Navigace: Úvod » Návody » Přechod z Windows na Android: Jak přesně postupovat?

Přechod z Windows na Android: Jak přesně postupovat?

Přechod z Windows na Android: Jak přesně postupovat?

Chcete dám sbohem mobilnímu operačnímu systému Windows od společnosti Microsoft a přejít na smartphone s Androidem? Ať už máte k přechodu na nový operační systém jakýkoli důvod, poradíme vám jak na to, aby tato změna byla co nejsnadnější.

Nejčastější důvod k přechodu: Problém s aplikacemi

Lidé, kteří přecházejí ze smartphonů s Windows na smartphony s Androidem, jako nejčatější důvod uvádějí problém s aplikacemi na straně mobilního Windows. Pro telefony s Windows často neexistují oficiální aplikace (bankovnictví, YouTube) ani jejich použitelná alternativa.

V případě, že oficiální aplikace pro Windows existuje, bývá minimálně nebo vůbec aktualizovaná nebo je ve srovnání s androidovou aplikací podstatně chudší (Facebook, Twitter, Instagram).

Přetažení souborů do nového telefonu

Pokud z mobilního Windows přecházíte na nový telefon s Androidem, nejde o to, že pouze přesunete SIM kartu. Jistě budete chtít ze svého původního mobilu přetáhnout také kontakty, kalendář či SMS zprávy, ale i ostatní soubory jako fotky a videa.

Převod kontaktů a kalendáře

Při přechodu z Windows (nejčastěji z Windows 10, Windows Phone nebo Windows Mobile) na Android zjistíte, že ne všechny kontakty jste měli uložené na SIM kartě. Velkou výhodou ovšem je, když jste na svém starém telefonu s mobilním Windows byli připojeni ke Google účtu.

Pokud se tedy na novém telefonu s Androidem přihlásíte zadáním Gmailu a hesla na svůj Google účet, budete mít přístup jak ke svým původním kontaktům (Google Kontakty), tak ke kalendáři (Google Kalendář) .

Kontakty a kalendář v Outlooku

V případě, že jste na telefonu s Windows používali spíš Outlook, kde máte uloženy právě kontakty a kalendář, musíte v případě přenosu obsahu postupovat jinak.

  1. Na telefonu s Windows zapněte synchronizaci s Outlookem.
  2. Poté pracujte s novým Android telefonem: Klikněte na Nastavení, přejděte na Účty a dejte Přidat účet. Nakonec zadejte Exchange a vpište svůj e-mail a heslo k Microsoft účtu.
  3. Po přihlášení do Microsoft účtu zadejte synchronizaci kontaktů a kalendáře. Právě tímto se vaše původní kontakty a kalendář dostanou do nového Android telefonu.

Přenos fotek, hudby a videí

Ze starého telefonu s mobilním Windows do nového Android telefonu naopak velmi jednoduše přetáhnete fotky, hudbu a videa. Stačí oba dva telefony propojit kabelem.

Využít můžete také cloudové úložiště One Drive od Microsoftu, na které všechny tyto soubory přetáhnete. Následně si stáhněte androidovou aplikaci One Drive, prostřednictvím níž se fotky, hudby a videa dostanou do nového telefonu s Androidem.

Aplikace pro přenos SMS a MMS zpráv

Pokud chcete přenést do nového telefonu také SMS nebo MMS zprávy, stačí, když do svého původního Windows telefonu stáhnete aplikaci Transfer My Data. Právě tato aplikace od Microsoftu umožní exportovat SMS a MMS zprávy, ale také kontakty z Windows telefonu do telefonu s Androidem. Jak na to? Po zapnutí aplikace jednoduše zadejte místo, kam chcete tyto soubory přetáhnout.

Komentovat

Nahoru