Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace pro úpravu fotografií, která pobaví i nabídne profesionalitu

Aplikace pro úpravu fotografií, která pobaví i nabídne profesionalitu

Aplikace pro úpravu fotografií, která pobaví i nabídne profesionalitu

PicsArt Photo Studio patří k vůbec nejpoužívanějším aplikacím pro úpravu fotografií obrázků. Protože oblíbenost nemusí vždy nutně znamenat kvalitu, podíváme se, zda jsou ty miliony uživatelů této aplikace pouze oběti chytře propracovaného marketingu aplikace a nebo si takovou pozornost aplikace plným právem zaslouží.

Pokud někdo hledá editor pro provádění jemných úprav na fotografií — například obrazových filtrů a zabarvení, popřípadě pro provádění jemných retuší –, pak by se mohlo na úvod zdát, že PicsArt Photo Studio o tomhle není. Na první pohled se totiž jeví spíše zábavní aplikace, která má za úkolu uživatele pobavit, nikoliv vytvářet poloprofesionální výtvory.  PicsArt Photo Studio se tak pyšní 5 miliony nálepek vytvořených samotnými uživateli, kreslícími nástroji a různými kliparty, které mohou zpestřit fotografii nebo obrázek.

Editace

Editace

Hlavní obrazovka

Hlavní obrazovka

Štětce

Štětce

Souvisí to i s tím, že PicsArt chce být hodně svázána se sociálními síti. Hned po přihlášení po vás tedy chce, abyste si pořídili selfie. Při pořizování selfie si můžete už rovnou nastavit pro fotografii různé rámečky (scény), efekty a nálepky. U jejich kvality platí to, co již bylo napsáno v úvodu. Přednost zábavy před kvalitou.

(Ne)kvalita pobavení většinového uživatele

Divoce zabarvené motivy motýlů, různé srdíčka, pírka a ovoce, jsou v aplikaci běžnou věcí. Lze si představit, že v ruce některých jedinců, kteří v sobě nemají moc nadání pro grafiku a design, by výtvory, které vzejdou z této aplikace nemusely dopadnout moc dobře a výsledné obrázky by mohly skončit v tom pravém grafickém peklu. To je samozřejmě chyba hlavně uživatelů, je ale nutné říct, že občas jsou ty přídavky, které aplikace nabízí už přece jen dost bizarní.

I přesto, že většinový uživatel možná nejvíce ocení právě tyhle legrační vychytávky, kdo vyžaduje kvalitu jí ale najde a aplikace umí až překvapivě dobře posloužit také pro úpravy fotografií, které budete chtít použít, pokud by vaše fotografie měla vypadat více důstojně a jako od profíka.

PicsArt Photo Studio totiž nabízí ohromné množství různých nástrojů. Různé efekty rozmazání, textury, světelné efekty, úpravy barev. Aplikace dokonce nabízí i pokročilý způsob upravování pomocí masek. Tyto profi nástroje pak střídají ony legrační až bizarní nálepky. Některé funkce jsou zpoplatněny, zvláště nemožnost přidávání klasických filtrů přes fotografie, která je součástí až placeného prémiového účtu, bude mnohé lidi asi hodně mrzet.

Náročné, ale hezké

Na druhou stranu se nelze moc divit vzhledem k tomu, kolik funkcí aplikace nabízí, že ne vše je v ní zdarma. To, že si vybrali tvůrci pro zpoplatnění třeba zrovna oblíbené filtry, je už záležitostí rozhodnutí jejich firmy. Horší už je, že se reklamy pro placený účet neustále zobrazují prakticky kdekoliv, kam se v aplikaci hnete a po chvíli to začne být dosti otravné. Je to ale další daň za to, že aplikace nabízí už vlastně i v módu až na pár výjimek zdarma doopravdy snad vše, na co si jen úprav fotografií vzpomenete. K tomu je navíc nutné zmínit také koláže, které lze v aplikaci také vytvářet.

K nevýhodám aplikace by se dalo pak uvést, že její rychlost není nijak závratná a i průměrné zařízení může mít občas problémy s prodlevami v různých částech aplikace. Naopak pochválit se musí, že ke grafické aplikaci zvolili tvůrci vhodný, čistý a přehledný grafický design, který je hezky čistý a sice, pravda, v mnohém kopíruje ostatní oblíbené aplikace stejné kategorie, tak už to ale ve světě aplikací chodí.

Pro:

  • Už i ve verzi zdarma je v editaci hodně funkcí a nástrojů
  • Snadné ovládání a příjemné rozhraní aplikace

Proti:

  • Náročnější, i na průměrně dobrých zařízeních nemusí aplikace běžet plynule

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru