Navigace: Úvod » Aplikace » Výpočet hmotnosti materiálu pro stavaře i domácí kutily

Výpočet hmotnosti materiálu pro stavaře i domácí kutily

Výpočet hmotnosti materiálu pro stavaře i domácí kutily

Na této stránce vám přinášíme většinou recenze na aplikace, které slouží čistě k zábavním účelům, nyní tady máme jednu z kategorie aplikací, které jsou určeny výhradně k účelům praktickým. Vývojáři Pixelsdo Mobile se zaměřují na tento druh aplikací, konkrétně na různé výpočetní aplikace určené zejména pro stavaře a dělníky.

U podobného druhu aplikací jsou některé funkce vedlejší — asi vás moc nebude zajímat jak skvěle popracovaný a vyladěný má aplikace grafický design — a některé funkce hlavní — naopak vás bude hodně zajímat, jestli se nebude aplikace „sekat“ a uživatelské rozhraní bude provedeno tak, aby se s ní dalo pracovat co nejjednodušším a co nejvíce přímočarým způsobem. Výpočet hmotnosti materiálu v tomto ohledu určitě nezklame.

Výběr tvaru materiálu

Výběr tvaru materiálu

Uložené výpočty

Uložené výpočty

Propočty

Propočty

Když jí spustíte, aplikace se chová rozumně a přejde bez zdržovaní rovnou na věc. Když vybereme například kruhovou trubku, zadáme tři parametry: průměr trubky, tloušťku materiálu a délku. Po stisknutí na tlačítko spočítat nám aplikace spočítá hmotnost trubky.

Přímočarost především!

K tomu můžeme přidat kolik kusů potřebujeme a pokud se tak rozhodneme, je nutné přidat i cenu za kilogram. To je dobré k tomu, aby aplikace „vyplivla“ celkovou hmotnost všech trubek — jistě se hodí pokud je budme chtít převážet třeba v přívěsném vozíku auta a nevíme, jestli trubky ve velkém počtu nepůjdou až za hranu únosné hmotnosti. No a pak se samozřejmě taky zobrazí to, co může případného stavaře (ať už profesionálního nebo amatérského domácího kutila) zajímat asi nejvíce a to je cena za daný počet kusů.

Při počítání můžete přepínat mezi dvěma režimy. Jeden je režim počítání podle délky a druhý režim počítání podle hmotnosti. To, co zadáváte se samozřejmě liší podle různých typů a tvarů trubek a tyčí, u výše zmíněné kruhové trubky se ale tato část pozmění pouze v jednom a sice tak, že zde namísto délky bude hmotnost a naopak ve výsledcích budeme od aplikace očekávat výstup v podobě délky. Kdo chodil do fyziky alespoň na základní škole, asi tuší, že je zde ještě jeden nutný parametr, který musí aplikace znát a bez něj by nám výsledky spočítat nemohla (mohla by být sebechytřejší a stejně bychom to z ní asi nevytřískali).

Výrazné barvy pro špatné podmínky

V nenápadném bílém poli pod výběrem režimů si pro přesný výsledek musíte zvolit hustotu používaného materiálu, nemusíte ho ale nutně zadávat ručně, nebo nedejbože hledat fyzikální tabulky někde zapadlé ve skříni ještě od základní školy, ale aplikace pole sama vyplní podle toho, jaký materiál je na trubku použit. Pokud materiál chybí, můžete jeho hustotu a název přidat ručně. Když víte, že budete výsledek potřebovat ještě někdy, můžete si ho uložit

Všechno je zde hezky přehledné. Jindy bych nejspíše nadával na zvolenou barevnou paletu, ta je ale tady taky přizpůsobena co největší výraznosti jednotlivých tlačítek. Všechno musí být výrazné, protože se apliakce může používat v ne úplně ideální podmínkách, znáte to… Slunce pere do displeje, který je navíc rozbitý z minulé nehody, kdy jste si nešikovně přirazili přenášený kus železa k noze a mobil vás sice ochránil od zranění, ale zato to odnesl váš displej. Aplikace se svým výrazným grafickým designem (těžko říct jestli záměrně a nebo náhodou) přizpůsobuje skvěle.

Pro všechny zájemce pro tento jeden konkrétní druh činnosti aplikace, která může být v praxi jistě velice užitečná, je tu jednoduchá, ale jasná, silná a aplikaci plně vystihující zpráva. Aplikace splní svůj účel.

Pro:

  • Jednoduché a intuitivní ovládání
  • Aplikace naprosto splňuje svůj účel
  • Snadná změna jednotek

Proti:

  • Těžko hledat vůbec nějakou výtku

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru