Navigace: Úvod » Hry pro Android » Real Car Parking 2: prostý simulátor parkování, ovšem s naprosto ohromující grafikou

Real Car Parking 2: prostý simulátor parkování, ovšem s naprosto ohromující grafikou

Real Car Parking 2: prostý simulátor parkování, ovšem s naprosto ohromující grafikou

Jsou lidé, kteří řídí pro radost a veškerý čas strávený za volantem (pokud to není zrovna v dopravní zácpě), jim dělá velkou radost. Jsou lidé, kteří berou řízení jako příjemnou povinnost — nejsou z této činnosti nijak zvlášť odvaření, ale nevadí jim. Pak jsou samozřejmě lidé, kteří řízení berou jako povinnost nepříjemnou. Jako něco, co je třeba vykonat, ale ve skutečnosti to z celého srdce nesnáší.

Většinou řízení nesnáší z jednoho prostého důvodu: prostě jim to nejde. Lépe řečeno: nejdou jim složitější řidičské úkony, mezi které parkování bezpochyby patří. Především pro první a poslední z výše uvedených skupin řidičů, je tu tenhle simulátor parkování Real Car Parking 2. Pro jedny může být tahle aplikace příjemnou oddechovkou a relaxací, pro druhé užitečným nástrojem, jak zlepšit vnímání celého procesu parkování.

Parkování

Parkování

Mrkněte na tu detailní grafiku. Není to nádhera

Mrkněte na tu detailní grafiku. Není to nádhera?

Díky přepínání pohledů lze totiž dobře vidět na to, co se děje zvenčí a celou situaci lze vidět z horního pohledu, do kterého se v realném životě nedostanete.

Připoutej se a můžeš třikrát nabourat

Real Car Parking 2 dělá obrovský dojem zejména svou krásně vypadající grafikou. Už za úvodní klip by se nemusely stydět ani počítačové hry. Detaily budíků uvnitř i odrazů světla od laku při pohledu zvenku vypadají působivě. Vysokého standardu se drží i hezky vypadající a přehledné „dlaždicové” hlavní menu, které s velkými obrázky přes velká jednotlivá tlačítka („dlaždice”) připomíná hlavní nabídky úspěšných počítačových her různých kategorií od vzdáleného příbuzného Real Car Parking 2 Need for Speed: Payback, přes nejpopulárnější sportovní simulátory jako PES 2018, až po slavnou multi-player battle arénu Dota 2.

Nejlepší je, že ve svém intro klipu, popřípadě promo videa na Google Play vývojaři vůbec nelžou a aplikace skutečně vypadá tak hezky i ve skutečnosti.

Ve hře je několik módu, které rozlišují obtížnost. Když má v aplikace ve svém názvu „škola řízení”, v začátečnickém módu to myslí smrtelně vážně. Před jízdou vás poučí o tom, že ještě před odjezdem je nutné si zapnout bezpečnostní pás a vtipně pak hlas našeho virtuálního instruktora upozorní, že v téhle hře můžeme při parkování narazit třikrát do cizích aut, ale v reálném životě nám tohle privilegium není dovoleno.

Kdyby šlo jen tak se volně projet…

Jakmile vám aplikace ukáže základy — jak máte řadit a přidat plyn, můžete se rozjet.  Jako první úkol v začátečnickém módu je projet světelnými kruhy, které se zobrazí na parkovišti. Horní stříbrnou ikonou filmového projektoru si v případě potřeby přepínáte pohledy, můžete se tak pokochat hezky a detailně zpracovaným interiérem, můžete též přepnout na zadní okno a ocenit ohromnou grafiku okolního světa. Odstíny nebe, mraky, budovy, světla… Všechno ohromně propracované a skoro nerozlišitelné od světa běžného. Detailní odrazy světla od konstrukce jsou velice podobné těm z úvodního videa. Jen při tom kochání na grafické zpracování nenabourejte!

Jediné co graficky odlišuje Real Car Parking 2 od graficky ještě lépe zpracovaných počítačových her, kde se vyskytují auta, je místy nedokonalé vyhlazení vykreslování 3D modelu karosérie. Při rychlých pohybech auta do strany se totiž objeví miniaturní nedokonalosti, díky kterým vypadá model trochu kostrbatě. To je ale jen maličký detail. Grafika hry je jinak zázračně dobrá. Co ji trochu kazí, je levně vypadající tlačítka kontroly směru, blinkrů, pedály a horní ikony vpravo.

Skvělé jsou též výukové pasáže, ve kterých se ukazuje, jak parkovat. A pokud se vám zdá hra moc opatrná a odměřená se svým neustálým poučováním, možná nebude tak nudná, když se vám po nějakém čase podaří získat jedno z nejvýkonnějších aut na světě — ikoncké Bugatti Veyron.

Problém hry je, že po parkování a nějakého základního vylepšování aut, už zde není co dělat. Proto hra rychle omrzí a to je na tak krásnou grafiku velká škoda a mrhání potenciálem. Kdyby tak šlo vyjet i mimo parkoviště a volně se v tom Veyronu projet…

Pro:

  • Minimálně v kategorii řídících simulátorů jedna z nejlépe vypadajících her na Android
  • Maximálně realistické (to samozřejmě souvisí i s výše zmíněnou grafikou)
  • Možnost vylepšovat auta

Proti:

  • Hra obrovsky mrhá svůj potenciál, když v ní i přes hezký vzhled časem nemáte co dělat
  • Malý detail, ale někomu může vadit: otáčky volantu by mohly být lépe přizpůsobeny skutečnosti

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru