Navigace: Úvod » Aplikace » Flightradar24 je ideální hračkou pro všechny nadšence do letectví

Flightradar24 je ideální hračkou pro všechny nadšence do letectví

Flightradar24 je ideální hračkou pro všechny nadšence do letectví

Nebude to ani rok, co jsme tady měli aplikaci Air Traffic, nyní je tu aplikace úplně stejného druhu Flightradar24 Flight Tracker. Takřka v reálném čase můžete sledovat stav letových drah nebo zobrazit si podrobnosti o jednotlivých letových linkách. Skoro jako ze sci-fi se pak jeví možnost zaměřit letadlo pomocí kamery na obloze, kdy vám pak aplikace sama identifikuje druh letadla a vyhledá letovou linku.

Kromě této automatické detekce samozřejmě můžete vyhledávat i klasickým způsobem a je tak možné vyhledat letové linky například buďto přímo pomocí jejich čísel a nebo pomocí údajů o místě vzletu, destinací nebo trase letu. Tahle aplikace pro všechny nadšence do letadel by pak nemohla být kompletní, pokud by se nedaly zobrazit také profily jednotlivých letišť a kromě základních informací o letišti zde nebyly vypsány také jednotlivé lety.

Letiště

Letiště

Letiště

Letiště

Detail letu

Detail letu

Mapové podklady jsou od Googlu, Flightradar24 umí kromě klasického zobrazení také přepnout do jejich 3D map a můžete pak de facto vidět před sebou alespoň trochu podobný obrázek jako pilot letadla a nebo jeho pasažéři.

Jako v leteckém řídícím středisku a ještě s uživatelskou přívětivostí

Pokud některý let zmeškáte, aplikace vám je dokáže také navrátit zpětně a můžete si prohlížet historie letů. Dále také můžete též vidět přesné letecké mapy, oceánické trasy nebo zobrazování oblačnosti a srážek.

Aplikace je neuvěřitelně komplexní a nabízí informace srovnatelné s informačními systémy v leteckých řídících střediscích a navíc je to jakožto komerční aplikace zpracováno pro maximální uživatelskou přívětivost. Protože je aplikace takto obsáhlá a výborně zpracována, nebude to podle očekávání všechno zadarmo.

Na výběr máte ze tří programů. Basic zdarma vám dovolí naživo sledovat letadlový provoz, na druhou stranu budete muset přetrpět reklamy a různá vyskakovací oznámení, hlavně vám ale budou skryty pokročilé informace. Neuvidíte detaily o letadlech ani letech a už vůbec nejde zobrazit historii letů, zobrazit mapy tras nebo zobrazování počasí na mapě.

Silver odstraní reklamy a oznámení, přidá podrobnější informace o letech a letadlech, lze také zobrazit letovou historii doby 90 dnů. V Gold verzi pak máte samozřejmě k dispozici veškeré zbývající výše zmíněné údaje, které lze v aplikaci zobrazit. Placené varianty pak můžete vyzkoušet v 7 denních zkušebních verzích, což je vzhledem k poměrně vysoké ceně 120 Kč za měsíc tak nějak očekávaná nabádka. Nemusíte se ale bát, že pokud byste si nezaplatili, aplikace je nepoužitelná. Flightradar24 zobrazuje vlastně dokonce vyčerpávající množství informací i pro základní neplacenou verzi.

A co ten Air Traffic?

Pokud srovnáme Flightradar24 s asi nejvážnějším konkurentem v oblasti aplikací stejného účelu, Air Traffic zobrazuje zdarma některé informace, za které se u Flightradaru24 už platí, celkově se ale komplexností Air Traffic nemůže s Flightradarem24 snad ani poměřovat. Je to jako byste postavili proti sobě Baník a Barcelonu. Co to tedy znamená? Asi to, že pro ty, kdo chtějí aplikaci využívat zdarma a nestojí o zase takové detaily, stojí i vzhledem k úspoře místa v uložišti za zvážení i volba Air Traffic, pro velké letecké nadšence by ale správnou volbou měl být Flightradar24.

Pro:

  • Obrovské množství zobrazovaných údajů
  • Detaily o letadlech, linkách i letištích
  • Pro nadšence do letectví ideální hračka

Proti:

  • Občasné chyby u placených účtů (stává se např., že se uživatelům zobrazují reklamy, i když si platí)
  • V minulosti prováděli vývojáři některé nešikovné aktualizace, po kterých byla aplikace chvíli takřka nepoužitelná. Je tedy možné, že se něco podobného stane znovu

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru