhne z kapsy jeho pracovních monterek obal a z něj smartphone.

Co je a co by mohlo být

Pokrok holt nezastavíš a aplikace Kubírovčka bude bezesporu nápomocná nejen všem lesníkům, ale i těm, kteří si musí na dřevorubce zahrát ve volném čase, aby ve svém vlastním domě neumrzli. Kubírovačka pomůže zjistit, zda jsou zásoby dřeva dostatečné i pro tuhou zimu a nebo pomůže dřevorubci nakrmit rodinu. Zkrátka užitečná aplikace ve všech ohledech.

To, co aplikace má, to zvládá perfektně — tedy vlastně až na jednu podstatnou chybku, nyní ale to, co by mohla mít a nemá.

CSV formát exportování je už takovým folklorem, programátoři s tímhle formátem pracují rádi, protože s ním umí pracovat programovací jazyky, typ souboru je univerzální, trochu problém ale nastane, když je potřeba přidat CSV například do Excelu nebo Google Tabulek. Samozřejmě — jde to, není to ale už tak pohodlné, jako otevření tabulek rovnou v běžném formátu tabulek XLS  nebo XML. Uživatel má často právo na to být lenoch. Některým uživatelům pak chybí sumáře podle tloušťkových tříd nebo podle dřevin a jejich kvalit a taky možnost zadávat JPRL (jednotky prostorového rozdělení lesa) u každého kusu.

Obzvláště je ale bolestné, to čeho si všimne okamžitě každý — v aplikaci nelze totiž záznamy editovat.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru