Navigace: Úvod » Aplikace » Díky Canva může vytvořit profesionálně vypadající grafické designy každý

Díky Canva může vytvořit profesionálně vypadající grafické designy každý

Díky Canva může vytvořit profesionálně vypadající grafické designy každý

Už jen běžné trávení času na sociálních sítích a internetu obecně, vyžaduje občas přijít s nějakým grafickým výtvorem . Nemusíte přitom zde zrovna působit pracovně, abyste tu a tam potřebovali vytvořit nějakou hezky vypadající pozvánku pro své kamarády, plakát na akci ve vaší vesnici, kterou pomáháte pořádat, poslat známým koláž fotografií z dovolené a nebo samozřejmě vložit nějakou fotografii, kterou chcete předtím upravit, aby vypadala co nejlépe.

2. nejziskovější aplikace v kategorii Umění designCanva, je nástroj, který by vám měl poskytnout v tomto pomoc, aby i amatérské grafiky vypadaly co nejlépe. Navíc, i když ovládáte pokročilý grafický software, nemusíte mít prostředky na to ho zaplatit. V Canva můžete tvořit obrázky zdarma, což je samozřejmě pro běžné použití jedno z nejdůležitějších kritérií.

Výběr šablony

Výběr šablony

Úprava šablony

Úprava šablony

Použití původních obrázků

Použití původních obrázků

Proč je Canva tak oblíbenou aplikací je vidět hned při prvních chvílích strávených ovládáním. Aplikace samotná vypadá na první pohled hezky a ovládání j velice snadné. Hned na úvod si můžete vybrat mezi předem připravenými šablonami. Jsou tady šablony pro facebookové, twitterové, pinterestové, youtubové nebo instagramové příspěvky, úvodní obrázky, foto koláže, plakáty, letáky, pozvánky, pohlednice, obaly CD nebo dokonce obaly knih.

Snadné pro amatéry, užitečné pro profíky

Vám tak stačí na danou šablonu pouze ťuknout a začít ji editovat — tedy něco, co by měl zvládnout každý. Samozřejmě… Pokud jste úplný grafický diletant a nemáte žádný cit pro barevné kombinace a už vůbec ne pro něco jako kompozici, je docela možné, že se vám i předem připravenou šablonu podaří zkazit úpravami rozmístění, barev a nehodícími se filtry obrázků. To už ale samozřejmě není chybou samotné aplikace.

Když se však budete snažit držet původní šablony a budete jí volit tak, aby se třeba váš přidávaný obrázek podobal tomu původnímu, měli byste dojít ke kýženému výsledku.

Doteď tady byla řeč jen o amatérském použití, Canva ale může mít taky určité využití v komerční sféře.

Pokud jste například marketingoví specialisté a staráte se o komunikaci firmy na sociálních sítích, může Canva hodně pomoci s nějakými rutinními grafikami, kdy například potřebujete zákazníkům oznámit slevu na e-shopu a podobně. Stejně tak by mohli Canva využít dokonce i grafičtí designéři. Jestli si můžu dovolit osobní vsuvku, nejsem sice přímo grafický designér, ale občas potřebuji pracovat s grafikou. Před nějakým časem jsem využil kolážového nástroje od Canva pro vytvoření palety fotografií a barev pro inspiraci k návrhu loga, protože Canva pro tento účel doporučovaly blogy profíků z oblasti grafického designu.

Skvělé přizpůsobení mobilům a tabletům, ale slabé rozlišení

Je škoda, že Canva pracuje jen na principu předělávání šablon a není zde možnost začít od prázdného plátna, tuto možnost ale ostatně nenabízí ani webová verze Canva. I Canva nabízí možnost připlatit si za služby navíc. Za 12,95 amerických dolarů měsíčně máte například takové výhody jako použití složek, týmovou spolupráci s dalšími uživateli, více šablon a obrázků, nahrávání vlastních fontů a podobně.

Webová verze na desktopech se samozřejmě ovládá o něco lépe, aplikace je ale výborně přizpůsobena pro mobilní zařízení a změny umístění nebo velikosti jednotlivých grafických prvků na obrázku, se dají provádět velice snadno. Horními tlačítky jde pracovat i s vrstvami. Jako největší potíž aplikace tak lze vidět to, že nelze přizpůsobit rozlišení.

To totiž odpovídá rozměrům obrázků sociálních sítí a ukládají se do formátu PNG, které například Facebook tolik nerozmazává jako JPEG, někdy se ale může stát, že budete potřebovat šablonu pro sociální sítě použít pro něco jiného, co vyžaduje lepší rozlišení.

Pro:

 • Jednoduché a rychlé přizpůsobení šablon
 • Profesionálně vypadající grafiky pro amatéry
 • Aplikace skvěle přizpůsobena pro použití na mobilech a tabletech

Proti:

 • Není možnost zvolit rozlišení

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (1)

 • Honza Brich

  Nemusíte se bát, že byste museli upravovat jen hotové šablony – můžete samozřejmě začít z čisté plochy. Já takhle postupuju nejčastěji.
  Taky bych upřesnil to vyjádření ohledně rozlišení – můžete si zvolit libovolné rozměry, tím pádem máte pod kontrolou i rozlišení. Výstup můžete volit jako PNG, JPG a PDF, dokonce i v tiskové kvalitě vč. ořezových značek.
  Canva je fakt perfektní, používám ji přes dva roky.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru