Navigace: Úvod » Hry pro Android » Dokážete porazit umělou inteligenci v dámě? Tahle hra obsahuje českou verzi pravidel i osm obtížností

Dokážete porazit umělou inteligenci v dámě? Tahle hra obsahuje českou verzi pravidel i osm obtížností

Dokážete porazit umělou inteligenci v dámě? Tahle hra obsahuje českou verzi pravidel i osm obtížností

Počátky oblíbené deskové hry Dáma sahají do 15. století. Dáma je ale hra velice lehká na pochopení a jakmile ji člověk začne hrát, špatně se od ní odpoutává. Přežila tedy v různých mezinárodních modifikacích až dodnes a dostala se jí již mnohých digitálních zpracování. Ačkoliv je aplikace Dáma od zahraničních autorů, můžeme být rádi, že do ní zapracovali i dámu v podobě, jaké ji známe u nás. Pokud byste ale chtěli vyzkoušet, jak hrají dámu v jiných částech světa, můžete vyzkoušet tureckou, italskou, thajskou, ruskou nebo britskou/americkou verze této hry, které obsahují oproti našim pravidlům mírné změny.

Samotná šachovnice vypadá hezky. Všechno je pěkně vyhlazené a namodelováno ve 3D. S podkladem pod šachovnicí to je už trochu horší. Zvláště poslední skin má vypadat jako stůl s listím někde ze zahrady, kvalita textury ale není příliš vysoká a tak vypadá rozmazaně.

Dáma

Dáma

Mezinárodní varianta s více kameny

Mezinárodní varianta s více kameny

Vpravo se zobrazují počty kamenů na obou stranách, vlevo úroveň. Pokud chce hrát hráč na úroveň jinou, musí postupně vyhrávat. I zdatnější hráči se tedy nejdříve musí prokousat postupně skrze začátečnickou a střední úroveň než se konečně dostanou na zajímavější obtížnosthard”.

Že s umělou inteligencí zametete raz dva? V osmi úrovních se nad vámi nesmiluje

Nemusíte ale mít strach, že jakmile začnete porážet “hard”, hra je rázem k ničemu a můžete jí akorát hodit do koše. Jsou tady totiž čtyři další úrovně a pokud by vás hra proti algoritmům naprogramované umělé inteligence přestala bavit, můžete zkusit přemluvit někoho z kamarádů nebo rodiny, aby si s vámi zahrál dámu na mobilu.

Dobré je, že se hra chová rozumně a když se dostanete do mrtvého bodu hry (například mají oba hráči dámy a stačí jim se jen vyhýbat navzájem), nemusíte mít strach, že hra bude trvat do nekonečna — nebo tedy dokud se nenecháte porazit, protože umělá inteligence se asi nad vámi smiluje jen těžko –, zobrazí se totiž hláška o tom, že je to remíza a hra se vás zeptá, jestli chcete hrát znovu. Možná by to ale šlo přece jen ještě lépe. Rovnou mohla vyhodnotit hru jako remízu a hru rovnou ukončit.

V nastavení najdete možnost zrušení povinných skoků i změnu barvy hracích kamenů

Je to možná maličkost, ale někdo by si možná rád zvolil barvu, se kterou hraje. To může udělat v nastavení. Kromě změny barvy a hracích prostředí (odstín desky, podklad po deskou) v nastavení můžete taky měnit mezi druhým horním pohledem a tím současným, můžete zvolit kdo jako první táhne. Může taky zrušit výpomoc, stejně jako se trochu pošťourat v pravidlech a zrušit povinný skok v případě, že je možný.

Tohle provedení dámy dá uživateli asi vše, co od takové hry očekává. Je plně zdarma, má docela rozšířené možnosti úrovní, vypadá docela dobře, pravidla jsou naimplementována bez chyb a dokonce i ta česká pravidla. Někomu by snad jen mohlo vadit, že hra neobsahuje češtinu, jinak ale splní svůj účel skvěle.

Pro:

  • Česká pravidla
  • Obstojný vzhled
  • Možnost vypnout nápovědy a povinné skoky

Proti:

  • Jen angličtina — ono při dámě to nevadí, ale kdo neumí Anglicky, těžko se mu bude hra nastavovat

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru