Navigace: Úvod » Hry pro Android » Fishdome je ideální hrou pro ty, kdo se rádi starají o virtuální akvárium a zároveň hrají rádi match 3 hry

Fishdome je ideální hrou pro ty, kdo se rádi starají o virtuální akvárium a zároveň hrají rádi match 3 hry

Fishdome je ideální hrou pro ty, kdo se rádi starají o virtuální akvárium a zároveň hrají rádi match 3 hry

Jestliže máte rádi rybičky, akvária nebo podmořské světy a ještě k tomu rádi zaháníte nudu hraním match 3 her, neexistuje snad žádná jiná mobilní aplikace, která by vám udělala větší radost než Fishdom. Tahle hra totiž přetvoří jednoduchý a hojně rozšířený typ hry, u kterého je cílem dát k sobě vždy tři stejné obrázky, na rozkošné animované podmořské dobrodružství, které zaujme děti i dospělé.

Klíčem k úspěchu na trhu mobilních aplikací je často vzít nějaký velice jednoduchý, ale časem ověřený nápad a pohrát si z jeho formou. Udělat z jednoduchého nápadu nápad velký. Přesně s takovou myšlenkou přišli na Google Play i tvůrci ze společnosti Playrix Games.

Match 3

Match 3

Akvarium

Akvarium

Už od úvodní obrazovky je jasné, jaká bude cílová skupina hry — děti, zvláště pak holčičího pohlaví. S uklidňující hudbou, která připomíná melodii písně “Holiday” od Boney M a roztomilými a výborně naanimovanými podmořskými živočichy, ale jistě podlehnou i leckteří starší. V úvodu se vás zeptá želva Tina na vaše jméno a od té doby vás bude podle něj oslovovat. Ve hře sbíráte zlaté peníze a diamanty, za které si pak kupujete rybičky, protože jak vám řekne želva Tina: “Co by to bylo za akvárium bez rybiček.”

Jako skutečné akvárium, na které si vyděláváte hraním match 3

Jako první si vzhledem k obnosu koupíte vždycky druh klauna očkatého, kterého ohromně proslavily filmy “Hledá se Nemo” a “Hledá se Dory”. Svou rybu pak taky pojmenujete. Z nějakého důvodu ale nemůžete zvolit jméno a tak jen ťukáte na tlačítko obnovování, dokud se neobjeví nějaké pro vás přijatelné jméno. Změna tohoto jména je pak možná až když už rybička plave v akváriu. Poté můžete své velké akvárium vylepšovat a k tomu právě slouží hra typu match 3.

Při našem testování aplikace zde ale nastal velký problém, protože hrací pole složené z různých předmětů se nezobrazovalo. Tento nepříjemný bug se podařilo odstranit až opětovnou instalací aplikace. Tuto nepříjemnou vložku naštěstí vynahradí jakmile budete moct konečně prozkoumat všechny možnosti hry a zjistíte, že je to jako se starat se o doopravdové akvárium, to vaše má navíc jeden podstatný rozdíl — vaše ryby s vámi můžou i mluvit. Když vám tedy ryba sdělí, že má hlad nakrmíte jí a animace znovu způsobí, že vám to bude připadat, že toto akvárium je skutečné.

Je to pořád to stejné dokola. Někdo ale chce přesně tohle

No a takhle to funguje ve hře pořád dokolečka, dokud vás neomrzí. Hrajete match 3, dostanete díky tomu nějaké peníze, za ty si nakoupíte dekorace do akvária nebo další rybky a snažíte se, aby bylo vaše akvárium co nejhezčí a nejlépe vybavenější. Časem se vám odemknou dokonce i celá nová akvária. No a pak se svým akváriem se pak můžete pochlubit na některé ze sociálních sítí.

Je jasné, že Fishdome nebude hrou pro každého už jen z toho důvodu, že některým bude (a právem) připadat tenhle nekonečný průběh hry, která nemá žádný příběh ani vrchol, naprosto nudný a jako mrhání drahocenným časem. Když už se do hry ponoříte, aplikace si samozřejmě na sebe nějak musí umět vydělat a proto vám po nějaké chvíli dojdou životy a hru budete moct hrát až zase za nějakou chvíli. Nutno ale uznat, že forma obsahu, o který se tato aplikace snaží, je zmáknuta do detailů. Krásné podvodní prostředí, umělá inteligence mluvících rybek (mluví, spí, mají hlad…), zmáknuté match 3 s různými výbušninami a triky pro odstranění symbolů, dělají ale z této hry výbornou oddechovou zábavu pro příznivce rybiček a match 3 her.

Pro:

  • Animace a grafika
  • Hra, kterou si užije celá rodina
  • Je to jako starat se o skutečné akvárium, navíc se vsadím, že vaše rybky neumí mluvit :-)

Proti:

  • Pořád dokola to stejné
  • Musíte mít rádi starání se o rybičky a taky match 3 hry zároveň, jinak to bude otrava

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru