Navigace: Úvod » Návody » Jak se odhlásit z Messengeru? Stačí několik kliknutí na telefonu a notebooku

Jak se odhlásit z Messengeru? Stačí několik kliknutí na telefonu a notebooku

Jak se odhlásit z Messengeru? Stačí několik kliknutí na telefonu a notebooku

Sociální sít Facebook má v Česku několik milionů aktivních uživatelů, kteří zároveň – nejčastěji na svých chytrých mobilech s Androidem – používají také chatovací aplikaci Messenger. Pro řadu lidí je Messenger důležitým komunikačním nástrojem. Ovšem když už se pro vás stane obtěžující, jak byste se z něj měli odhlásit?

Používání Messengeru i bez účtu na Facebooku

Chatovací aplikace Messenger je v současnosti nejoblíbenější mezi uživateli chytrých telefonů. Jeho velkou výhodou totiž je, že k tomu, abyste jej mohli používat, nemusíte mít svůj účet na Facebooku. K Messengeru se připojíte pouze prostřednictvím svého telefonního čísla.

Stačí, když si z Google Play do svého mobilního telefonu na bázi Android nainstalujete aplikaci Messenger, při jejím spuštění zadáte své telefonní číslo a následně vyplníte autorizační kód, který vám přijde jako SMS. Poté už můžete Messenger kdykoli používat.

Paradoxem ale je, že k tomu, abyste se mohli z aplikace Messenger odhlásit, už potřebujete svůj uživatelský účet na Facebooku.

Chybějící tlačítko k odhlášení

Messenger je užitečným komunikačním kanálem – pro někoho ovšem na omezenou dobu. Když vás začnou příchozí zprávy obtěžovat, automaticky budete chtít Messenger vypnout. Jenže má to jeden zásadní háček – v aplikaci chybí přímé tlačítko k odhlášení.

Nic ale není ztraceno: Odhlášení z Messengeru na chytrém mobilním telefonu s operačním systémem Android je možné, ovšem je trochu komplikovanější. K odhlášení navíc budete potřebovat také přístup k notebooku s iOS a mít svůj účet na Facebooku.

Postup pro odhlášení z Messengeru

Odhlášení z Messengeru je tedy možné, i když musíte postupovat v několika krocích.

 1. Na telefonu přejděte do aplikace Messenger
 2. Klikněte vpravo nahoře na ikonku se svou fotkou.
 3. Přejděte na Nastavení účtu.
 4. Klikněte na Zabezpečení a přihlašování.
 5. V oddílu Zabezpečení a přehlašování vidíte, na kterých Android zařízeních jste přihlášeni.
 6. Klikněte na tato zařízení a postupně se odhlaste.

Z Android zařízení, které zrovna používáte, ovšem aplikaci Messenger neodhlásíte. Abyste se na něm z Messengeru opravdu odhlásili, musíte se z počítače s iOS přihlásit ke svému facebookovému účtu. A následně pokračovat takto:

 1. Na svém počítači po přihlášení do Facebooku klikněte vpravo nahoře na ikonu šipky a přejděte na Nastavení.
 2. Vyberte Zabezpečení a přihlášení.
 3. Jděte na Kde jste přihlášeni.
 4. Klikněte na Odhlásit se ze všech relací/ případně na Odhlásit se na daném Android zařízení.
 5. Odhlaste se na počítači ze svého facebookového účtu.

Odhlášení ze vzdáleného počítače

Co když ale Facebook Messenger používáte také na společně sdíleném počítači ve škole či práci?  V tom případě byste se měli z této aplikace umět odhlásit, aby nedošlo k případnému zneužití obsahu. V samotném nastavení Facebooku si přitom můžete vybrat přímo možnost vzdáleného odhlášení ze všech aktivních relací.

Díky tomu se tak vzdáleně odhlásíte ze zařízení (stolních počítačů, notebooků, chytrých telefonů či tabletů), z nichž jste se zapomněli odhlásit a které už delší dobu nepoužíváte.

Jak na to?

 1. Přihlaste se do Facebooku
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu šipky a přejděte na Nastavení
 3. Vyberte Zabezpečení a přihlášení
 4. Jděte na Kde jste přihlášeni
 5. Klikněte na Odhlásit se ze všech relací

 

Komentovat

Nahoru