Navigace: Úvod » Hry pro Android » Pokud by se vám zastesklo po starém dobrém Solitaire, je tady hra pro Android. Teď už můžete zahánět nudu jako na starých Windowsech úplně všude

Pokud by se vám zastesklo po starém dobrém Solitaire, je tady hra pro Android. Teď už můžete zahánět nudu jako na starých Windowsech úplně všude

Pokud by se vám zastesklo po starém dobrém Solitaire, je tady hra pro Android. Teď už můžete zahánět nudu jako na starých Windowsech úplně všude

Kdo by někdy nehrál solitaire. Karetní hra u nás známa pod francouzským názvem pasiáns (slovo znamená trpělivost) byla součástí starých operačních systému Windows. Ať už to byly Windows 95, 98, 2000 nebo XP, Solitaire a nebo jeho modifikace Spider Solitaire, patřily tyto hry vždycky ve starých Windowsech k tomu, k čemu se člověk upínal, když potřeboval zahnat nudu.

Doba pokročila, v nových Windowsech v základním vybavení není tato hra nainstalovaná, ovšem není třeba nostalgicky smutnit, protože Solitaire od mnoha různých vývojářů lze najít na Google Play pro Android. A ty, jak všichni víme, nabízejí zahánění nudy na nekonečném množství různých nudných míst.

Solitaire

Solitaire

Nastavení

Nastavení

Okolo Solitaire samozřejmě asi vývojáři nevymyslí nic, co by uživatele nějak uchvátilo, ale jde o to to málo, co tento typ karetní hry potřebuje, perfektně zvládnout. Solitaire od vývojářů LuckyZen Solitaire Games má vzhled, který na uživatele budí dojem profesionality. Hrací plocha je pěkně vystínovaná. Když přetahujete karty, rozsvítí se okolo, pokud je přesunete na stejné místo začnou karty rychle vibrovat. Jsou to takové maličkosti, díky těm ale aplikace nevypadá jako výtvor žáka programátorského kroužku na gymnáziu, ale jako něco, s čím si dali vývojáři záležet.

Hudba, možnosti upravení vzhledu i mód pro leváky aneb nastavení i těch nejmenších detailů

Vlevo nahoře je skóre, uprostřed ubíhá čas a vpravo se zobrazuje počet tahů. Výborným detailem, na který vývojáři nezapomněli, bylo přidáni aktuální (denního) času a stavu baterie v pravém horním rohu. Uživatel tak nemusí sjíždět prstem po horním okraji displeje, aby zobrazil stavovou lištu Androidu.

Aplikace je vybavena nejen zvuky, ale dokonce i hudbou. V nastavení si pak můžete pohrát se vzhledem původní hry, když můžete změnit pozadí hrací plochy, obrázek zadní strany karet, ale taky design přední strany. V detailním nastavení hry vývojáři nezapomněli ani na leváky, a tak pokud si přepnete hru do módu pro leváky, balíček karet se na místo původního zobrazení vpravo zobrazí vlevo, a levorucí tak budou mít pohodlnější ovládání.

Už jste zapomněli, jak se hraje pasiáns? Nevadí. Nápověda dalšího kroku i možnost kroku zpět vám pomůžou

Můžete dokonce i soutěžit o korunky v rámci takzvané Daily Challange, kdy vám hra nachystá uspořádání karet nikoliv podle nějakého náhodného algoritmu, ale podle sebe a vy se musíte s jejich záludným rozmístěním karet poprat.

Pokud jste zapomněli, jak jste hrávali pasiáns kdysi na chatě a nebo na těch starých Windowsech a nyní si s ním nevíte rady, nemusíte rozhodně propadat panice. U každého kroku si totiž můžete zobrazit nápovědu a aplikace vám poradí s dalších tahem. Stejně tak, pokud se vám nebude zdát nějaký váš provedený krok, můžete se tlačítkem Undo vrátit zpět v průběhu hry.

Aplikací Solitaire pro Android je mnoho a liší se mezi sebou jen v detailech. Na té verzi od LuckyZen Solitaire Games jde ale těžko najít něco, co by zde nefungovalo a nebo scházelo. Pokud si tedy vyberete zrovna tuhle verzi, určitě neprohloupíte.

Pro:

  • Vše, co byste od Solitaire očekávali
  • Grafické detaily, hudba, zvuky, skiny

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru