Navigace: Úvod » Aplikace » Pylové zpravodajství od výrobce léčiv na alergii, by mohlo být užitečnou aplikací. Vypadá to ale, že zobrazuje týden staré údaje

Pylové zpravodajství od výrobce léčiv na alergii, by mohlo být užitečnou aplikací. Vypadá to ale, že zobrazuje týden staré údaje

Pylové zpravodajství od výrobce léčiv na alergii, by mohlo být užitečnou aplikací. Vypadá to ale, že zobrazuje týden staré údaje

Jaro a léto jsou krásná období, ale některým lidem ho hodně kazí otravná alergie. Právě nyní je období, kdy je pylová sezona na jednom z ročních vrcholů a všude kolem to lze na lidech držících si kapesníky u nosů, dobře poznat. Abyste si mohli upravit dávkování své medikace a nevyrazili do práce bez pořádné zásoby balíčků kapesníčků a kapek do očí, je tady Pylové zpravodajství od dobře známé značky léčiv Claritine (resp. německé farmaceutické společnosti Bayer AG), jenž se zabývá tlumením nepříznivých projevů alergií.

Po prvním spuštění si vytvoříte profil, který bude sloužit jako taková vaše stručná zdravotní karta. Vyplníte rok narození, pohlaví, uživatelské jméno a poté volíte ve stupnici jedna až tři na co jste alergičtí. Pylové zpravodajství pak automaticky zjistí vaší polohu (tedy pokud jí to povolíte) a přizpůsobí jí pylové zpravodajství. Aplikaci myslí i na rodinné použití a dobrým nápadem je, že může zde může být také více uživatelských profilů. Můžete si tak zde přidat například své děti.

Pylové zpravodajství

Pylové zpravodajství

Počasí

Počasí

Informace

Informace

Jakmile si projdete nutným počátečním nastavením, aplikace zobrazí přehledně pomocí šipek a symbolů květů, stupně intenzity jednotlivých alergenů. Jedná se konkrétně o 6 stupňů intenzity: značný nárůst, nárůst, značný pokles, pokles, beze změn a modrý křížek pak značí slavné dny pro alergiky: konec pylové sezony.

Vpravo nahoře si můžete zaznamenat váš subjektivní pocit z toho, jak se zrovna cítíte. Tyto záznamy lze pak zpětně prohlížet v kalendáři v položce Deník alergika.

Proti smrkání, ale i život ohrožujícímu anafylaktickému šoku

Kromě předpovědi pylové je to i předpověď počasí, které má samozřejmě na stav pylů také svůj nemalý vliv. S deštěm se logicky alergeny výrazně zmírní a pylu v ovzduší ubude.

V položce Informace o alergii se nachází mnoho užitečných rad a znalostí, které by každý alergik měl vědět. Je tu databáze různých typů alergií a stručné popisy k nim.  Jistě je to lepší, než hledat informace na různých pochybných webech zaměřených na zdraví. Jsou zde navíc také některé zajímavosti o různých kuriozitách souvisejících s alergií a s lidmi, kteří alergií trpí.

Ještě důležitější je ale sekce První pomoc, která pomůže od toho vůbec nejhoršího možného projevu alergie vůbec — anafylaktického šoku.

Jelikož je tohle aplikace vytvořena značkou pro léky na alergii, je tak nějak očekávatelné, že si zde bude inzerovat svůj výrobek, ale nevidím důvod, proč by to vzhledem k poskytnutí profesionálně zpracované aplikace, mělo nějak výrazně vadit, jestliže má potenciál být užitečnou aplikací.

Všechno je skvělé do doby, než se podíváte na datum

Takže prozatím výborné a žádná chyba, že? No, to bohužel ne.

Je tady totiž jeden zádrhel. Velký zádrhel. Přitom je tak vizuálně malý, že jsem si ho málem ani nevšiml. Je to bohužel zároveň chyba, které rázem posílá prakticky celou důvěryhodnost a užitečnost aplikace úplně do koše.

U pylového zpravodajství se totiž zobrazuje týden staré datum. Takže jsou dvě možnosti: ta lepší je, že je to jen chyba zobrazování data; ta horší, že aplikace prostě udává týden staré údaje a s ohledem na její hlavní účel je tedy prakticky k ničemu. Pak je tu ještě třetí možnost a to je, že vzhledem k novosti této aplikace je verze 1.5.5 zatím testovací a vývojáři teprve skutečně aktuální pylové předpovědi a aktuální pylový stav teprve přidají, protože v současné době nemají prostředky, jak je získat.

Pro:

  • Snaha o pomoc alergikům
  • Informace a rady

Proti:

  • Aplikace je v současné podobě, kdy zobrazuje týden staré datum prakticky nepoužitelná. Snad to časem opraví nebo implementují. Doporučujeme tedy vyčkat a poté až zkusit nainstalovat. Na webu najdete mnoho skutečně aktuálních pylových zpravodajství.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru