Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace Auto.cz nabízí maximálně mobilně přívětivou verzi webu i poznatky uživatelské komunity

Aplikace Auto.cz nabízí maximálně mobilně přívětivou verzi webu i poznatky uživatelské komunity

Aplikace Auto.cz nabízí maximálně mobilně přívětivou verzi webu i poznatky uživatelské komunity

Pokud patříte mezi čtenáře jednoho z největších český motoristických webů na českém internetu Auto.cz, měli byste zpozornět. Auto.cz má svou mobilní aplikaci, na které můžete mít o něco pohodlnější a rychlejší přístup ke článkům a informacím pocházejících z tohoto webu. Aplikace Auto.cz je navíc spojena i se svou odnoží — webem Moje Auto.cz, který je takovou motoristickou sociální sítí, kde si mohou majitelé automobilů vytvářet profily svých vozidel, přidávat popisy, fotografie a taky prohlížet nebo komentovat vozidla druhých uživatelů.

Hlavní část aplikace se skládá z článků o aktualitách z motoristického světa. Jednotlivé články bývají většinou doplněny o fotogalerie, ve kterých si obyčejně můžete prohlížet nějaké nové modely nebo vylepšení osobních aut, nákladních vozů, ale i například armádních vozidel a autobusů. Ti z vás, kdo web Auto.cz znají, si nejspíše všimli, že má docela věrnou komunitu příznivců, pod články si tedy můžete o daném tématu s ostatními lidmi, kteří se zajímají o stejnou problematiku, popovídat v diskuzi.

Aktuality

Aktuality

Moje.Auto.cz

Moje.Auto.cz

Uživatelské profily aut

Uživatelské profily aut

Soudě podle počtu komentářů však více názorových roztržek vyvolají testy automobilů. Na rozdíl od článků s aktualitami je zde obyčejně několika násobně více textu, obsáhlejší fotogalerie a jak to bývá u testů aut obvyklé, dole najdete i obsáhlý přehled technických parametrů vozu. Když jsme zase my testovali jejich aplikaci, přišli jsme na to, že zrovna tahle část s technickými údaji je o něco větší než je šířka displeje a obsah nelze posunout do strany, aby se zobrazil i text napravo.

Možnost ukládání článků i s fotogaleriemi pro offline čtení

Kvalitu obsahu článků ať už posoudí sami čtenáři a motorističtí fanoušci, po stránce technického zpracování asi ale není co řešit. V jednotlivých článcích je vše podobné tomu, co můžete znát z desktopové nebo mobilní verze webu. Přesto je tu ještě jedna klíčová vlastnost, kterou má aplikace a tou je ukládání článků včetně fotogalerií pro případ, že si je budete chtít přečíst někde, kde nebudete mít připojení k wi-fi. Tyto uložené články pak najdete v samostatné položce hlavní nabídky.

U ukládání se občas mohou objevit některé problémy, jako například nekompletní uložení fotogalerie. Je to samozřejmě něco, co člověka zamrzí. Jakmile jednou nemá wi-fi, už je znovu nenahraje, ale i tak zrovna tohle není nic, kvůli čeho byste házeli aplikaci přes palubu.

Motoristická sociální síť

V další sekci Bazar se ještě můžete podívat na články o starších autech, jinak můžete už v případě, že na hlavních článcích nenajdete nic zajímavého, zamířit do sekce Moje.Auto.cz, kde se můžete potloukat skrze velkou síť profilů skutečných aut a přečíst si, jaké mají zkušenosti s auty různých typů a značek také obyčejní lidé. Vyskytuje se zde mnoho dlouholetých řidičů různých vozů a poznatky od nich můžou být zvláště při koupi auta velice důležité, abyste věděli, pro jaký typ a značku je dobré se rozhodnout.

K tomu abyste mohli přímo interagovat, musíte být samozřejmě přihlášeni nebo si vytvořit účet v případě, že ještě nemáte. To můžete udělat v nastavení, kde se taky můžete obrátit na podporu nebo změnit kvalitu videa v případě horšího nebo lepšího připojení. Stejně tak zde můžete vypnut nebo opětovně zapnout upozornění.

Tahle aplikace je určena hlavně pro časté návštěvníky tohoto webu, pro ty příležitostné asi postrádá smysl, protože vše můžete najít v prohlížeči (samozřejmě i ty stránky jdou v prohlížeči ukládat). To lze ale od aplikace motoristického webu tak nějak očekávat předem.

Pro:

  • Pro časté návštěvníky webu pohodlnější přístup ke článkům
  • Auto.cz i Moje.Auto.cz dohromady

Proti:

  • Občasné chyby v nahrání fotografií u uložených článků, špatné zobrazování technických parametrů vozů

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru