Navigace: Úvod » Aplikace » Alarm plné baterie spolehlivě upozorňuje na zbytečné připojení již nabitého telefonu k zásuvce. Umí ale i další věci

Alarm plné baterie spolehlivě upozorňuje na zbytečné připojení již nabitého telefonu k zásuvce. Umí ale i další věci

Alarm plné baterie spolehlivě upozorňuje na zbytečné připojení již nabitého telefonu k zásuvce. Umí ale i další věci

Je snadné zapomenout, že jste nechali mobil v nabíječce delší dobu než je potřeba. Asi se to stává často i vám. Na vašem smartphonu již dávno svítí 100% baterie, ale vy ho zrovna nepotřebujete, a tak zůstane zapojen v zásuvce nebo v jiném zdroji i dlouhou dobu po tom, co to již vůbec není nutné. Aplikace Alarm plné baterie má jeden jediný a jasný cíl: jakmile je mobil nabitý na 100%, má upozornit uživatele, že by bylo dobré jej vypojit. Původní upozornění totiž nemusí být dostatečně výrazné a občas je potřeba výraznější. Přináší ale taky mnoho vedlejších funkcí, které mohou být také užitečné.

Nejprve by asi bylo dobré si říct, proč byste vůbec takovou aplikaci potřebovali. Jakmile je baterie na stovce, přece nevadí, když zůstane připojena nadále, že ano? No, to není úplně pravda. Mobilní telefony obsahují dobíjecí lithium-iontovou (li-ion) baterii. Li-iontové baterie se nabíjí rychleji než tradiční nabíjecí baterie. Ty jsou přizpůsobeny k rychlému nabíjené, ale horší je jejich výdrž. Časem se navíc opotřebují.

Úvodní obrazovka

Úvodní obrazovka

Upozornění na příliš nízkou úroveň

Upozornění na příliš nízkou úroveň

Volba schámatu

Volba schámatu

Ano, je pravda, že mobil se nemůže „přebít”. Chytré telefony totiž mají vestavěné ochranné čipy, které zajistí, že se telefon nebude nabíjet déle než by měl. Dobré nabíječky mají navíc také ochranné čipy, které zabraňují tomu, aby nabíječka uvolňovala více energie než je potřeba.

Co se vlastně stane, pokud necháte mobil v nabíječce příliš dlouho?

Není třeba se tedy obávat, že dojde k nějakému fatálnímu poškození baterie nebo že budete platit výrazně více za elektřinu, pokud necháte telefon v nabíječce déle než je potřeba. Kde je pak ten problém? Proč bychom neměli nechávat chytrý telefon déle v zásuvce než je potřeba a tuhle aplikaci využívat?

Jak bylo již řečeno, pokud se baterie nabíjí déle než má, nabíjení se zablokuje a tady paradoxně nastává i problém. Jakmile se totiž nabíjení zablokuje, telefon se začne vybíjet a jakmile se začne telefon připojený k nabíječce vybíjet, co udělá? Ano, znovu se nabije. Tyto malinké propady v nabití tak způsobí opětovné nabítí, poté se vše zablokuje, jenže mobil se zase trochu vybije a takto to jde neustále dokola celou dobu, kdy je telefon připojen nabíječkou ke zdroji. Takže přece jen nějaká malá spotřeba energie navíc existuje, není to ale ten největší problém.

Baterie jsou totiž nejsilnější při prvním použití a s každým dalším dobíjením se jejich schopnost udržet elektrickou energii snižuje. Jinými slovy tedy platí: čím déle stráví mobil času na nabíječce, tím rychleji odejde vaše baterie do lithiovo-iontového nebe.

Nejen upozornění na 100% nabití, ale i ochrana proti krádeži při nabíjení a upozornění na vysokou teplotu

Na takto jednoduchou aplikaci je Alarm plné baterie hezky zpracovaná a nabízí mnoho vylepšení a nových možností, které vývojáři postupně nabalovali na základní nápad upozornění libovolným tónem po dosažení 100% nabití.

Kromě upozornění na plnou baterie můžete nastavit upozornění naopak taky na příliš nízkou hladinu baterie, což je něco, čeho byste si jinak nemuseli všimnout. Pokud necháváte nabíjet mobil na některých místech s vyšší koncentrací lidí, může se vám taky velice hodit funkce Alarm krádeže, která upozorní, pokud by byl mobil odpojen od nabíječky. Nastavený tón pak bude přerušen až ve chvíli, kdy bude zadáno správné heslo, které si samozřejmě předem nastavíte.

Součástí je taky upozornění na vysokou teplotu zařízení, která může baterii poškodit nejen okamžitě a způsobit rychlejší vybíjení, ale může taky způsobit trvalé poškození baterie. Aplikace umí taky upozornit pomocí světelných signalizací, má multijazykovou podporu, včetně češtiny a nezapomene ani na takové maličkosti, jakou je třeba změna barevného schéma aplikace.

Pro:

  • Spolehlivě funguje
  • Mnoho dodatečných vychytávek

Proti:

  • Nic

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru