Navigace: Úvod » Aplikace » Pánem větru s českou aplikací pro předpověď počasí Windguru

Pánem větru s českou aplikací pro předpověď počasí Windguru

Pánem větru s českou aplikací pro předpověď počasí Windguru

Běžného uživatele zajímá na počasí především kolik bude zítra stupňů a jestli bude pršet. Někteří lidé ale potřebují znát počasí více podrobně a připravit se co nejlépe na změny větru. Česká aplikace Windguru je aplikace pro předpověď počasí, soustředí se ale na podání údajů v hodnotách, namísto v animacích mraků. Windguru, jak ostatně jméno prozrazuje, se pak obzvláště specializuje na předpověď větru. Hodit se tedy bude především windsurferům, kitesurferům, případně ale i kapitánům jachet nebo paraglidistům.

I ostatní více znalé počasí, však potěší, že aplikace (i s ní související web windguru.cz), nezatěžuje zbytečnostmi a “mainstreamovým” podáním počasí. Namísto toho ukazuje hodnoty seřazeny pěkně v tabulce. Kdo tedy nepotřebuje obrázky se sluníčkem a mráčky, může s klidem používat tento typ aplikace i pro běžné účely. Není totiž žádnou vědou vyčíst z Windguru základní informace, jako jaká je předpověď srážek, jaká je teplota, oblačnost a podobně.

Zobrazení v grafu

Zobrazení v grafu

Tabulkové zobrazení

Tabulkové zobrazení

Mapa větru

Mapa větru

Jen vám zkrátka aplikace bude dávat těch hodnot více. Namísto obrázků a velkých číslovek, zde budete mít matrix číslovek malých a detailnější informace o větru, vám často nebudou pro běžné použití moc platné. S tím je potřeba počítat. Nicméně pokud vám nevadí horší přehlednost, alespoň můžete na okolí budit dojem, že se v tomhle vyznáte a máte počasí v malíku.

Všechno, co má mít předpověď počasí, jen bez obrázků a se specializací pro surfery

Co všechno se v aplikaci vlastně zobrazuje? Samozřejmě je zde síla větru v uzlech, modifikovaný vítr se snaží napravit chyby matematického modelu, který nepočítá s lokacemi náchylnými na změny větru, poté (opět asi nikoliv překvapivě) je zde směr větru, teplota s hvězdičkou označuje teplotu upravenou pro nadmořskou výšku daného místa, wind chill označuje pocitovou teplotu, izoterma 0 °C slouží pro zobrazení nadmořské výšky, ve kterých bude nula stupňů Celsia (může se hodit třeba pro lyžaře, kteří mají obavy, aby jim neroztál sníh na sjezdovce).

Dále je zde oblačnost (v procentech), předpovídané srážky a tzv. Windguru rating. Ten je určen speciálně pro sportovce a ještě konkrétněji hlavně pro windsurfery. Počet hvězdiček má určovat, jak dobré podmínky pro windsurfing jsou, zabarvení hvězdiček mezi světle modrou a žlutou barvou zase značí teplotu.

Registrovaní uživatelé si poté můžou zobrazit i vlhkost a tlak, který se standardně nezobrazuje.

Výhody aplikace oproti mobilní verzi

Kromě těchto hodnot zobrazených v tabulce si můžete taky přepnout na zobrazení v grafu, ve 2D zobrazení teplot a větru. Prohlížet si můžete taky archivy počasí a co je zajímavé — jsou tady statistiky průměrných hodnot od roku 2003 a lokality s nejlepšími větrnými podmínkami pro účely výše zmíněných sportů využívajících vítr. Je zde taky zobrazení větru na mapě, které se již více podobá známým aplikacím a webovým stránkám pro předpověď počasí.

Protože má Windguru i webovou verzi, otázkou je, zda má instalace aplikace vůbec cenu. Jaké jsou vlastně rozdíly mobilní webové verze a mobilní aplikace? Je to vlastně podobné jako s aplikací Pinterest. Aplikace se na první pohled takřka vůbec neliší od mobilní verze webu a nejpodstatnější rozdíl asi bude spočívat v tom, že v aplikaci vás nebude otravovat horní lišta pro URL adresy, stejně jako dolní panel pro souhlas s používáním cookies. Bude odolná proti různým omylným zmáčknutím a bude se načítat možná o něco rychleji než webová verze.

Na rozdíl od Pinterest ale není vydání mobilní aplikace čistě komerčním tahem. Tento malý komfort, který nabízí aplikace Windguru totiž může být docela podstatným, pokud potřebujete kontrolovat stav větru třeba někde přímo u vody s připraveným surfem nebo kitem.

Pro:

  • Přehledné pro ty, kdo preferují předpověď počasí v číslech namísto v obrázcích
  • Ideální pro windsurfery, kitesurfery a další, co potřebují informace o větru

Proti:

  • Přehlednost není nejlepší, pokud chce člověk jen rychle zjistit, jak bude zítra

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru