Navigace: Úvod » Návody » Předvolba Německo

Předvolba Německo

Předvolba Německo

Chcete kontaktovat prostřednictvím telefonu své přátele nebo rodinu, kteří žijí na území Německa? Jestliže jim voláte na místní pevnou linku nebo na mobilní telefon se SIM kartou německého operátora, nezapomeňte před vytočením telefonního čísla použít předvolbu. Poradíme vám, jak na to.

Proč telefonovat do Německa

Je to zcela individuální. Důvodů, proč se rozhodnete zatelefonovat do Německa, může být nekonečně mnoho. Ať už voláte rodině či přátelům, nebo se obracíte na tamější úřady, firmy a instituce.

Ve všech případech kontaktujete zpravidla uživatele mobilních telefonů se SIM kartou německého operátora nebo uživatele německých pevných linek.

Jak postupovat při vytáčení předvolby

Během uskutečňování telefonního hovoru do Německa nejprve vytočte mezinárodní přístupový kód 00 (nula, nula) a poté kód Německa 49 (čtyři, devět). V případě, že budete volat na německou pevnou linku, následně použijte příslušné předčíslí (kód) města.

Nejpoužívanějšími městskými předčíslími jsou například Berlín – 30 (tři, nula), Drážďany – 351 (tři, pět, jedna), Hamburg – 40 (čtyři, nula), Mnichov – 89 (osm, devět) nebo Kolín nad Rýnem 221 (dva, dva, jedna).

Nejčastější chyba

Pokud voláte ze zahraničí na německou pevnou linku, můžete se nevědomky dopustit chyby, která vám ve výsledku znemožní, abyste se dovolali tam, kam chcete. Pokud si například chcete v Berlíně ze svého telefonu s českou SIM zavolat taxi, jehož telefon je (030) 202020, postupujte takto:

Vytočte mezinárodní přístupový kód 00 (nula, nula), poté kód Německa 49 (čtyři, devět), následně při vytáčení vynechte nulu a použijte pouze městský kód Berlína 30 (tři nula), nakonec použijte zbylé číslo 202020 (dva, nula, dva, nula, dva, nula).

Výsledné telefonní číslo na berlínské taxi bude vypadat takto: 0049 30 202020. Chyby byste se mohli dopustit tím, že byste při vytáčení použili nulu před berlínským předčíslím. Kdybyste tedy volali na číslo 0049 030 202020, operátor by vám hlásil, že dané číslo neexistuje.

Předvolba pro německou SIM kartu

Jestliže někomu voláte do Německa na telefon se SIM kartou německého operátora, použijte nejprve mezinárodní přístupový kód 00 (nula, nula) a poté kód Německa 49 (čtyři, devět). Následně stačí přímo vytočit číslo mobilního telefonu – ale pozor, bez počáteční nuly. Jinak hrozí, že se opět nikam nedovoláte.

Na území Německa se můžete setkat s rozsáhlou sítí mobilních operátorů. Působí zde například T-Mobile, O2, E-Plus Mobilfunk, Vodafone, Mobil Com nebo Quam.

Kdy nepoužívat předvolbu

Kdy nemusíte používat mezinárodní telefonní předvolbu Německa? Právě v těch situacích, když se nacházíte na území Německa a voláte někomu třeba z telefonní budky. V případě, že voláte na pevnou linku a jde o meziměstský hovor, vytočte kód daného města a telefonní číslo volané stanice. Jde-li o místní hovor (tj. hovor v jednom městě), vytočte pouze číslo volané stanice.

Komentovat

Nahoru