Navigace: Úvod » Aplikace » Česká nejvyšší fotbalová liga zažije největší změny od svého vzniku. Nemůže chybět ani nová aplikace

Česká nejvyšší fotbalová liga zažije největší změny od svého vzniku. Nemůže chybět ani nová aplikace

Česká nejvyšší fotbalová liga zažije největší změny od svého vzniku. Nemůže chybět ani nová aplikace

Sotva skončilo mistrovství světa, vrcholí přípravy před nadcházející sezonou naší první fotbalové ligy, která letos začíná už netradičně brzy. Ano, je nutné uznat, že naše nejvyšší fotbalová soutěž má mnoho chyb. Od špatné návštěvnosti mnoha klubů, starých stadionů, přes opilecké skandály a bouračky, až po opilé sudí, nedůvěryhodné šéfy končící v kriminále a ještě stále bolestivou korupční kauzu okolo Ivana Horníka. Přese všechno špatné se ale o naší nejvyšší fotbalové lize pořád mluví…

Jen si vzpomeňte, jak se nyní již odvolaný italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni stal minulý rok jednou z nejznámějších celebrit. Ano, často se mluví o české lize spíše v humorném duchu, ale zkuste si to říct těm desítkám tisícům fanoušků Baníku, Plzně, Slavie nebo Sparty, pro které je fotbal něco víc než jen 90 minut kopání do balónu a pravidelné návštěvy stadionů jsou pro ně skoro srovnatelné s chozením do kostela.

Hlavní screen

Hlavní screen

Zprávy

Zprávy

Menu

Menu

Letošní ročník má navíc tři speciality. Jedna je změna sponzora a tím pádem i celkové marketingové identity, druhá — ta hlavní — se týká celkové změny hracího systému. Od sezony 2018/2019 bude fotbalová liga po 30 soutěžních kolech pokračovat nadstavbovou částí ve třech skupinách. První o titul o šesti týmech, druhá o možnost postupu do Evropské ligy o čtyřech mužstvech a třetí o udržení opět o šesti družstvech.

Žádná taková zásadní změna v naší nejvyšší lize neproběhla od doby rozdělení československé ligy v roce 1993. Třetí změna se pak týká televizních přenosů, kdy bude Česká televize vysílat ještě méně přenosů a všechny důležité zápasy se tak budou vysílat na placeném, soukromém sportovním kanálu. I proto se bude hodit mít nejen informace, ale hlavně také video sestřihy v mobilu.

Vše, co bychom očekávali, ale ne vždy úplně tak zpracováno, jak bychom si představovali

Aplikaci připravili vývojáři z eSports.cz, kteří stojí za úspěšnými digitální prezentací sportovních klubů v různorodých formách po celém světě. Co se týče mobilních aplikací, připravovali již aplikaci pro minulé ročníky české ligy, stejně tak pro slovenskou Fortuna ligu nebo hokejové kluby Plzně a Brna a je nutné hned dodat, že ani v tomhle jejich projektu vyloženě nezklamali.

Hned zkraje si vyberete váš oblíbený klub a informace o něm budou pak v aplikaci prioritní. Nemusíte mít ale strach, že byste se tím připravili také o informace k druhým týmům, protože k těm můžete přistupovat skrze sekci Kluby. Skvělé je, že kromě detailních statistik má každý klub i své články, trochu horší už je, že jich není ani zdaleka tolik a zvláště nějaké články o změnách v kádru před následující sezonou bolestivě schází. Ty lze sice nalézt všechny pohromadě v sekci Přestupy, bylo by ale pěkné mít nějaké články, kde by bylo vše shrnuté.

Otázka číslo 1: Jak dobře budou zpracovány video sestřihy a notifikace?

Když chcete zobrazit články o všech klubech, máte k tomu určenou sekci Zprávy. Část Zápasy a Tabulka asi není nutné příliš představovat. Jakmile to již tento pátek vypukne, zábavné taky bude hlasovat pro hráče zápasu a zajímavé sledovat velkou databázi statistik ke všem hráčům, asi největší lákadlem ale budou již zmiňované video sestřihy zápasů.

Je těžké říct, jak budou vypadat v aktuální sezoně, ale v té minulé to po téhle stránce bohužel nebylo úplně to, co by člověk očekával. Z minulé sezony zde totiž jsou hlavně rozhovory a sestřihy jsou dostupné jen k některým zápasům. Doufejme, že se to tedy změní, protože to není rozhodně ono: „Díky sestřihům vám ve Fortuna lize neuteče žádný gól,“ jak to slibuje profil aplikace na Google Play. Aplikace naopak opět potěší možností zasílání notifikací, žel kvůli tomu že liga ještě nezačala, ještě také nemůžeme určit, jak dobře bude tahle funkce fungovat.

Jistě pak můžeme konstatovat, že u některých zařízeních může v určitých částech aplikace (hlavně po zobrazení zápasů) padat a bohužel se nejedná jen o pády občasné.

Pro:

  • Všechny funkce, které bychom od podobné aplikace požadovali
  • Uživatelské rozhraní dobře uspořádáno pro intuitivní ovládání

Proti:

  • Časté padání u některých zařízení
  • Sice jsou tu všechny funkce, které bychom požadovali, ale často nejsou zpracovány tak, jak bychom si představovali (hlavně články, u videí teprve uvidíme)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru