Navigace: Úvod » Aplikace » Drive Recorder nahrává cestu a zaznamenává jí na mapě. Skvělá ochrana proti blbcům na cestách

Drive Recorder nahrává cestu a zaznamenává jí na mapě. Skvělá ochrana proti blbcům na cestách

Drive Recorder nahrává cestu a zaznamenává jí na mapě. Skvělá ochrana proti blbcům na cestách

Nemusíte mít ani drahý automobil, abyste mohli využívat ty nejnovější vymoženosti dnešních technologie při řízení. Aplikace Driver Recorder je určená speciálně k natáčení jízdy. Pokud byste namítali, že k tomu přece nepotřebujete žádnou externí aplikaci, protože to hravě zvládne původní systémová aplikace fotooaparátu, možná vás přesvědčí hlavní vymoženost, kterou aplikace Drive Recorder nabízí, a kterou váš fotooaparát rozhodně neumí.

Aplikace totiž umí propojit s GPS a tím pádem vám pak dá obrovskou výhodu. Můžete si totiž zpětně najít některý úsek vašeho záznamu podle videa. Aplikace využívá Google mapy, takže o kvalitu mapových podkladů rozhodně není třeba mít starosti.

GPS + video záznam

GPS + video záznam

Nastavení

Nastavení

Jakmile si najdete vhodné místo na vaší palubovce pro váš telefon, popřípadě tablet — nezapomínejte však, že vaše zařízení musíte umístit tak, aby to při případné policejní kontrole nebylo posouzeno jako předmět bránící ve výhledu — nahrávat můžete začít jednoduchým ťuknutím na červený kruh uprostřed.

Strohé, ne moc dobře vypadající, ale zato dobře fungující GUI

Třetí tlačítko z těch vlevo nahoře — jak jistě uhádnete dle ikonky –, slouží pro zapnutí zaznamenávání GPS signálu. Ikonky nejsou díky slabému rozlišení zrovna ty nejlépe vypadající, ale u takovéhle aplikace se stejně hraje více o funkčnost. Strohé GUI je tak v tomto případě zvoleno správně (i když by tomu hezčí ikonky samozřejmě neubraly, pokud by zůstaly podobně velké).

Vlevo nahoře pak můžete přejít do Nastavení. Asi všechny bude zajímat především nastavení velikosti uložiště. Kvalita záznamu se volí ve třech stupních. Podle zběžného pohledu lze říct, že je komprese volena rozumně a dobře kombinuje náročnost na velikost s kvalitou videa. Je samozřejmě také možné nastavit umístění ukládání záznamu.

Úkol číslo 1 hned po instalaci: Zamířit okamžitě do Nastavení!

Od aplikace je trochu podraz, že vás vlastně neupozorní na defaultní délku videa, která je původně nastavená na hodnotu 10 minut a teprve v Nastavení jí můžete změnit. Asi by vás úplně nepotěšilo, kdybyste tuhle skutečnost zjistili až za jízdy. Dále si zde můžete nastavit třeba záznam zvuku (původně je vypnutý), automatické spuštění aplikace při spuštění telefonu, automatické natáčení videa při spuštění aplikace nebo pokud byste z nějakého důvodu potřebovali natáčet přední kamerou, i tohle vám aplikace dovolí.

Nastavení je zkrátka u téhle aplikace ohromně důležité a pokud nemáte ve zvyku hned po instalaci chodit do Nastavení a spoléháte na to, že aplikace bude nějak fungovat sama, u téhle se rozhodně vyplatí ze všeho nejdříve všechny možnosti a volby, které aplikace nabízí, prozkoumat. Je tu totiž hodně možností, na které byste neradi narazili až po tom, co začnete aplikaci již naostro používat v provozu. V tomhle samozřejmě aplikace vůbec nepotěší všechny neangličtináře, kteří si sami tyhle možnosti navolí jen těžko, když je aplikace k dostání pouze v anglické verzi.

Jinak však funguje Drive Recorder jak má a díky užitečné možnosti vracet se v záznamu podle mapy, se je jistě pro všechny, kteří uvažují o natáčení cesty — nejčastěji asi kvůli ochraně proti nejrůznějším blbcům na cestách –, rozhodně vyplatí více než jen používat systémovou aplikaci fotoaparátu pro natáčení cesty.

Pro:

  • Mapa + nahrávání
  • GUI dobře přizpůsobené účelům
  • Vše funguje jak má (ani ostatní uživatelé nehlásí žádné časté chyby)

Proti:

  • Aplikace by mohla nejdříve sama uživatele upozornit, aby šel nejprve do Nastavení, než jí začne naostro používat

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru