Navigace: Úvod » Hry pro Android » Severní vítr je možná krutý, ale zlatá horečka v mobilu je s Klondike Adventures skvělou zábavou

Severní vítr je možná krutý, ale zlatá horečka v mobilu je s Klondike Adventures skvělou zábavou

Severní vítr je možná krutý, ale zlatá horečka v mobilu je s Klondike Adventures skvělou zábavou

Zlatá horečka byla jednou z nejvzrušujících epoch novodobých dějin. Vzniklo o ní spoustu knih (např. Zlatá horečka na Klondiku Jacka Londona), filmů (např. Zlaté opojení s Charliem Chaplinem) i mnoho písní (často o ní zpívá Neil Young a samozřejmě naše dvojice Svěrák a Uhlíř). Do kanadské teritorie Yukon se mezi léty 1896 a 1899 odstěhovalo neuvěřitelných 100 000 lidí, kteří se stěhovali z amerických měst jako Seattle a San Francisco s vidinou, že pohádkovým nálezem zlata na celý život zbohatnou.

Zlatá horečka na Klondiku byla jednou z největších masových migrací za nalezišti zlata v dějinách a ačkoliv většina příchozích odešla s prázdnou, některým se přece jen zbohatnout podařilo a přesně do takovéhle situace jste se dostali vy ve hře Klondike Adventures. Dostali jste totiž možnost vybudovat farmufirmu a postupně dokonce i celé město. A co kromě budování zde můžete dělat?

Můžete obchodovat s různými surovinami. Ve skromných počátcích můžete třeba nakoupit slepice, v dalších úrovních i krávu a jejich snesená vajíčka prodávat.

Začátky ve hře

Začátky ve hře

Postupně vytvoříte prosperující město

Postupně vytvoříte prosperující město

Ve hře máte dvě hlavní postavy. Kate je pomyslný mozek hry, protože vám ze začátku radí a Paul jsou svaly hry. Jakmile vám Kate poradí, ať pokácíte velkou sekvoj, Paul se toho ujme a získané dřevo můžete pak použít pro budování. Po zvýšení úrovně dostanete jako dárek suroviny a můžete nechat postavit krmítko pro zvířata. Samozřejmě taky sklízíte suroviny, které zde rostou a pokud jsou všechny vybrány, můžete je znovu nasadit. Protože jsme na Aljašce, můžete taky využít okolního ledu a uschovat si ho pro příští využití.

Sklidit a dopravit lodí do Dawson City

Je to docela vtipné, vzhledem k realitě, ale můžete se prosekat ledem k mlze, která se rozplyne a najít zde krávu i s přístřeškem. Co je naopak blízko k realitě je, jak hra myslí na to, aby se Paul nepřepracoval. Jakmile ho hodně využíváte, jeho zdraví to odnese, může onemocnět (ještě ke všemu k zlaté horečce další nemocí) a vy se o něj musíte postarat, resp. říct Kate co má udělat, aby se uzdravil.

Pojďme se ale ještě vrátit ke sklizni. Jakmile například sklidíte fazole, budete je mít v rané fázi hry za úkol prodat v městě Dawsonu. K tomu si potřebujete objednat loď. Ťuknete tedy na tabuli a u kapitána objednáte za dvě vajíčka (inu, levná přepravní společnost) loď, která dopraví vaše fazole do Dawsonu, kde za ně obdržíte finanční obnos. Jak už je to u simulátorů tradiční, jako měnu zde máte zlaťáky a diamanty.

Klondik Adventures nabízí neustále nová dobrodružství, ale je třeba mít dobré připojení a trpělivost s obnovováním životů

Jako v případě s kapitánem ale v Klondiku kvete ve velkém onen výměnný obchod (no jo, v časech zlaté horečky není čas danit příjmy), takže občas nevyužijete natěžené a zvířecí suroviny jen k prodeji a k výstavbě nových objektů, ale využijete je taky jako samotnou měnu. Aplikace vypadá hezky. Našly by se jistě simulátory pro Android ještě lépe graficky propracované, třeba Simcity nebo City Island vypadají s propracovanějšími 3D modely a texturami, ještě lépe, svou grafikou ale Klondike Adventures určitě ostudu neudělá. Vzhledem k zábavnému rozvíjení hry, kdy neustále objevujete něco nového, to ale aplikaci s klidem odpustíte. Aplikace umí mít taky smysl pro detail, když například vaše zvířata po nějakém času umřou.

Základní nevýhodou je spíše čekání na obnovení životů, ale hlavně nemožnost hrát hru bez připojení k internetu a ani v místech se slabým signálem si tudíž moc nezahrajete.

Pro:

  • Téma Zlaté horečky
  • Spousta věcí, která se zde dá dělat a možnost objevovat stále nové – tohle má správný budovatelský simulátor mít

Proti:

  • Bez připojení k internetu si nezahrajete

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru