Navigace: Úvod » Hry pro Android » Ministerstvo zdravotnictví varuje: Hraní Tetrun: Parkour Mania je nebezpečně návykové

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Hraní Tetrun: Parkour Mania je nebezpečně návykové

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Hraní Tetrun: Parkour Mania je nebezpečně návykové

Malé české vývojářské studio Cableek Games přišlo s velice zajímavým spojením skákací hry, simulátoru parkuru a Tetrisu. Výsledkem je chytlavá a dynamická hra s názvem Tetrun: Parkour Mania, která má šanci si získat příznivce nejen u nás, ale i po celém světe. O tom, jak je tahle hra skvělá hovoří i vysoké hodnocení 4,9 na Google Play.

Jakmile jste ve hře poprvé, projdete si úvodním tutoriálem a hra vás naučí základním pohybům. Naučí vás, jak běže , jak se zastavit, jak vylézt a jak skákat. V Tetrun poté postupně budete mít i další možnosti, jak se pohybovat (k tomu se dostaneme později). V první hře si ale budete muset vystačit s tímto.

Úprava postavy

Úprava postavy

Nakupování triků

Nakupování triků

Kontrola panáčka

Kontrola panáčka

Co je ale vlastně cílem hry? Jednoduše se musíte vyhýbat padajícím kostkám. Ty do sebe padají tak, jakoby je hrál dobrý hráč Tetrisu. V podstatě jste s panáčkem v takovém Tetrisovém kruhu, ve kterém běží, zatímco na vás někdo shazuje kostky. Naštěstí se ani tak nesnaží vás cíleně zasáhnout, stejně se padajícím kostkám ale vyhnout není vůbec lehké vyhnout. Hra končí jakmile je kruh kompletní a stěna s kostek uzavřena a má všude stejnou délku.

Uniknout smrti, ale i zamachrovat triky

Při vyšších obtížnostech se pak hra liší v tom, že výsledná zeď s kostek musí být pořád větší a větší. Jakmile předvedete nějaké speciální triky – to jsou ty pohyby, které nepatří mezi základní, ale získáváte je až postupně. Ty si můžete odemykat v menu a kupujete je za peníze obdržené hraním. Nějaké se vypočtou z obdrženého skóre závislého na délce hry, počtu vystavěných pater, a též počtu a různorodosti triků.

K lepšímu finančnímu obnosu vám může pomoct sbírání bonusů v průběhu hry. Jakmile budete hrát, jistě rychle poznáte ten nešťastný pocit, když ho máte na dosah a on vám na něj spadne blok a tím pádem se bonus vymaže. V takových případech se hodí použít jen reakce Homera Simpsona: „Doh!“

Postupně si můžete obstarat různé backflipy, frontflipy, railflipy, jiné speciální skoky, skluzy a další skilly. Je tedy dobré, že hra není pořád jen o tom stejném, ale určitým způsobem se vyvíjí a můžete se v ní i posouvat dál.

Nebezpečná návykovost

Animace postavičky jsou pěkné. Panáček se pohybuje přirozeně a nedělá nic, co by se vymykalo nějak výrazně fyzikálním zákonům, respektive tomu, co člověk od pohybů ve hře očekává. Hra má jednoduché grafické zpracování, ale k tomuto typu hry postačí bohatě.  Obzvláště vtipné jsou jeho taneční kreace v menu. Je to sice taková drobnost, ale tvůrcům se tenhle vtip povedl. Největší silou hry je ale její chytlavost.

A co jiného by dobrá hra pro mobilní zařízení měla mít než právě tuhle vlastnost? Jakmile si jednou zahrajete, musíte už hrát pořád. Možná i protože ačkoliv se musíte mít na pozoru před padajícími objekty, občas to není lehké a vyzkouší to vaší pozornost, vždycky přece jen dojdete do nějakého bodu hry a i u pokročilejších kol vás hra doslova nezazdí hned při startu. Vůle přežít je zkrátka velká. Možná jen ty reklamy by někomu mohly vadit, jsem si ale jistý, že většina hráčů bude rozumná a přetrpí je. I vývojáři musí něco jíst.

Jakmile budete hrát delší dobu, můžete se i zkusit poměřit s ostatními uživateli v žebříčcích, které najdete v rozbalovacím menu nebo se můžete svými výsledky pochlubit (nebo taky špatnými znemožnit) na sociálních sítích.

Třešničkou na dortu je pak možnost změnit styl svých postav nebo možnost poměření sil s přáteli.

Pro:

  • Strašně návykové a dynamické
  • Vždycky dojdete alespoň někam, hraní není ani v obtížnějších kolech nijak frustrující
  • Ideální hra pro dotykové displeje – ovládat postavičku gesty je ohromná zábava
  • Obsahuje mnoho různých maličkostí, které dělají hru velkou (úpravy vzhledu postavy, srovnání ve hře s přáteli…)

Proti:

  • Pár malých změn v grafice by ještě šlo udělat – černý druh pozadí ve hře působí ponuře a nepříjemně

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru