Navigace: Úvod » Aplikace » RAM Cleanup vypadá až podezřele jednoduše, překvapí ale detailními možnostmi nastavení

RAM Cleanup vypadá až podezřele jednoduše, překvapí ale detailními možnostmi nastavení

RAM Cleanup vypadá až podezřele jednoduše, překvapí ale detailními možnostmi nastavení

Britský matematik, filozof a vynálezce Charles Babbage jako první přišel s nápadem sestavit programovatelný počítač a to už v 30. letech 19. století. Nikdy ho ale nesestrojil. Jeho návrhy obsahovaly to, co je podobné operační paměti a procesoru dnešních počítačů. V roce 1991 byl podle Babbageových originálních plánů sestaven plně funkční diferenční stroj, za pomoci prostředků dostupných v 19. století. A světe div se! Jeho stroj fungoval.

Babbagův stroj obsahoval všechny základní komponenty dnešních počítačů. Byly možná daleko větší, zvládly toho mnohem méně, vydávaly divné zvuky a kouřila se z nich pára, ale fungovaly vlastně na velice podobném principu jako dnešní počítače. Tento geniální vědec by se možná i podivil nad tím, jak byly jeho návrhy přesné a jaká různá zařízení souhlasící s jeho náčrty, jsme dnes dokázali sestrojit.

Čistění

Čistění

Nastavení

Nastavení

Pokud jste si všimli, jedna zásadní Babbagem navrhnuta součást dnešních počítačů, se kterým souvisí tato recenze, již byla zmíněna. RAM je typ energeticky závislé paměti, která používá libovolný přístup k paměťovým adresám. Touto pamětí se realizuje teoretický koncept operační paměti. Ta v takzvané Von-Neumannově architektuře počítače, která je využíváná i chytrými mobilními zařízeními, má za úkol uchovat program pro provedení výpočtu a dále slouží k uchování mezivýsledků výpočtů a k uložení samotnému výsledku.

Čištění na jedno ťuknutí

Problém je, že někdy je ve vašem mobilu těch výpočtů v operační paměti příliš mnoho. No a právě k tomu máme aplikace jako RAM Cleanup. Není třeba dumat složitě nad tím, jak to udělá, RAM Cleanup ale umí zjistit, jaké procesy, které se provádějí na pozadí nejsou potřebné a můžou být ukončeny a pak je samozřejmě taky umí ukončit.

Pokud se aplikaci podaří uvolnit dostatečné místo v operační paměti telefonu, mělo by se to okamžitě projevit plynulejším během systému Android a spuštěných aplikací v něm. Stejně tak by se mělo ulevit procesoru, který by se měl o něco ochladit a tudíž taky o něco zrychlit.

RAM Cleanup je typ aplikace na jedno ťuknutí. Jakmile aplikaci spustíte (akorát při prvním spuštění musíte ještě odsouhlasit podmínky užívání od vývojářů), začne uklízet nepotřebné procesy. Jakmile dokončí uklízení, hezky se zase může zavřít a můžete pokračovat v čemkoliv, u čeho jste skončili.

Nenechte se zmýlit amatérským zpracováním a jednoduchostí. Aplkace má více možností čištění než podobné více cool aplikace

Na první pohled hodně odbyté a amatérské zpracování, které zrovna nepřesvědčí dvakrát, že aplikace pracuje jako profík, je skoro zapomenuto, jakmile vidíte mnoho detailních možností, jak konkrétně bude aplikace čistit. Můžete čištění operační paměti udělat ještě více intenzivním, pomyslně přitlačit na hadr tím, že v nastavení zaškrtnete možnost nepřetržitého čištění a skutečné odborníky pak dovede k slzám nadšení položka nastavení Upravit hyper.

Zde je možné nastavit různé parametry, které bude aplikace příště využívat při hyper čištění jako nejmenší velikost paměťového bloku, dodatečný počet smyček nebo faktor snížení velikosti paměťového bloku. Nic, do čeho by se měl pouštět úplný laik, avšak lidem, kteří se vyznají to může ještě vylepšit výsledky čištění.

Pro:

  • Uvolňuje slušnou porci RAM
  • Podrobné možnosti nastavení
  • Nepřitáhne na rozdíl od jiných agresivně komerčních aplikací do mobilu plno jiných nesmyslů, návrhů externích aplikací a reklam, které nechcete a stejně vás neustále otravují

Proti:

  • Na první pohled může díky vzhledu působit amatérským dojmem

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru