Navigace: Úvod » Aplikace » Výběr střední školy patří mezi nejtěžší volby v životě. Pomůže nám i s tímto aplikace?

Výběr střední školy patří mezi nejtěžší volby v životě. Pomůže nám i s tímto aplikace?

Výběr střední školy patří mezi nejtěžší volby v životě. Pomůže nám i s tímto aplikace?

Výběr střední školy patří mezi jedny z nejzásadnějších rozhodnutí v našem životě a předurčuje náš celý budoucí život. Bohužel jsme toto rozhodnutí nuceni vykonat v době, kdy máme pramalou představu nejen o naší budoucnosti, ale i o nás samotných. Pokud je tohle těžké rozhodnutí teď přímo před vámi, vašim dítětem, synovcem, bratrancem, vnukem nebo kýmkoliv jiným, komu chcete poradit, může se vám hodit aplikace od Lithio spol. Adresář škol.

Není to ale jen o středních školách, Adresář škol obsahuje podle očekávání i další typy škol. Jsou tady kromě škol středních samozřejmě vysoké školy, vyšší odborné, odborné učiliště, základní, jazykové a dokonce i autoškoly. Ke všem těchto školám si můžete zobrazit přehledy vyučovaných oborů, jejich zaměření, dohledáte zde kontakty na jednotlivé školy, můžete si prohlížet statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění a mnoho dalšího.

Hlavní nabídka

Hlavní nabídka

Levý panel

Levý panel

Výčet škol

Výčet škol

Hodně pomocné můžou být také části Novinky a Slovníček pojmů. V novinkách jsou zobrazeny různé články z webu kampomaturite.cz, kde najdete nejnovější informace o změnách, které se ve školství chystají a nemusíte tak mít strach, že vás nebo vaše dítě překvapí třeba nějaká novinka z pera Ministerstva školství, o které jste nevěděli.

S obsáhlostí databáze nezklame

Adresář škol samozřejmě není náročná na ovládání. Má levé vysouvací menu, kde můžete pokračovat do dalších částí aplikace a vyhledávat profily jednotlivých škol podle filtru. Do toho můžete zadat klíčové slovo, kraj, typ školy nebo její zaměření.

V profilech jednotlivých škol lze najít kontaktní informace a po stisknutí oranžového tlačítka přejdete na další informace o oborech. Je nelogické a čas zdržující, že se po stisknutí tlačítka dostanete nejdříve na úplně stejnou stránku se základními kontaktními údaji a poté až musíte v horním panelu přepnout na položku obory. Stejně tak je k ničemu panel Info, jestliže u naprosté většiny škol tato položka nezobrazí vůbec žádné údaje.

Do slepé uličky se ostatně dostanete při přechodu z hlavního menu na termíny dnů otevřených dveří a přijímaček. Žádné údaje zde totiž nejsou vloženy a nebo se alespoň z žádného z testovacích zařízení nepodařilo k nim připojit. Jediná speciální položka přidružená k vysokým školám tak bylo velice nápomocné vyhledávání vysokých škol podle oborů.

Databáze škol je hodně rozsáhlá a nemělo by se stát, že by zde nějaká škola chyběla, některé informace zde ale mohou být méně aktuální. Není to snad příliš časté, ale najdou se takové případy, jak ostatně hlásí uživatelé na Google Play.

Jediná česká, ale skutečně potřebná aplikace?

Adresář škol nemá příliš hezký vzhled. Grafický design aplikace není moc promyšlený a barvy spolu neladí. Horší je ale i menší nepřehlednost uživatelského rozhraní, která samozřejmě souvisí i s tím grafickým zpracováním. Přesto se domnívám, že největší nevýhoda není v tomhle, ale v samotné podstatě aplikace.

Nevidím totiž příliš důvodů, proč bych si měl instalovat aplikaci, které sice, pravda, zabere jen okolo 4 MB, ale pořád můžu zavítat na přehlednější weby obsahující podrobnější informace. K výše zmíněné kampomaturite.cz a s ní související samotný web AdresarSkol.cz (a UcebniObory.com a dalších asi tři sta stránek se stejným názvem a někdy dokonce i vzhledem, které zobrazují úplně stejné informace, ale monopol je monopol).

Adresář škol pak postrádá jakýkoliv praktické použití, jakmile neumí pracovat bez připojení k internetu, a to i když hlásí na Google Play: „Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice vždy ve vaší kapse!”  

Z výše uvedené věty je druhá část nepravdivá, první je ale pravdivá. Žádná podobná česká aplikace totiž neexistuje. Záleží tedy, jestli je vůbec v této verzi potřeba.

Pro:

  • Velice obsáhlá databáze
  • Jediná výhoda aplikace oproti webu: vše je pohromadě, včetně slovníčku a novinek

Proti:

  • Nedodělky a slepé ulice
  • Ne zrovna přehledná, ani hezké vizuálně
  • Nefunguje offline

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru