Navigace: Úvod » Hry pro Android » Jaké je to být králem ukáže Forge of Empires. Hra povedeně kombinuje komplexnost virtuálního světa s jednoduchostí

Jaké je to být králem ukáže Forge of Empires. Hra povedeně kombinuje komplexnost virtuálního světa s jednoduchostí

Jaké je to být králem ukáže Forge of Empires. Hra povedeně kombinuje komplexnost virtuálního světa s jednoduchostí

Pokud používáte často chytrý telefon a zároveň si stahujete aplikace a zajímáte se o ně, pak je téměř jisté, že budete znát hru Forge of Empires a pokud ne, určitě budete znát nějakou jinou hru podobného typu, protože ty jsou velice oblíbené a mají své reklamy často i v jiných aplikacích. Pokud jsou videohry (nejen ty androidové, ale obecně) v něčím fascinující, pak v tom, že si můžete vyzkoušet něco, co si v reálném životě vyzkoušet nemůžete. Právě proto se Forge of Empires stala tak oblíbenou. Můžete si totiž vyzkoušet být dokonce samotným králem své vlastní říše!

Jakožto vůdce nového království budete vést svou zemi napříč válkami a snažit se svou říši rozšiřovat, když budete moct napadnout území jiných hráčů. Stejně tak se budete muset starat nejen o expanzi území, ale i o údržbu stávajícího území. Zkrátka zjednoduššený simulátor toho, jaké je to být králem se vším všudy. A pokud bude vaše impérium silné, projde celými historickými epochami.

Takhle to vypadá

Takhle to vypadá

K něčemu podobnému se můžete dostat

K něčemu podobnému se můžete dostat

Kamile začínáte, buď se přihlásíte a nebo stačí spustit hru stiskem tlačítka Nová hra. Hra se začne načítat a váš poradce vás provede základními věcmi. Jelikož je zatím postavena pouze radnice, je třeba začít stavět taky obydlí pro obyvatele. Jako další vám váš průvodce hrou poradí postavit chýši pro lovce a pak začnete s výzkumem, který vám pomůže být v technologiích před ostatními říšemi a jejich vůdci. Potom, co je postaven památník, je představena sekce Příběh, ve které máte různé úkoly, které když splníte, dostanete za ně odměny v různých podobách. Za první úkol postavit dům na kůlech dostanete 2 vojáky “kopiníky” a 100 diamantů k tomu. Vedle diamantů tu máme jako měnu taky zlaťáky.

Prostředky hry: zlaťáky, diamanty a zásoby

Za diamanty, které mají pochopitelně větší hodnotu než “obyčejné” zlaťáky, můžete postavit nějakou pokročilejší stavbu, a tak postavíte podle instrukcí průvodce dlouhý dům. Tato úvodní část je stejná u všech hráčů a všichni vlastně začínají se stejnými budovami, můžete se ale od ostatních lišit alespoň tím, že budovy na mapě rozmístíte jinak.

Každá z budov, respektive to, co je v nich produkováno vám vynese za nějaký určitý časový interval nějaký počet zlaťáků. Vedle měny z diamantů a zlata je tu však také další důležitá položka pro rozvíjení impéria a tou jsou zásoby (ikonka překříženého kladiva a kleští).

Úvodní výuková část hry je pro obzvlášť netrpělivé možná trochu delší, ale alespoň pak člověk nemusí marně tápat a je už na samotné hraní vlastní hlavou a prsty dobře připraven.

Chyby se najdou, ale konkurence je má v podobném rozsahu taky

Hra je hodně komplexní a obsahuje toho spoustu. Na některé její limity tedy přijdete až časem. Pokud například budete chtít darovat své prostředky kamarádovi, hra vám může zcela nepochopitelně příspěvek zablokovat z důvodu, že jste připojení na stejnou síť. Občas se vyskytnou taky nevysvětlitelné problémy s přihlášením. Dále mnoho úkolů působí nesmyslně. Je zde taky příliš málo místa na rozvoj města. Pokud totiž máte v inventáři budovy které byste rádi postavili, může se stát, že už prostě nebude kam je postavit.

Hlavně ale — a to poznáte docela rychle — obnovování zdrojů pro nákup či zásoby na dokončení úkolů nebo stavení se obnovují docela pomalu. Ale hra na druhou stranu musí z něčeho žít, stejně jako lidé, kteří se o ní prakticky 24 hodin denně starají.

Podobné nedostatky se ale najdou v podobných hrách skoro vždycky. Pokud je Forge of Empires v něčem dobré, pak v tom, jak hezky vypadá a jak kombinuje jednoduchost s komplexností simulace celého virtuálního světa a toho, co se ve hře děje.

Pro:

  • Poměr jednoduchosti a zároveň komplexnosti
  • Hezká grafika
  • Pokud vás hra chytne, jen tak vás neomrzí — postupně měnící se časová období

Proti:

  • Málo místa pro stavení budov
  • Všechny ty ostatní drobné chyby jako občasné problémy s přihlášením (které ovšem nejsou nijak výrazně častější nebo větší než u konkurentů)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru