Navigace: Úvod » Návody » Zapomenuté gesto na mobilu: Jakým způsobem zařízení odemknout?

Zapomenuté gesto na mobilu: Jakým způsobem zařízení odemknout?

Zapomenuté gesto na mobilu: Jakým způsobem zařízení odemknout?

Svůj chytrý telefon můžete zabezpečit několika způsoby. Jedním z nich je také odemykací gesto, které je v současnosti mezi uživateli telefonů s Androidem nejoblíbenější formou zabezpečení. Pokud jste ale odemykací gesto zapomněli, schyluje se k velkému problému. Poradíme vám, jakým způsobem můžete telefon odblokovat.

Podstata odemykacího gesta

K čemu odemykací gesto slouží? Vedle hesla, PINu nebo otisku prstu jde o formu zabezpečení chytrých telefonů, které jsou vybaveny operačním systémem Android. Odemykacím gestem chráníte svůj telefon proti neoprávněnému přístupu.

Odemykací gesto v současnosti používá zhruba 40 procent uživatelů chytrých telefonů s Androidem, neboť jeho použití je mnohem pohodlnější, než vyťukávání PINu nebo hesla. Tato metoda spočívá v tom, že na displeji telefonu obtáhnete vzor na matici, která se skládá ze 3×3 bodů.

Nejméně bezpečná forma zabezpečení

Podle IT odborníků je však odemykací gesto nejméně bezpečnou formou zabezpečení telefonu. A to hlavně proto, že si lidé dávají velmi jednoduchá odemykací gesta, která jdou snadno prolomit.

Vzory těchto jednoduchých gest IT specialisté odhalí už v pěti pokusech – stačí, když použijí software pro počítačové zpracování obrazu.

Nejpoužívanější odemykací gesta

 • odemykací gesto ve tvaru C
 • odemykací gesto ve tvaru O
 • odemykací gesto ve tvaru N
 • odemykací gesto ve tvaru S
 • odemykací gesto ve tvaru M
 • odemykací gesto ve tvaru L

Zapomenuté odemykací gesto

Ať už při odemykání displeje používáte složitější, nebo jednoduché gesto, když toto gesto zapomenete, ocitáte se ve svízelné situaci. Jakým způsobem byste tedy měli postupovat? Máte několik možností.

1. Mastné stopy na povrchu displeje

Pokud jste zadali špatné odemykací gesto poprvé, máte ještě čtyři možnosti. Formu gesta můžete často vyčíst z mastných stop na povrchu displeje, což vám může pomoci s rozpomenutím.

2. Propojení s Google účtem

V případě, že máte svůj chytrý telefon propojený s Google účtem, nabízí se vám jednoduché řešení problému – využití funkce Zapomněl jsem heslo.  Po pěti neúspěšných zadání odemykacího gesta se na displeji vašeho telefonu objeví Zkuste to znovu za 30 sekund.

Klepněte na tlačítko ve spodní částí displeje a přejděte k možnosti Zadejte podrobnosti účtu Google.  Poté vyplněte své primární přihlašovací údaje – tedy Gmail a heslo.

Problém se bude řešit buď tak, že vám Google pošle e-mail, nebo si rovnou budete moci zvolit nové odemykací gesto.

3. Reset do továrního nastavení

Jestli je vám jedno, že přijdete o všechna data, která máte uložená v telefonu, můžete zařízení rovnou resetovat do továrního nastavení.

Postupujte následovně: Chytrý telefon vypněte. Až obrazovka zcela zhasne, stiskněte zároveň tlačítko pro zapnutí a tlačítko pro ztišení hlasitosti. Dostanete se do nabídky, v níž vyhledejte Recovery mode (režim obnovení) a stiskněte Wipe data/factory reset, který potvrďte stisknutím tlačítka pro zapnutí/vypnutí. Na závěr proveďte restart.

Váš telefon se dostane do továrního nastavení a po jeho zapnutí vám toto zařízení bude připadat, jako byste si jej právě rozbalili.

Komentáře (3)

 • Jiří

  ad 3. reset do továrního nastavení

  Pokud telefon s přihlášeným google účtem (většina kvůli google play) vyresetujete, tak snad bude po resetu vyžadovat zadání toho účtu, tudíž nebude jako bychom ho vybalili z krabice ne?

  Odpovědět
 • Jitka

  Dobrý den syn ma nový mobil samsung galaxy J3 2017 a zapomněl jaký má gesto na zámek displeje. Můžete mi poradit jak to odemknout?

  Odpovědět
 • Natálie

  blackview A7 zapomenuté heslo

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru