Navigace: Úvod » Aplikace » Organizační aplikace Toggl pro zaznamenávání časů vydává novou verzi své aplikace. Zvítězí nad tou starou i nad webovou verzí?

Organizační aplikace Toggl pro zaznamenávání časů vydává novou verzi své aplikace. Zvítězí nad tou starou i nad webovou verzí?

Organizační aplikace Toggl pro zaznamenávání časů vydává novou verzi své aplikace. Zvítězí nad tou starou i nad webovou verzí?

Asi znáte ten pocit, když si řeknete, že na počítači nebo mobilu budete dělat něco užitečného pro svět, ale nakonec to dopadne tak, že si za hodinu projíždění timeline Facebooku, sledování motivačních videí na YouTube a hledání nějakých možná zajímavých, ale s původní činností vůbec nesouvisejících informací, uvědomíte, že jste zase nic neudělali a začnete za to sami sebe nesnášet.

Aby se tohle zbytečně nestávalo (a nejen proto), tady máme aplikaci Toggl, která slouží pro zaznamenávání doby provádění činnosti. Tento jednoduchý nástroj vám pak může výrazně pomoc udržet pozornost a aktivovat v sobě jakéhosi vnitřního šéfa. Pokud máte alespoň trochu disciplíny, výrazně vám to pomůže naučit hlídat sebe samotné.

Přehled

Přehled

Statistiky

Statistiky

Zaznamenávání času činnosti

Zaznamenávání času činnosti

Toggl teprve před pár týdny vydal novou verzi své aplikace. Ta se nyní jmenuje celým názvem Toggl: Work Hours & Timesheet Time Tracker. Stará verze aplikace pak nese název Toggl Time Tracker, Timesheet. Bohužel pro Toggl, už na začátku je nutné dodat, že pokud máte na mobilu nainstalovanou právě tu druhou zmiňovanou, starší verzi, můžete u ní rovnou zůstat.

Vypadá to hezky, ale funguje to blbě

Ta verze nová se totiž příliš nepovedla hned z několika důvodů. Už po zapnutí poznáte, že je velice náročná. Musí se uznat, že sice vypadá velice pěkně a oproti verzi minulé se udělali grafičtí designéři spoustu práce. Toggl tak nyní na mobilní aplikaci vypadá velice podobně webové desktopové verzi a je to z vizuální stránky vůbec tak nějak přesně něco, co by si člověk představoval, když se řekne Toggl ve verzi pro mobilní zařízení s Androidem.

Problém je, že to vývojáři přehnali s různými animacemi a běh aplikace to hrozně zpomalí. Kdyby se jednalo o jiný druh aplikace, možná by se to ještě dalo pochopit, Toggl je ale jedna z těch aplikací, kterou potřebujete používat co nejkratší dobu. Potřebujete, aby fungovala přesně a efektivně, ale vše co chcete je rychle přidat aktivitu, upravit její název, popřípadě další informace, zapnout a následně vypnout.

Poté si prohlédnout, jak dlouho jste danou činnost dělali, popřípadě v průběhu  průběžně kontrolovat, jestli jste dosáhli časové úrovně, jaké jste pro dnešek dosáhnout chtěli. Nic víc, nic méně. Jakmile vám tyhle základní úkony, které od aplikace vyžadujete, začnou ztěžovat nepotřebné animace, budete logicky naštvaní.

Nová verze se zdá být horší než ta stará

Další průšvih je naprosto nelogická implementace odstranění záznamu času při pohybu prstem do strany. Bez možnosti vrátit zpět! Prostě omylem přejedete displej (třeba budete mít na displeji nějaké smítko prachu) a konec. Celé zaznamenávání času k dané činnosti bude fuč.

Současná verze také neobsahuje upozornění na stále probíhající aktivity. Proč byste jinak vlastně využívali k práci na počítači tuhle aplikaci, pokud jediná výrazná výhoda, kterou může nabídnout mobilní verze zde není. Vývojáři Togglu přislíbili, že upozornění přidají, zatím je ale i s velkým přispěním tohohle na seznamu zbytečných.

Když k tomu připočteme, že se často nejde přihlásit k účtu přes Google účet, matoucí uspořádání reportů a chybějící widget, který stará aplikace měla, nová verze aplikace Toggl se zdá jako propadák. Změna v designu a lepší barevné značení aktivit jsou sice příjemnými změnami, pochybuji ale, že vzhledem k velkému počtu nevýhod někoho donutí aplikaci nainstalovat místo staré a noví uživatelé také raději dají přednost staré verzi. I nad tou ale pořád vede verze webová, takže jakmile není žádný vážný důvod proč jí nepoužít, raději moc nedoufejte, že by vám dala mobilní verze něco navíc.

Pro:

  • Vizuálně hezčí GUI (je nutné zmínit přidané barevné značení aktivit)

Proti:

  • Nenabízí nic navíc oproti webové verzi
  • Nenabízí (skoro) nic navíc oproti předchozí verzi a pokud něco nabízí, výraznější nevýhody to vezmou zpět
  • Smazání aktivity bez potvrzení a možnosti vrátit zpět pouhým gestem ruky
  • Matoucí reporty
  • Problémy s přihlášením na Google účet

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru