Navigace: Úvod » Aplikace » Raketou na Mars poletíme zas. Po EUTurbo Clean má být telefon rychlejší než raketa, je to ale pravda?

Raketou na Mars poletíme zas. Po EUTurbo Clean má být telefon rychlejší než raketa, je to ale pravda?

Raketou na Mars poletíme zas. Po EUTurbo Clean má být telefon rychlejší než raketa, je to ale pravda?

Máme tady další čistící aplikaci. Liší se EUTurbo Clean něčím výrazně od stovek podobných aplikací a je nějaký důvod, proč byste měli dát šanci zrovna této aplikaci?

EUTurbo Clean by se měl postarat o uklizení přebytečných souborů v uložišti a zajistit více volného místa v telefonu. Měl by taky zajistit zrušení přebytečných procesů v operační paměti a tím zajistit paměťový prostor pro procesy, které zrovna potřebujeme, což má samozřejmě okamžitý efekt ve zvýšení rychlosti běhu požadované aplikace. Kromě toho zrušení přebytečných aplikací má taky efekt menší spotřeby baterie.

Zajímavé animace aplikace

Zajímavé animace aplikace

Uvolnění uložště

Uvolnění uložště

Ochlazení CPU

Ochlazení CPU

EUTurbo Clean má taky své mechanismy, jak rozpoznat aplikace, které nejvíce zatěžují procesor a vypnutím těchto aplikací se zajistí ochlazení procesoru a tudíž i větší rychlost a menší riziko pádů aplikací nebo dokonce zamrznutí a restartování celého telefonu. Velkou výhodou je navíc to, že nepotřebujete provádět na svém chytrém mobilním telefonu root, protože po takto upraveném software, na telefonu obyčejně přestane platit záruka.

Tak trochu jiná čistící aplikace

EUTurbo Clean navíc nabízí jednu trochu nečekanou funkci, která u konkurence není tak častá, jako funkce výše zmíněné. Zajistí totiž taky ochranu soukromí, když můžete nastavit heslo pro zvolené typy aplikací, ve kterých máte uchovány některé důležité nebo citlivé údaje, o kterých nechcete, aby ostatní věděli.

Čím se dále aplikace vymyká konkurenci je mimořádně zábavné grafické zpracování. Když tedy čistíte operační paměť, objeví se letící raketa, při hledání aplikací zatěžujících a zahřívajících procesor zase vidíme animaci lupy, která prohlíží procesor. „Na funkci to nebude mít vliv,” jak zní v české komediální klasice, některé uživatele ale tyhle drobnosti můžou potěšit a aplikace se alespoň odliší od ostatních a je více zapamatovatelná.

Je vidět, že se vývojáři snažili aplikaci udělat atraktivní pro uživatele a zapojit do ní herní prvky. Přidá se totiž i dárkový balíček v hlavní obrazovce vpravo nahoře. Pokud na něj klepnete, zobrazí se animace a zpráva o výhře nebo prohře. Vypadá to, jakoby tvůrci tuhle funkci teprve testovali a tak se pokaždé po nesmyslně dlouhé animaci zobrazí hláška o prohře. Vývojářům ale nelze upřít snahu o to udělat z aplikace nudné kategorie něco zábavnějšího. Je to zkrátka tak trochu jiná čistící aplikace.

Co to? On je v tom zabudován i prohlížeč!

Novou funkcí v aplikaci, na kterou dokonce ještě ani nestačili upozornit na profilu aplikace v Google Play je takzvaný Safe Browser (bezpečný prohlížeč), který zajistí blokování reklam a ochranu proti různými internetovým viry a červům. Ad block pro blokování reklam zapnete v horní nabídce tohoto integrovaného prohlížeče

Zámek aplikací je rozhodně fajn funkce, škoda ale, že nejde pro dokonalý klid nad osobními údaji, nastavit kromě gesta a čtyřmístného PINu, třeba i běžné zaheslování použitím všech písmen a znaků.

V levé hlavní nabídce by se mohlo hodit taky přejít na část Desktop Shortcuts, která přidá kromě ikony aplikace také ikonu pro zahájení zrychlení.

Ve výkonnosti aplikace drží krok s konkurencí, nabízí některé naprosto nečekané funkce a ještě k tomu navíc i pobaví netradičně zábavným zpracováním. Některé kroky vývojářů z EUT Group se jeví jako nelogické. Proč například aplikace skrývá prohlížeč? Je sice hezké, že nám dá zdarma něco navíc, co jsme od ní ani nepožadovali, zabírá to ale místo, nepůsobí to bez předešlé informace příliš důvěryhodně a to by přeci podobná aplikace starající se o místo na disku a bezpečnost, neměla udělat.

Není to tedy přesně ten případ, před kterým varují odborníci? Ten případ, kdy podobná aplikace udělá ještě více škody než užitku? Nebudeme teď uvažovat o hrubém ukončení aplikací, které je diskutabilní už samo o sobě, jak může ale pomoct aplikace, která zavleče do mobilu prohlížeč, který vůbec nevyžadujete? Odpovězte si na tyhle otázky, než aplikaci nainstalujete.

Pro:

  • Poskytne zdarma hodně funkcí
  • Vymyká se svým zpracováním podobným aplikacím
  • Slušně uvolní místo v uložišti

Proti:

  • Některé nedodělky a skrytá překvapení, o kterých vývojáři neinformují předem
  • Díky robustnosti aplikace bych zvážil, jestli nakonec neudělá EUTurbo Clean víc škody než užitku

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru