Navigace: Úvod » Aplikace » Už jste slyšeli o ferratách? Pokud vás láka něco mezi lezením po skalách a turistikou, tahle aplikace k této činnosti poskytne 110% podporu

Už jste slyšeli o ferratách? Pokud vás láka něco mezi lezením po skalách a turistikou, tahle aplikace k této činnosti poskytne 110% podporu

Už jste slyšeli o ferratách? Pokud vás láka něco mezi lezením po skalách a turistikou, tahle aplikace k této činnosti poskytne 110% podporu

Horolezectví má své kouzlo, ale určitě není pro každého. Jsou k tomu potřeba určité fyzické předpoklady a láska k adrenalinu. Naproti tomu horská turistika je vhodná skoro pro každého. I proto se ale někomu může zdát málo dobrodružná. V případě, že hledáte něco, co by spojovalo tyto dva populární volnočasové fenomény poslední doby a vlastně i vyvažovalo jejich výhody a nevýhody, je tu turistika po ferratách.

Putováním po ferratách (tzv. železných zajištěných cestách) navíc nezůstanete na jedné skále po celý den, ale urazíte skoro stejné vzdálenosti jako pěší turisté a ještě vás může hřát u srdce, že uvidíte nádherné výhledy na krajiny z pohledů, které běžní turisté nespatří. I pokud jste závislí na onen adrenalin v žilách, o ten při tomto rekreačním, ale náročnějším sportu, také nepřijdete.

Menu

Menu

Profil ferraty

Profil ferraty

Alpský vůdce – portál o ferratách je aplikace, která — ostatně, jak název napovídá — vzešla z českého webového portálu Alpský vůdce, který přináší databázi s více než 600 ferratami umístěných v Česku, Rakousku, Itálii a dalších zemích Evropy.

Průvodce i učitel

Ve vizuálně hezké a designově přehledné aplikaci můžete hlavně prohlížet mapy oněch ferrat a hledat místa s ferratami, která byste mohli navštívit. Aplikace nabízí podle očekávání Google Mapy, takže není třeba mít strach o kvalitu nebo aktuálnost mapových podkladů. V mapách ferrat můžete vyhledávat podle názvů lokalit, maximální délky sestupu, obtížnosti nebo doby ferratování.

Aplikace ale neslouží jen jako navigátor, ale i jakožto váš skutečný vůdce vás provede i samotnými základy tohoto sportu v případě, že jste v něm teprve nováčky. Když přejdete do sekce Vybavení, můžete se ve stručných, ale výstižných a odborně spolehlivě zvládnutých textech dočíst o tom, co je to ferratová brzda, sedací a prsní úvazek, jakou si máte pořídit správnou helmu, rukavice a podobně.

Vše, na co si vzpomenete, i více

Skvělé je, že Alpský vůdce nezapomíná ani na interakci mezi uživateli aplikace a je tak vlastně i zároveň sociální sítí všech příznivců tohoto sportu. Lezci si můžou nechat zaznamenávat, kolik ferrat už stihli projít. Každý má svůj profil, kde si můžete například zobrazit, jak daný uživatel hodnotil danou ferratu. Výborné tedy je, že pokud víte, že některý z vašich známých používá tuhle aplikaci, můžete si vyhledat jeho profil a dát na doporučení těch, kterým věříte nejvíce.

Až se tedy odhodláte, nějakou blízkou ferratu si najdete na mapě a pak ji skutečně vylezete, můžete přejít na její profil a stisknout tlačítko Vylezl(a) jsem. Profily jednotlivých ferrat jsou také krásně zpracované. Jsou zde fotky, popisy, nadmořská výška… Je neuvěřitelné na jaké detaily aplikace myslí a nezapomene ani na počasí a přesnou GPS lokaci parkoviště.

Je jen těžké si představit lepší aplikaci pro tuto volnočasovou aktivitu. Alpský vůdce – portál o ferratách má snad úplně vše, co by člověk od takovéhle aplikace požadoval a snad ještě i více. Občas to bývá tak, že některé mobilní aplikace k těm webovým bývají zbytečné, tenhle případ to ale vzhledem k perfektnímu zpracování rozhodně nebude.

Pro:

  • Pro tuhle volnočasovou aplikaci neexistuje nic lepšího a snad ani potenciálně nic lepšího existovat nemůže. Skvělá práce, lidi!

Proti:

  • Nic. No, možná snad jen ten název. Průvodce by byl vzhledem k různým historickým asociacím se slovem „vůdce” přece jen o něco vhodnější :-)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru