Navigace: Úvod » Aplikace » Smart Lens spolehlivě převádí obraz na text a pomáhá v jeho následném zpracování

Smart Lens spolehlivě převádí obraz na text a pomáhá v jeho následném zpracování

Smart Lens spolehlivě převádí obraz na text a pomáhá v jeho následném zpracování

Možnost detekce a převod textu na fotografii patří mezi ty nejúžasnější vymoženosti moderní techniky, díky kterým se skutečně zdá, že budoucnost je už tady a teď. Za jednou z velice povedených aplikací tohoto typu stojí mladý talentovaný vývojář z Vietnamu Duy Pham. Se Smart Lens nejen převedete textové části obrázku, ale tahle aplikace si také umí poradit se skenováním vizitek a automaticky na nich detekuje telefonní číslo, email nebo odkaz na webové stránky.

V novější verzi byl Smart Lens doplněn také o čtečku QR kódů a čárových kódů, takže aplikace rozšiřuje své funkce také mimo oblast textů a hlavně nemusíte nadávat, proč potřebujete další skenovací aplikace, když už jednu v mobilu máte.

Převedeno

Převedeno

Historie skenování

Historie skenování

Asi vůbec největší síla aplikace je však v tom, že zde máte doopravdy všechno po ruce na jednom místě. Aplikace vás tedy nevyhodí uprostřed pouště jen s naskenovaným a převedeným textem a nezavolá za vámi jen: „Dělej si, co chceš,” ale nabídne i spoustu doplňujících funkcí a sadu nástrojů, které pokrývají snad veškeré možnosti týkajících se toho, co chcete s textem nadále provádět.

Smart Lens jako rozcestník k jiným aplikacím

Je tu tak například (asi celkem logicky) možnost okamžitě po naskenování kontaktů z vizitky volat, poslat SMS, přejít do aplikace starající se o e-maily, přejít do prohlížeče a otevřít URL adresu a tak dále. Kromě toho je aplikace také propojená s Google Translate, takže je možné za pár desítek vteřin překládat i dlouhé texty v cizích jazycích. Pokud vám tedy v IKEE nedopatřením dodají jen švédský návod, nemusíte svou novou poličku ještě vyhazovat z okna.

Po převodu na text je možné také okamžitě ukládat na Google Drive, sdílet na některé z nejvyužívanějších sociálních sítí a nebo odeslat pomocí Messengeru nebo WhatsApp. Mnohé z vás jistě taky potěší, že aplikace je dostupná v 56 jazykových variantách, včetně české.

Třikrát a (pro dnešek) dost!

Pokud jste už někdy používali například Adobe Scan, popřípadě jinou aplikaci podobného druhu, Smart Lens vás asi nepřekvapí tím, na jakém principu funguje uživatelské rozhraní. Nutno ale dodat, že Smart Lens vše zvládá skvěle a ovládání je velice intuitivní. Snadno se tady pomocí jednoduchého přetahování, zvětšování a zmenšování rámečku vyznačují části, které potřebujete skenovat. Jakmile požadovanou oblast určíte, můžete stisknout prostřední tlačítko a oblast začne vyhledávat textové oblasti. Jakmile vyhledá slova, můžete si taky ještě vybrat z této části a specifikovat nějakou konkrétní oblast.

Následně se text převede a zobrazí se nové okno, kde je obsažen onen převedený text, se kterým poté máte určit, jaké další aplikace využijete, abyste byli schopni s textem pracovat dále (viz předchozí text), a nebo si můžete text prostě zkopírovat do textové schránky a následně si jej sami vložit do konkrétní aplikace.

Nevýhody pak lze vidět v nedokonalé češtině, ne úplně šťastném zobrazování reklam, především pak ale v limitu, který nepovoluje více než tři skenování textu za den.

Pro:

  • Intuitivní a příjemné ovládání
  • Převod funguje poměrně přesně
  • Aplikace poskytuje podporu, abyste okamžitě mohli s textem pracovat dále

Proti:

  • Limit tří skenování za den a reklamy, které vadí při používání

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru