Navigace: Úvod » Aplikace » Konec marného hledání bankomatů. Aplikace Bankomaty CZ&SK najde všechny v okruhu 10 kilometrů

Konec marného hledání bankomatů. Aplikace Bankomaty CZ&SK najde všechny v okruhu 10 kilometrů

Konec marného hledání bankomatů. Aplikace Bankomaty CZ&SK najde všechny v okruhu 10 kilometrů

V době neustále rozvíjejících se digitálních způsobů plateb fyzické peníze přestáváme používat. Bohužel, ačkoliv se všeobecně přichází na to, že digitální způsob platby má více výhod než nevýhod, ne všichni se z různých důvodů novému trendu placení přizpůsobili a ne za každých okolností a na všech místech, je možné platit kartou. Navíc, jakmile potřebujete pevnou měnu, s tím jak méně a méně je používaná, mohli byste přijít (a zvláště v cizím městě) na to, že vůbec nemáte tušení, kde se vlastně automat nachází.

Aplikace Bankomaty CZ&SK je v tomto případě dokonalým pomocníkem. Umí vypsat všechny nejbližší bankomaty. Můžete si nechat určit polohu automaticky (buď pomocí GPS nebo aplikace určí polohu podle poskytovatele internetu) a nebo ji zadáte ručně. Bankomaty CZ&SK využívají velkou databázi nejen českých měst a vesnic, ale i ulic a čísel popisných od Googlu, lze tedy přesně určit polohu i ručně.

Seznam

Seznam

Profil bankomatu

Profil bankomatu

Mapa

Mapa

Pokud jste z vesnice (nebo se vám stane například taková věc, že se v pátek večer ocitnete na vesnické zábavě a začnou vám docházet peníze, koneckonců máme zrovna léto, že…), je dost dobře možné, že se vám nejdříve nezobrazí žádný bankomat. Aplikace totiž v původním nastavení zobrazuje pouze bankomaty ve vzdálenosti 3 km od vaší určené polohy. Pokud tedy potřebujete okruh zvětšit, přejděte do Nastavení a tady si posuvníkem určete větší okruh.

Spíše pro měšťáky než vesničany

Ten lze zvětšit až do velikosti 10 kilometrů. Dokážu si představit, že ačkoliv žijeme v poměrně hustě osídlené zemi, jsou zde odlehlé vesničky, ve kterých vám aplikace bude k ničemu. A ještě více odlehlých lokalit se najde na Slovensku, pro které je aplikace (jak už ostatně víte s názvu) také určené. Přitom právě v odlehlých lokalitách by se aplikace lidem také velice hodila (možná ještě více než měšťákům).

Vůbec mi připadá, že k lidem s vesnic, není aplikace moc přátelská. Ve výsledcích vyhledávání se totiž zobrazí pouze název ulice, což je při hledání bankomatu v Praze tak nějak logické, horší už je, že pokud vyhledáváte z vesnice, nevíte z jakého okolního města vlastně daný bankomat je.

Samozřejmě, je zde mapa, kompas a dokonce i možnost navigovat. Většina profilů bankomatů má dokonce i fotografii z okolí (většinou pořízenou skrze Google Street View), ale přece jen už to nutí uživatele více zapojit neuronovou síť mozku, zdrží ho to, otráví ho to a každý zainteresovaný člověk ví, že základní pravidlo správného uživatelského rozhraní zní podle stejnojmenné knihy Steva Kruga: Nenuťte uživatele přemýšlet.

Jinak ale super…

Kromě těchto nevýhod, kterých si sice městští uživatelé asi ani nepovšimnou, ale těm vesnickým naopak docela dost otráví používání aplikace, je však aplikace super, protože má vše, co od ní člověk očekává. Můžete si zvolit bankovní společnost, určit zda chcete vyhledat bankomat pouze pro vklady, nebo je možné třeba i přepnout na temný grafický mód.

Skvělá je například i již zmiňovaná možnost zobrazení na mapě, hlavně ale je důležité, že databáze bankomatů je poměrně slušná a ačkoliv se jistě najdou nějaké chybějící, musí jich být jen minimum, respektive jejich množství je v míře, kterou je potřeba tolerovat.

Pro:

  • Snadno a rychle se používá
  • Usnadňuje nalezení bankomatu (mapa, fotografie okolí, navigace, kompas)
  • Dobrá databáze pokrývající většinu bankomatů na území ČR a SR

Proti:

  • Horší použití pro vyhledávání bankomatů z vesnic (resp. úplně nepoužitelné pro sice spíše vzácné, ale existující odlehlé oblasti vzdálené více než 10 km od bankomatu)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru