Navigace: Úvod » Aplikace » AppBlock hlásí: ne prokrastinaci, ano správné organizaci práce. Pomůže lenochům i workoholikům

AppBlock hlásí: ne prokrastinaci, ano správné organizaci práce. Pomůže lenochům i workoholikům

AppBlock hlásí: ne prokrastinaci, ano správné organizaci práce. Pomůže lenochům i workoholikům

Britská společnost Reboot Online Marketing zabývající se především optimalizací webových stránek pro vyhledávače a jinými druhy online marketingu, si nechala vypracovat studii, aby zjistila kolik času tráví lidé prokrastinováním při své práci. Jakmile se výzkum zaměřil na 865 britských zaměstnanců pracujících v kancelářích, zjistilo se, že v průměru 37 minut ze své pracovní směny stráví zaměstnanci na sociálních sítích. Nejsou to ale jen zaměstnanci v kancelářích, kteří můžou mít tyto problémy s produktivitou. Hlavně studenti jsou tímto fenoménem známí.

Podle psychologů velká míra prokrastinace u studentů způsobuje nejen horší výsledky (to asi není nic překvapivého), ale způsobuje i frustraci, pocity viny, stres a dokonce i úzkosti. Obecně pak, pokud se často přistihnete při tom, že děláte něco, co byste neměli a připadá vám, že byste čas strávený na zábavních mobilních aplikacích mohli využít lepším způsobem, máte možnost využít služeb aplikace české firmy z Hradce Králové Mobilesoft, s. r. o.

Profily

Profily

Nastavení profilu

Nastavení profilu

Blokování

Blokování

Vývojáři této firmy jsou nejspíš lidé, kteří příliš tímto problémem netrpí a nebo to alespoň není znát. Společnost, která stojí z aplikacemi jako Letenky.cz nebo Lékárny v ČR, totiž odvedla opět výbornou práci a AppBlock – NE prokrastinaci může ušetřit spoustu času a přinutit vás k práci na něčem, na co potom budete pyšní nebo na něčem, co vám vydělá peníze.

Aplikace pro workoholiky posedlé práci? Ani náhodou. Spíše pro lidi, kteří si neumí zorganizovat práci

Ačkoliv by se mohl zdát opak, AppBlock není vůbec aplikací pro workoholiky. Možná právě naopak. Pokud budete mít práci dříve hotovou, v případě pružné pracovní doby nebo v případě, že jste na volné noze nebo se potřebujete učit či dělat úkoly do školy, budete moct strávit více času skutečným bezstarostným volnem a nebudete mít pracovní či studijní den vláčející se až do pozdního večera.

Aplikaci, navíc můžete využít například pro blokování notifikací příchozích e-mailů, což je léčebná kůra pro všechny chorobně posedlé prací, co si nedokážou od práce odpočinout ani o víkendu nebo na dovolené. Vede tak nikoliv k nějaké chorobné posedlosti prací, ale k řádu a správné organizaci práce.

V aplikaci máte několik profilů, které slouží jako jakési různé pracovní režimy, které bude aplikace kontrolovat. Jako původní jsou tak zde již založeny logicky profily s názvy Pracovní den a Víkendy. V jednotlivých profilech si zvolíte den, čas, způsob blokování – zda spuštění aplikace nebo notifikace a poté si zvolíte samotnou aplikaci. AppBlock umožňuje blokovat dokonce i původní aplikace Androidu.

Prémiová verze bez reklam a s více aplikacemi k blokování

Pokud chcete profil dočasně zapnout v čas, který není nastaven jako „pracovní”, nesmíte pak zapomenout profil aktivovat vpravo dole na kartě profilu, kde nastavíte jak dlouho se má dočasně režim spustit. Můžete taky profil zamknout na určité časové období (abyste při silných abstinenčních příznacích nepodváděli). No a to je v podstatě všechno. Je to jednoduché a intuitivní a to je přesně něco, co bychom od této aplikace chtěli. Vpravo nahoře si pak můžete zobrazit všechna zachycená oznámení.

V nastavení si pak můžete například nastavit PIN kód pro spuštění aplikace.

Prémiová verze aplikace nezobrazuje reklamy, můžete přidávat neomezený počet profilů, můžete přidat pro každý profil více než 5 aplikací a pak třeba půjde profil zamknout déle než na 4 hodiny. Všechny výhody prémiové verze lze zakoupit za stovku a nebo si můžete za 38,99 Kč zakoupit jen tu prémiovou vlastnost, kterou potřebujete.


Pro:

  • Samotná funkčnost
  • Jednoduché nastavení
  • Srovnatelné s konkurencí (Stay Focused, ClearLock…)

Proti:

  • Občas neběží na pozadí a je potřeba jí znovu zapnout

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru