Navigace: Úvod » Aplikace » MyFitnessPal ve verzi zdarma je skvělý hlídací pes kalorií. Za proteiny a sacharidy si ale budete muset připlatit

MyFitnessPal ve verzi zdarma je skvělý hlídací pes kalorií. Za proteiny a sacharidy si ale budete muset připlatit

MyFitnessPal ve verzi zdarma je skvělý hlídací pes kalorií. Za proteiny a sacharidy si ale budete muset připlatit

Fitness aplikace jsou stále oblíbenější a stal se z nich samostatný fenomén, o kterém už dokonce vznikají písně. Známá americká alternativní kapela MGMT zahájila své aktuální album písní “She Works Out Too Much”, ve které se zpívá v českém překladu: “On to zkouší/Ona cvičí příliš moc/Jediný důvod, proč to nevyšlo, bylo, že dost necvičila,” přičemž se zde používá víceznačnosti slova “workout”, které znamená v angličtině jednak cvičit a jednak, že něco vyjde. Aplikace FitnessPal by měla být nedílnou součástí všech uživatelů fitness aplikací, které nabízí pouze cviky. Díky FitnessPal byste měli mít totiž kontrolu nad tou druhou podstatnou částí cvičení — výživou.

Hned v úvodu se aplikace snaží z uživatele dostat nějaké základní údaje, aby mohla uživateli přizpůsobit svůj obsah. Při vytváření účtu se vás tedy aplikace zeptá, jestli potřebujete váhu shodit, udržet a nebo nabrat. Druhá otázka, která padne je o tom, jak jste aktivní. Strávíte většinu dne v práci na nohách a nebo hlavně sezením na zadku?

Zaznamenávání jídel

Zaznamenávání jídel

Synchronizace s ostaními aplikacemi vývojářů

Synchronizace s ostaními aplikacemi vývojářů

Detail potraviny

Detail potraviny

Aplikace nabídne uživateli i příklady profesí, a tak by neměl být s volbou žádný problém. Pak si nastavíte datum narození a spíše kontrolní údaje o vaší lokaci. To další údaj je důležitější, když nastavujete svou váhu. Konečně zadáte heslo, uživatelské jméno a email, aplikace ho ověří a konečně se dostanete v aplikaci dál.

Bez angličtiny to nepůjde

Aplikace spočítá kalorie podle zadaných údajů a stanoví vám cílovou hodnotu na jeden den. Nyní již můžete začít přidávat svá jídla, která jste za den snědli. Po zvolení, zda se jednalo o snídani/svačinu/oběd/večeři, můžete vyhledávat z již přidaných jídel. Vyhledáme tedy třeba rohlíky (“rolls”). Názvy jídel, stejně jako aplikace samotná je v angličtině, takže pro úplného neználka anglického jazyka, bude ovládání aplikace asi příliš velké sousto. Ti, kdo měli angličtinu alespoň na základní škole, by se slovníkem po ruce pro vyhledávání názvů některých jídel, ale neměli mít asi žádné větší problémy.

Trochu horší už jsou některé zkratky, které aplikace používá, a tak je nutné mít na paměti, že například zkratka “tbsp” znamená “tablespoon” — středně velká lžíce. Pokud jste tedy jedli na snídani rohlík namazaný Nutellou, zvolíte si kolik takových lžící jste si namazali. Samozřejmě je možné si přidat některé kombinace jídel, které již zde jsou a zobrazí se vám zde například “breadsticks with Nutella” — pečivo u nás známé asi nejlépe pod označením grissiny — namazané Nutellou.

Grafické prostředí aplikace využívá typických standardů a je čisté a přehledné.

S prémiovou verzí dostanete lepší možnosti zobrazení a hlavně hlídání bílkovin a sacharidů

Do diáře můžete kromě jídel přidávat i jaké množství vody jste vypili v mililitrech, můžete přidat taky poznámku o jídle nebo o cvičení. Samozřejmě by příliš nemělo smysl zaznamenávat jen to, co přijmete, ale měli byste zaznamenat i to, co vydáte při cvičení.

Hned pod typem jídla tedy máte k dispozici volbu typu cvičení — zda se jednalo o “strength” (posilovací cvičení) — a nebo o “cardiovascular” (kondiční cvičení). Po tom, co již budete mít shromážděná data za pár dní, v levé vysouvací nabídce si můžete zobrazit taky graf toho, jak se měnila vaše hmotnost.

Další možnost, kterou nabízí aplikace, je prohlížení si různých fitness článků o stravování a nebo o cvičení.

Nyní se v aplikaci točí skoro vše okolo hlídání kalorií. Jistě se najdou takoví, které by ale zajímaly taky hodnoty bílkovin a sacharidů a asi to by tyhle hodnoty měly zajímat všechny ty, kterým nejde jen o váhu, ale i (nebo hlavně) o růst svalové hmoty. Bohužel, pro ty je tu spíše špatná zpráva. Aplikace sice tyto hodnoty ve verzi zdarma obsahuje v jednotlivých jídlech, bohužel je již potom nijak nezpracovává. Kdo tedy bude chtít hlídat i tyto druhy hodnot, musí si přikoupit placenou verzi. Ta obsahuje kromě tohoto též zbavení reklam, analýzy jídel (třeba řazení podle těch, které mají nejvíce stěžejních hodnot), pokročilé možnosti filtrování v diáři (také podle hodnot) a nebo export hodnot do CSV souboru. Není to ale úplně nejlevnější legrace. Za měsíc prémiové verze zaplatíte přes tři sta korun a za rok skoro 1 500 Kč.

Pro:

  • Snadné přidávání potravin
  • Inteligentní zaznamenávání hodnot se statistikami a grafy

Proti:

  • Nutná alespoň základní znalost angličtiny, nejlépe však pokročilejší
  • Premium verze není zrovna nejlevnější

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru