Navigace: Úvod » Aplikace » Příroda, doprava, bílý šum, domácí spotřebiče v aplikaci Zvuky pro uspání miminka neuklidní jen nejmenší, ale i rodiče

Příroda, doprava, bílý šum, domácí spotřebiče v aplikaci Zvuky pro uspání miminka neuklidní jen nejmenší, ale i rodiče

Příroda, doprava, bílý šum, domácí spotřebiče v aplikaci Zvuky pro uspání miminka neuklidní jen nejmenší, ale i rodiče

Známé lidové moudro praví, že ticho pomáhá léčit. Příliš velké ticho však může být naopak i velice tíživé. Jsou dobře známy vědecké experimenty, kdy byli lidé zavření do dokonale odhlučněných místností a velice rychle jim to obrovské ticho začalo vadit a začali z něj pomalu šílet, když se v nich probouzela úzkost.

Jakoby se projevily ty tisíce let, které lidé strávili v nebezpečí a v obavách před šelmami a vojáky, kteří mohli zaútočit každou chvíli. Malé děti ticho přímo nesnáší a často nepomůže ani, když jsou unavení a potřebovali by nabrat zpět tu velkou porci energie, kterou přes den vydají.

Časovač

Časovač

Různé druhy zvuků

Různé druhy zvuků

Zvuky hlasů

Zvuky hlasů

Aplikace Zvuky pro uspání miminka – Bílý šum obsahující různé uklidňující zvuky, je proto pro rodiče přímo jak dar z nebes. Pochází od vývojářů z týmu Relaxio, kteří se — jak název napovídá — zaměřují na aplikace relaxačního druhu a stojí například za populární aplikací, která má český název Zvuky pro dobrý spánek, Sleepo a nebo podobnou aplikací určenou pro ty nejmenší — Lullabo.

Přírodní zvuky, doprava, domácí spotřebiče i lidské broukání

Aplikace má několik druhů zvuků. Jako první jsou tu přírodní zvuky. Můžete tak svému dítěti vybrat zvuky v mořských vln, větru, potoku, nočních cvrčků, lesu, ohně nebo třeba tlukotu srdce. V kategorii zvuků dopravy pak jde poslouchat jízdu autem, let letadlem a nebo vlakem. Jsou tady také zvuky různých domácích spotřebičů (fén, větrák, vysavač…), vrnění kočky, prosté šumění bílého šumu a nebo pár dětských uklidňujících ukolébavek.

Zvuky jsou velké kvality a člověku se chce poslouchat je jen tak pro uklidnění například při práci. Zvláště třeba zvuk lesu se zpěvem ptáků a uklidňujícím šuměním listí, zní krásně. Myslím, že tuhle aplikaci si rodičové oblíbí nejen protože jim dokáže uspat dítě, ale budu jí využívat občas i oni sami pro zklidnění nervů. Vlevo dole lze také zapojit do zvuků lidský hlas a je zde různé pobrukování nebo „Ššššš” mužského nebo ženského hlasu.

Perfektní a jednoduché rozhraní. Jen škoda, že nejdou nahrát také vlastní zvuky

Možná je škoda, že si rodič nemůže nahrát také vlastní hlas. Zrovna lidský hlas se totiž v aplikaci nepovedl zase tolik jako ty přírodní zvuky. Samozřejmě je těžké říct, jak na něj reagují děti, působí to ale spíše legračním a brzo taky otravným dojmem, než uklidňujícím. Stejně tak by bylo fajn, kdyby se dal nahrát libovolná zvukový soubor s vlastními zvuky nebo ukolébavkami.

Hodilo by se totiž na vlastní soubory použít výborně promyšlené rozhraní s dlouhým posuvníkem pro citlivé nastavení zvuku a časovačem, díky kterému můžete nechat mobil u dítěte hrát jen určitou dobu dokud neusne (pokud máte štěstí a vaše dítě se už jakmile jednou zabere, neprobouzí) a nemusíte mít strach že se vám mobil vybije třeba příští den v práci, když ho budete potřebovat.

Tahle aplikace je jednoduchá, ale svůj účel splňuje dokonale. Necelých 50 Kč, kterých pak dáte, pokud vás budou otravovat reklamy, tak jistě nebude příliš.

Pro:

  • Zvuky výborné kvality
  • Časovač
  • Jednoduché, ale účinné

Proti:

  • Není možnost nahrát vlastní zvuky

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru