Navigace: Úvod » Aplikace » Cyklistická sezona začala. Aplikace Bike – GPS Kolo Computer má přehledný displej, ale horší spotřebu baterie

Cyklistická sezona začala. Aplikace Bike – GPS Kolo Computer má přehledný displej, ale horší spotřebu baterie

Cyklistická sezona začala. Aplikace Bike – GPS Kolo Computer má přehledný displej, ale horší spotřebu baterie

Cyklistická sezona je tu a s jejím příchodem by se jistě hodila nějaká pořádná aplikace pro ty, kteří berou kolo jako relaxaci i sport. Samozřejmostí u aplikace podobného druhu musí být grafický rychloměr a měřič výkonu pro kolo, aktuální rychlost jízdy určovaná na základě GPS přijímače, zaznamenání maximální rychlosti během jízdy, celkové ujeté vzdálenosti a celkové délky jednotlivé vyjížďky. U toho ale samozřejmě aplikace Bike – GPS Kolo Computer od vývojářů fitzee.com, kteří vydali také podobné aplikace pro běh a fitness a chůzi, zdaleka nekončí.

Správní cyklisté se totiž kromě maximální rychlosti samozřejmě taky rádi pochlubí tím, do jakých velkých kopců šlapali a proto nemůže chybět záznam nadmořské výšky, která je vypočítána (nikoliv překvapivě) rovněž pomocí GPS.

Statistiky

Statistiky

Mapa

Mapa

Hlavní zobrazení

Hlavní zobrazení

Pro zobrazení ujeté vzdálenosti na mapě používá Bike Google Maps, trasy pak lze zálohovat exportem do souborů ve formátu KML a GPS. Součástí je též počítání kalorií na kole, automatické pozastavení při ztrátě nebo přerušení signálu a konfigurace zobrazení hodnot, kdy si zvolíte, které hodnoty chcete zobrazovat během jízdy.

Jednoduchost může být velkou výhodou při používání v terénu

To všechno jsou ale – přesto, jak dobře tyto funkce zní -, přece jen funkce, které nabízí i konkurence, které není na Google Play zrovna málo. V čem tedy může spočívat síla Bike a v čem může trumfnout aplikace jako Runtastic ve verzi pro kola, Sportstracker, CyclingBike training nebo Bike Computer?

Na první pohled lze poznat, že aplikace je se svým jednoduchým grafickým stylem, velkými číslicemi i budíkovým tachometrem, silná svou přehledností, díky které se v ní zorientují jednak méně zkušení uživatelé chytrých telefonů a taky lze hezky vidět potřebné hodnoty v terénních podmínkách na kole, kdy často do displeje svítí slunce a jeho čitelnost je omezená.

Pokud navíc máte mobil upevněn přímo na řídítkách, potřebujete z něj samozřejmě umět okamžitě odečíst hodnoty, jinak by to zvlášť při rychlejší jízdě nemuselo dopadnout úplně dobře s vaším kolem ani s vámi. Nezvykle obrovské číslice v části živých statistik (Live stats), se tak k tomuto typu aplikace perfektně hodí. Aplikace lze navíc přepnout i do nočního režimu.

Do větších vzdáleností snad jedině s powerbankou

Tady si nejsem jistý, co autoři tímhle režimem zamýšleli. Některé číslice jsou totiž více zvýrazněny bílou a žlutou barvou, zároveň ale hodně grafickým prvkům, tlačítkům a číslicím dal šedou barvu. Pokud přejíždíte za tmy někam na kole, spíše než chránit oči před nepříjemným zářením výrazných barev, potřebujete jasně vidět, co je na displeji a to zajistí zvolené barevné (nebo spíše šedivé) schéma jen z části.

Je to hodně věc konkrétních zařízení, ale načtení Google map probíhalo v mém případě naprosto plynule a bez jakýchkoliv problémů. Je nutné ale upozornit, že někteří jiní uživatelé aplikace hlásili problémy s jejím načtením. Největší slabina aplikace je ale asi její výdrž. Pokud vyrážíte na nějaké větší trasy a chcete mít aplikaci po celou dobu připevněnou na řídítkách, může vás dost nepříjemně zaskočit, s jakou rychlostí pak klesá výdrž telefonu.

Ne tak zásadním problémem, ale pořád nepříjemností je pak nemožnost zálohovat trasy na cloudové uložiště (zálohuje se jen do interního uložiště) a nebo je sdílet na sociální sítě. Podobnou funkci totiž některé konkurenční aplikace berou jako samozřejmost. Kdo by navíc očekával třeba nějaké pokročilejší zobrazení hodnot grafy, profily ujetých tras a podobně, bude taky hodně zklamán.

Pro:

  • Pro ty, kdo vyžadují jednoduchou aplikaci podobného typu
  • Velice dobře čitelné hodnoty
  • Nabízí hlavní funkce (sledování rychlosti, ujeté vzdálenosti, záznam trasy, nadmořské výšky…) srovnatelně s konkurencí

Proti:

  • Náročná na energii
  • Žádné pokročilé zobrazení hodnot
  • Není možnost sdílet trasy na sociální sítě a zálohovat je na cloud

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru