Navigace: Úvod » Aplikace » Více okenního systému můžete využívat díky Floating Apps i ve starších Androidech

Více okenního systému můžete využívat díky Floating Apps i ve starších Androidech

Více okenního systému můžete využívat díky Floating Apps i ve starších Androidech

Ačkoliv je Android (jako ostatně všechny moderní operační systémy) multitaskingový operační systém, mezi jeho velké nevýhody patří to, že nakonec uživatel stejně musí přepínání mezi více aplikacemi takovým způsobem, že přitom může mít zobrazenou na displeji pouze jednu aplikaci. Aplikace Floating Apps Free ovšem radikálně mění tento základní přístup téměř všech mobilních operačních systému a namísto něj zavádí přístup, jaký znáte ze všech moderních počítačových operačních systémů jako Windows nebo Mac OS.

Hotová revoluce, kterou tato aplikace nabízí spočívá v tom, že můžete mít zároveň zobrazených na displeji více oken, mezi kterými si pak můžete snadno přepínat a rychleji tak volit aktivní okno. Vzhledem k tomu, že displeje mobilů se zvětšují, možná je třeba právě tohle budoucnost mobilních telefonů, které si tento přístup operačních systému osobních počítačů osvojí. Ostatně Android Nougat 7.0 už má zabudován systém více oken. Pokud jste ale uživateli starších Androidů a nebo se vám systém více oken od Androidu Nougat nezamlouvá, můžete vyzkoušet tuto aplikaci od brněnských vývojářů z LWi s.r.o.

Více oken

Více oken

Při načítání můžete dělat něco jiného

Při načítání můžete dělat něco jiného

Velikost displeje se ale také u mobilů do nekonečna nedá zvětšovat a tak se tento přístup stejně jako aplikace Floating Apps zdá být vhodný hlavně pro tablety, kde tuto aplikaci využijete naplno, protože můžete například plnit nějaký pracovní nebo školní úkol, zatímco budete mít vedle něj otevřenou další aplikaci třeba se zadáním úkolu v PDF formátu.

Operační systém v operačním systému

Jak tahle aplikace změní používání smartphonu nebo tabletu je doopravdy neuvěřitelné. Jedná se najednou skutečně o úplně nové zařízení. Pokud jste ale skeptici a myslíte si, že všechno má svůj háček, pak máte v tomto případě pravdu. Aplikace Floating Apps má skutečně jeden velký a podstatný háček. Tohle kouzlo díky kterému přetvoří operační systém v něco jiného totiž nedělá tak, že by skutečně změnilo nějakým způsobem chování Androidu samotného, ale aplikace je vlastně takový malý operační systém v operačním systému.

To zní ale přece jako výhoda, ne? Nikoliv, pokud se zamyslíte, co všechno s sebou toto přináší. Protože přístup ke stávajícím aplikacím vašeho Androidu by byl pro vývojáře velice složitý a v současné době dokonce nejspíš nemožný, rozhodli se jako součást aplikace implementovat další aplikace (říkejme jim třeba miniaplikace), které pak můžete využívat jako multi okna.

Balíček miniaplikací

Floating Apps nabízí takové miniaplikace, které bývají většinou jakousi základní výbavou Androidů. Je tady Odpočet, Kalendář, Kalkulačka, Google překladač, Baterka k tomu Facebook, Twitter, Google+ a pár nějakých nenáročných her.

Můžete to tedy brát dvojím způsobem. Ten pesimistický pohled je ten, že se naštvete kvůli  tomu, že jste si zbytečně zavlekli do mobilu dvojníky aplikací, které už jednou máte v mobilu nainstalované. Optimistický pohled je pak ten, že díky Floating Apps už vlastně nemusíte některé aplikace jako Facebook nebo Twitter v mobilu mít a protože vývojáři jsou kouzelníci v tom, jak se jim podařilo zredukovat velikost i jinak docela rozměrných aplikací, může být Floating Apps zároveň velkým šetřičem místa — tedy pokud si uděláte pořádek s těmi běžnými “velkými” aplikacemi, které máte nainstalované v Androidu. Vždyť po spuštění a přihlášení se do několika aplikací (YouTube, Google+, Facebook), mělo Floating Apps velikost něco přes 60 MB, což po nějaké době používání zabírá i jediná z těchto aplikací samotná.

Pro:

  • Multi okna pro starší Androidy
  • Balíček důležitých aplikací v jedné aplikaci
  • Snadné ovládání
  • Na to, že je zde mnoho aplikací v aplikací zabírá překvapivě málo místa

Proti:

  • Některé původní běžné aplikace nejdou odstranit a tak je budete mít v mobilu vlastně dvakrát (otázka je, jestli to není chyba spíše samotného Androidu)
  • Využíváte v multi oknech jen omezené množství aplikací zvolených vývojáři a ačkoliv je stále přidávají, některé aplikace možná nikdy nebudou moc implementovat kvůli nedostupnosti zdrojových kódů (není to sice chyba vývojářů Floating Apps, kteří s tím nemohou nic udělat, ale to nakonec uživatele příliš nezajímá)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru