Navigace: Úvod » Aplikace » Domácí odečty jednoduše udrží přehled o spotřebě energií i pomůžou, aby vás dodavatelé „nenatáhli”

Domácí odečty jednoduše udrží přehled o spotřebě energií i pomůžou, aby vás dodavatelé „nenatáhli”

Domácí odečty jednoduše udrží přehled o spotřebě energií i pomůžou, aby vás dodavatelé „nenatáhli”

Už vás někdy, jak se lidově říká „natáhli” za elektřinu, vodu nebo plyn? Platit něco, co jsme nespotřebovali nechce nikdo z nás. Občas ale nemáme na vybranou, neboť nám chybí potřebné důkazní materiály, že jsme ve skutečnosti spotřebovali méně než nám chtějí dodavatelé energií namluvit. Aplikace od českého vývojáře VoPo (Vojtěch Pohl), který stojí také za aplikací Domácí finance jednoduše, jenž se na tomto webu také objevila, slouží pro evidenci údajů o spotřebě domácnosti.

Pro důkaz společnostem poskytující energie zde můžete uchovávat fotografie, může ale sloužit pouze pokud potřebujete mít přehled o tom, jak spotřebováváte energie a pokud údaje použijete tím správným způsobem a zjistíte například pomocí grafů, které v této aplikaci nemohou chybět, různé trendy, může vám tahle aplikace též velice dobře pomoci v ušetření energií a tím pádem i financí pro příští období.

Měřidla

Měřidla

Grafy

Grafy

Ceny

Ceny

Pokud jste používali od stejných vývojářů již nějakou jinou aplikaci, asi si dokážete představit, že uživatelské rozhraní aplikace bude opět velice čisté a maximálně přehledné, což je něco, co u podobné aplikace hodně potřebujete. V hlavní nabídce aplikace můžete ze všeho nejdříve přidávat různé lokality, kde jdou energie spotřebovány. Pokud tedy máte chatu, samostatnou garáž, druhý dům nebo jiný objekt, který potřebujete rovněž zaznamenat, máte tady možnost.

O měřidlech umí zaznamenávat první, poslední

Mezi těmito lokalitami můžete přepínat ikonou domečku vpravo nahoře a každá z nich tedy bude mít vlastní údaje o měřidlech, což je další část aplikace. Defaultně už jsou zde vloženy měřidla pro plyn, elektřinu, teplou a studenou vodu, ale můžete přidávat i další. Každé měřidlo může mít vlastní název, ikonku a barvu. U jednotlivých měřidel můžete také zatrhnout možnost dvou tarifů, povolit přepočet a povolit dodatečnou platbu.

Dále můžete napsat evidenční číslo měřidla a jednotku, ve kterém měří. Tady by k úplné dokonalosti chybělo ještě možnost si vybrat přímo z předem určených jednotek, k dobru lze ale přičíst aplikaci, že má díky tomu v jednotkách obrovskou flexibilitu, díky které jí můžete použít i v zahraničí. Lze totiž zaznamenat v kWh, stejně jako v metrech kubických (m3), kilojoulech a jiných jednotkách.

Záloha lokálně i do cloudu

Dále tu máte přehled cen u jednotlivých měřidel, můžete zobrazovat ony výše zmíněné grafy, které můžou být super pomocné pro ušetření, ve fotogalerii máte také už zmíněné foto důkazy pro případ špatného vyúčtování. Nemůže chybět ani export. Aplikace umí exportovat do excelových tabulek, zálohovat lokálně a co je také skvělé — můžete se propojit s Google Drive a mít tak zálohu na cloudovém uložišti.

Když k tomu připočteme, že vše funguje bez problému, vývojáři navíc velice ochotně reagují na podněty uživatelů a podle jejich zpětné odezvy aplikaci v dalších verzích (současná verze je již 5.6.1) vylepšují, že je vše zdarma, Vojtěch Pohl s pomocníky ani v další z trojice evidenčních pomocných aplikací končících na „jednoduše”, nezklamal. Tahle navíc slouží nejen pro evidenci a případné ušetření, ale i pro pomoc všem, co jsou v právu.

Pro:

  • Přehledné
  • Různé typy lokalit
  • Zdarma
  • Vývojář reaguje nezvykle aktivně na podněty uživatelů

Proti:

  • Leda to, pokud si myslíte, že takovou aplikaci nepotřebujete

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru