Navigace: Úvod » Aplikace » Diagnóza online do 6 hodin? Žádný problém. Web uLékaře.cz má už i svou aplikaci

Diagnóza online do 6 hodin? Žádný problém. Web uLékaře.cz má už i svou aplikaci

Diagnóza online do 6 hodin? Žádný problém. Web uLékaře.cz má už i svou aplikaci

Zlaté pravidlo toho, když se pohybuje hypochondr po internetu je, že ať už zadá do vyhledávače jakékoliv příznaky své nemoci, dopadne to tak, že zjistí, že má nějaký nevyléčitelný druh rakoviny v pokročilém stádiu. Abyste nemuseli panikařit kvůli každé prkotině, která zrovna trápí vaše tělo, společnost MeDitorial s.r.o. vytvořila aplikaci, která se zrodila z oblíbeného a hojně využívaného webu uLékaře.cz, který je lékařskou online poradnou, kde odpovídají skuteční lékaři na dotazy, které může napsat kdokoliv.

Koktavý muž říká svému doktorovi: „Pa pa pane do do dokk dokk tore coo jjje to ppp ro ssta ta?” Lékař se na něj podívá a povídá: „Prostata je taková choroba, když někdo močí tak jako vy hovoříte.” Občas máme důvody, proč nechceme jít k lékaři osobně. Může to být zaneprázdněnost, přirozená nechuť trávit hodiny čekáním v dezinfekcí zapáchající čekárně plné nemocných lidí, vzdálenost, kterou musíme urazit k lékaři. Může to být také ostych, který nám brání k lékaři jít.

Důvodů, proč se nevydat k lékaři není málo a stejně tak není málo lidí, kteří by k lékaři rádi chodili. Když totiž vytrpíte čekání, může následovat nějaké nepříjemné vyšetření a nejhůře — můžete se dozvědět nějakou špatnou zprávu o zdravotním stavu a jako odměnu nedostanete, jako když jste byli malí, obrázek se zvířátkem a bonbon, ale v lepším případě plno receptů k vyzvednutí, za které utratíte plno peněz, v tom horším případě pak rovnou papíry pro nástup do nemocnice. Technologie neumí nahradit návštěvu skutečného lékaře (třeba jednou i taková doba přijde), alespoň ale může ušetřit čas v tom případě, když si nejsme jisti, zda je potřeba k lékaři vůbec chodit.

Seznam odpovídajících lékařů

Seznam odpovídajících lékařů

Otázky a odpovědi lékařů

Otázky a odpovědi lékařů

Hlavní obrazovka

Hlavní obrazovka

Jistě jste to už někdy také zažili. Čekali jste v čekárně čtyři hodiny a když jste se konečně dostali na řadu, lékař vám sdělil, že vaše potíže zmizí samy. Že si máte uvařit čaj, lehnout si, obložit něčím, namazat nějakou volně dostupnou mastí, znáte to… Prostě si zkazíte náladu na celý den a ještě si domů odnesete něco daleko horšího, co chytnete při tom čekání v čekárně od jiného pacienta.

Funkce dotaz lékaři a objednání k lékaři. V čem je rozdíl?

Těmhle zbytečným návštěvám lékaře se můžete docela dobře vyhnout právě díky této aplikaci.

Jakmile aplikaci spustíte, jako první uvidíte velké tlačítko Objednat k lékaři. Je to trochu matoucí, protože to nejdříve vypadá úplně stejně jako druhé modré tlačítko, pomocí kterého se ptáte lékaře. Po registraci nebo přihlášení (je taky možné přihlásit se přes Facebook), nejdříve vyplníte svůj popis problému a následně můžete přidat také i fotografie (například pro vložení kožního problému).

Následně zadáte osobní údaje o PSČ, telefonním čísle atd. Rozdíl se zdá být v tom, že na konci se objeví hláška o tom, že vás kontaktuje sestra a bude s Vámi něco diskutovat. Nevím, co si mám pod tím představit a nevím, proč bych měl zrovna využívat tohoto způsobu pokládání dotazu, když hned pod tím můžu položit dotaz přímo lékaři. Předpokládám, že je to ale funkce pro lidi (třeba starší uživatele), kteří si v aplikaci nemusí být jistí. Pro ty asi má tento způsob zadávání, kdy je poté kontaktuje a pomůže jim někdo “živý” své opodstatnění.

Za dotazy zaplatíte, zdarma můžete ale aplikaci používat i tak

Pokud se vydáte rovnou položit dotaz lékaři, první dvě obrazovky jsou stejné, pak následuje zvolení si platebních podmínek. Za dvě stovky by dotaz měl být zodpovězen do 6 hodin (docela by mě zajímalo, jestli by byl dotaz zodpovězen do 6 hodin, pokud by byl položen třeba ve 23:00), čekání 1 pracovní den vás bude stát stovku, 5 pracovních dnů 40 Kč. Služba nějakým způsobem fungovat musí a je ceny jsou asi docela férové. Horší, když vám lékař odpoví ve stylu: „Dobrý den, nevypadá to na vážnější problém, zajděte si ale pro jistotu ke svému lékaři, takhle po internetu těžko soudit. S pozdravem Mgr. XY.”

Takových odpovědí najdete mnoho. Ne, že by byli odpovídající lékaři arogantní blbci pobírající lehký výdělek, ale někdy holt žádná jiná odpověď přijít nemůže a to holt vyplývá ze samotného principu online lékařství. Je ale fajn, že i když se vám nebude chtít platit za vlastní dotazy, máte tu pořád plně funkční aplikaci s odpovídajícím uživatelským rozhraním a hezkým a přehledným vzhledem, kde můžete vyhledávat z databáze již tisíců zodpovězených dotazů, filtrovat je a je velká šance, že někdo má úplně stejný problém jako vy.

Pro:

  • I zdarma můžete procházet tisíce odpovědí skutečných lékařů
  • Může vám ušetřit zbytečnou cestu k lékaři

Proti:

  • Může se stát, že zaplatíte zbytečně, protože vám lékař na dálku stejně nepomůže

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru