Navigace: Úvod » Aplikace » Počítání pro děti se bude snažit vaše malé dítě nejen naučit počítat, ale i správně nastavit mozek pro budoucí život

Počítání pro děti se bude snažit vaše malé dítě nejen naučit počítat, ale i správně nastavit mozek pro budoucí život

Počítání pro děti se bude snažit vaše malé dítě nejen naučit počítat, ale i správně nastavit mozek pro budoucí život

Věty o tom, že se dětský mozek rozvíjí nejvíce v prvních třech letech života, se objevují snad v každém časopise věnující se tématice výchovy. Zjistilo se, že pokud se v tomto věku dítěte věnuje dostatečná stimulace, může se rozvoj zdokonalit a vaše dítě z toho pak může těžit prakticky celý život. Je to vlastně taková vědecky ověřená, fungující investice do budoucnosti dítěte. Dárek, který mu máte šanci dát ještě než vás začne naplno vnímat.

Bohužel, s vědeckým pokrokem v oblasti výzkumu biologie, neurologie a psychologie, která stojí za tímto objevem, přišel i pokrok industriální a my tak nemáme tolik času věnovat se dětem. Naštěstí přišel ještě i třetí, s tím související druh pokroku — pokrok technologický.

Přiřazování číslovek

Přiřazování číslovek

Porovnávání

Porovnávání

Aplikace Počítání pro děti, pod kterým je podepsáno vývojářské studio Kreatur přišlo s aplikací, která má v uspěchaném životě dnešního rodiče usnadnit pro rozvoj tolik potřebnou pravidelnou stimulaci dětského mozku a aktivovat pomocí jednoduchých a pro děti snad i zábavných cvičení potřebné části mozku.

Roztomilé obrázky, animace, hlas… Přesně tohle dítě potřebuje

Hlavní silou aplikace je její perfektní rozhraní, které se jistě bude dětem líbit. Obrázky jsou přizpůsobeny věku a aplikace má několik jednoduchých, ale pěkných animací. Jak tvůrci mysleli na to, aby si aplikaci mohli využívat i starší a šikovnější děti samy, přizpůsobili tomu velikost i barvy všeho, co se na displeji zobrazuje. U jedné z osmi aktivit aplikace — u počítání — se tak zobrazují pěkná velká červená čísla na bledě modrém pozadí. Z jinak graficky hodně nebezpečné kombinace červená modrá, je tak ladící, ale zároveň kontrastní dvojice.

Jednotlivé hry jsou navíc i obdařeny zvukem, logicky protože největší cílová skupina aplikace ještě ani neumí číst. Tady se však nabízí otázka, proč není hlasem obdařeno i hlavní menu. Šikovné děti jistě vše poznají i z obrázků, některým by ale jistě usnadnil pohyb v aplikaci lidský hlas ve všech jejich částech.

Rychlý průlet částmi aplikace a důvodem, proč tu jsou

Pojďme si teď dát rychlý průlet všemi částmi aplikace. První aktivitou jsou Čísla. V ní se dítě seznámí s názvy jednotlivých číslovek. Pokračujeme Čísly s obrázky, kde dítě pochopí význam těchto číslovek. U hry Vyber počet obrázků se dítě čísla naučí aplikovat ve světě. Ve Vyber číslo se naučí přiřazovat čísla k počtu věcí. Pexeso zase naučí oddělit čísla od předmětů.

Dojdeme tedy k důležitému kroku, protože dítě možná vůbec poprvé za svůj život využije 1. stupeň matematické abstrakce. Jde se ale ještě dál. Ve Vybarvování se dítě naučí sčítat a odčítat bez znalosti znamének, Porovnávání dítě naučí využívat větší menší bez znalosti znamének. Nakonec pak ve hře Desítková soustava dítě pochopí, jak fungují dvojciferná čísla.

Jak tedy z toho můžete poznat, jedná se vlastně o pečlivě připraven, řečeno metonymií převzatou z kruhového menu aplikace, vzdělávací pouť. Dá se tak zároveň říct, že je Počítání pro děti skoro jako kurz ke správnému dětskému rozvoji důležitých částí lidského mozku a průvodce prvními kroky v matematice i pokročilejším myšlení.

Pro:

  • Užitečná aplikace
  • Rozhraní přesně na míru účelu — příjemná grafika, velká tlačítka, hlas
  • Působí dojmem, že tvůrci věděli, co dělají a tomu přizpůsobili obsah aplikace

Proti:

  • Zdarma jen polovina aplikace, zbytek za 49 Kč

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru