Navigace: Úvod » Aplikace » Jedete na dovolenou k sousedům? Aplikace Turistické Atrakcie Slovensko vám najde tamní zajímavá místa

Jedete na dovolenou k sousedům? Aplikace Turistické Atrakcie Slovensko vám najde tamní zajímavá místa

Jedete na dovolenou k sousedům? Aplikace Turistické Atrakcie Slovensko vám najde tamní zajímavá místa

Slovensko je hned po Chorvatsku druhou zemí, ve které Češi nejčastěji tráví dovolenou. Tuto vysokou příčku si ale rozhodně nedrží jen kvůli tomu, že je hned vedle nás, rozumíme si a ještě před nedávnem jsme s nimi sdíleli jeden státní útvar. Slovensko má větší hory a s nimi spojenou krásnou panenskou přírodu, kterou v naší hustě osídlené a chatami prorostlé republice, prakticky nenajdete. Nelze opomenout všechny historické zámky, hrady a jiné historické památky nebo samozřejmě pověstné slovenské termální lázně. Je to ho ale ještě více…

Tvůrce aplikace Miloš Naňo samozřejmě zase chtěl ukázat, že se na Slovensku narodilo i mnoho schopných vývojářů, kteří umí pomoci tamnímu turismu. Jakmile jeho aplikaci, která nese název Turistické atrakcie Slovensko spustíte, můžete zadat název města a zaškrtnout jaké typy turistických cílů hledáte. Na výběr máte již zmiňované hrady a zámky nebo koupele, kromě toho ale také například i jeskyně nebo botanické zahrady.

Výběr druhů cíle a měst

Výběr druhů cíle a měst

Seznam míst

Seznam míst

Mapa

Mapa

Příznivci více kavárenského způsobu trávení volného času uvítají filtrování muzeí, galerií, divadel a oper, sportovci naopak v zimní sezóně využijí filtrování lyžařských středisek v letní třeba golfová hřiště. Příznivci historického poznávacího turismu zde mají navíc i památkové rezervace, kostely — včetně tech na Slovensku hojně vyskytujících se dřevných –, či kláštery. Jakmile si tedy vyberete turistické kategorie, které vás nejvíce zajímají, můžete napsat název města. Doufejme však, že se postupně bude databáze různých turistických cílů ještě rozšiřovat. V některých kategoriích by se jistě dalo doplnit mnoho slovenských turistických lákadel.

Seznam turistických cílů

Po zadání města, popřípadě načtení vaší aktuální polohy, stačí přepnout na druhý (prostřední) panel Zoznam, kde se již zobrazí konkrétní turistické cíle podle zadaného města a kategorií. Po klepnutí na jednotlivé cíle se zobrazí profil s krátkým popisem a různé kontaktní informace. Většina z těchto profilů je opatřena nějakou fotografií daného místa. Do galerie mohou uživatelé i přidat své fotografie a pomoci tak s rozšiřováním aplikace. Vždy je dobré, když alespoň část obsahu aplikace mohou tvořit sami uživatelé. Můžeme mít pak jistotu, že ať se stane cokoliv, aplikace bude pořád nějakým způsobem aktualizována a bude se posouvat směrem dopředu.

Seznam turistických cílů je také doplněn o vzdálenosti buďto od vaší polohy nebo nějakého středu města v případě, že zadáte sami konkrétní město. Nejprve jsou samozřejmě v seznamu zobrazeny ty nejbližší destinace.

Kapesní elektronický průvodce Slovenskem

Všechny turistické cíle lze také zobrazit na mapě, do které se dostanete pomocí třetího panelu. Aplikace využívá k zobrazení podkladů Google mapy.

No a to je více méně všechno. Aplikace Turistické atrakcie Slovensko je zkrátka takový malý kapesní turistický průvodce Slovenskem, který se vám bude hodit asi hlavně jakmile již na Slovensku budete a nebude čas na nějaké dlouhé plánování předem. Znáte to, může se stát, že máte vše naplánováno, ale jeden člen výpravy si vyvrtne kotník, druhý má kocovinu z popíjení slovenské borovičky minulého večera, třetí vás po náročném výletě zaklíná a posílá všechny bosorky, grgalice a jiné místní strašidla… Je tedy nutné změnit plán a najít některé blízké muzeum. S touto aplikací, která — a to je důležité — ani nepotřebuje stálé připojení k síti, je tato změna plánu v podstatě záležitostí pár vteřin.

Pro:

  • Rychlé a snadné použití
  • Slušná databáze
  • Dá se použít i offline

Proti:

  • Ne zrovna přitažlivý grafický design

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru