Navigace: Úvod » Aplikace » Děti nemusí o prázdninách sedět doma. Aplikace Ven každý den ukáže blízké výlety i dětská hřiště

Děti nemusí o prázdninách sedět doma. Aplikace Ven každý den ukáže blízké výlety i dětská hřiště

Děti nemusí o prázdninách sedět doma. Aplikace Ven každý den ukáže blízké výlety i dětská hřiště

Každý rodič někdy řeší, jak zabavit své malé neposedné dítě. V dnešní době, pravda, je poměrně lehké dítěti strčit do rukou mobil nebo tablet a nechat ho si hrát zde. Není ale asi třeba připomínat, že příliš časté používání elektroniky může mít zanechat na dítěti fyzické (oči, skolióza páteře) i psychické následky (závislost, úzkost, nespavost…). Aplikace Ven každý den Jiřího Matějky vám pomůže vymyslet dítěti program a vytáhnout ho taky trochu ven na čerstvý vzduch.

Ostatně hlavně nyní v době prázdnin, se vám podobná aplikace jistě může hodit. Aplikace umí jednak doporučit výlety v okolí a pokud se na výlety zrovna necítíte, pak umí také vyhledávat dětská hřiště.

Zobrazení na mapě

Zobrazení na mapě

Hlavní obrazovka

Hlavní obrazovka

Detail hřiště

Detail hřiště

Aplikaci lze využívat velice přímočaře a hned po klepnutí na první položku menu Výlety v okolí se zobrazí Google mapa s vaší aktuální polohou a vaše okolí je oseto červenými body, které značí různá zajímavá místa, kde by se dalo vyrazit na výlet.

Pěkné profily míst, průměrný počet

Databáze výletů by se dala označit co se počtu míst týče jako průměrná. Míst by se jistě dalo vymyslet daleko více a dech zrovna nevyrazí, ale pokrytí těch nejznámějších míst je splněno a dá se říct, že všechny zásadní turistická lákadla jsou pokryta spolehlivě. Jelikož ne každému bude vyhovovat zobrazení na mapě, můžete si zobrazit i řazení míst do seznamu pod sebe, kde se vám rovnou zobrazí i část popisů a detaily o dané lokaci.

Pro zobrazení více informací je pak nutné přistoupit k profilu lokality a zobrazí se vám všechny k výletu potřebné informace. Je zde například časová náročnost, náročnost na chůzi, některé profily jsou opatřeny i fotografiemi. Trochu nenápadné, ale překvapivě hodně pomocné jsou pak zelené štítky u výletů, které označují vše zajímavé, co můžete na trase vidět.

Každou turistickou destinaci je pak možné hodnotit hvězdičkami, při testování bohužel tato funkce nefungovala a nikde se nezobrazuje ani destinaci ostatních. Vývojář nejspíš časem tuhle funkci ještě uvede do chodu.

Na dětská hřiště je aplikace expert

Jinak se dá říct, že počtem informací v profilech jednotlivých turistických míst, je aplikace konkurenceschopná různým podobným aplikacím, jakými jsou například Výletník, Mobilní turista, Výletář, Na kole i pěšky a podobně. Netvrdil bych, že tahle aplikace je v tomhle výčtu nejlepší, ale poměřovat síly s těmito (zatím) o něco známějšími a používanějšími aplikacemi, klidně může bez obav.

Zvláště pak, když má to navíc, které tvoří dobrý filtr, respektive vyhledávání podle parametrů (například podle regionu, požadované časové náročnosti, počtu nachozených kilometrů na místě, podle štítků a podobně).

Druhé navíc je ale samozřejmě druhá část aplikace, kterou tvoří dětská hřiště. Pokud o výletech platí, že databáze je takový povinný průměr, databáze dětských hřišť je naopak ohromující a navíc i detailní. Každé hřiště má totiž také svůj profil a tady jsou uvedeny všechny informace, na které byste si ohledně dětských hřišť vzpomněli a ještě daleko více. Jsou zde uvedeny herní prvky hřiště, zda je zde voda, WC, oplocení, lavičky atd. Skutečně pozoruhodně detailní.

Pro:

  • Hodně překvapí, jak detailně a obsáhle informuje o dětských hřištích
  • Dobře zpracované info k hřištím i výletům — doopravdy předá, co potřebujete vědět

Proti:

  • Databáze výletů není naopak nijak oslňující

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru